Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Kluci, oběma díky moc, určitě na to mrknu :), nejspíš ale skončím u toho fénixe :), co nadhazuje wizzard-ov. vyšší cena mi nevadí. Jen mi někdo řekněte, pokud někomu budu svítit 1000 lm do očí v tmavým domě, nemůžu mu poškodit zrak? To ybch určitě nerad. 

Myslím, že sotva mu do očí posvítíš, v části případů je zavře, začne uhýbat a snažit se clonit rukou. Neuvidí Tě, nebude vědět, co držíš v ruce, nebude vědět, kam Tě praštit. A o to jde, abys ho dezorientoval a dostal do defenzívy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cituji příspěvek z jiného fóra:

 

Vážení majitelé soukromých zbraní v ČR,

právě jsme dostali zprávu z trialogu, že Komise tvrdě tlačí na stranu Parlamentu, aby přijala pozici Rady (tj. holandský návrh - zákaz zbraní konvertovaných z automatů, zákaz zásobníků na víc než 20 pro krátké a 10 pro dlouhé, povinná opakovaná zdravotní a psychologická vyšetření atd.), a že strana Parlamentu tomu pomalu začíná ustupovat. Komise je prostě rozhodnuta, že přinutí legální držitele zbraní zaplatit za její vlastní chyby a flákání, a neštítí se žádného prostředku, aby toho dosáhla. Je potřeba, abychom se zase jednou ozvali a upozornili, že tady stále jsme a stále této věci věnujeme pozornost.

Proto moc prosíme, znovu kontaktujte české europoslance a požádejte je, aby se za vás/nás znovu postavili a ozvali se.

Oslovte co nejdříve paní Charanzovou, pana Maštálku, pana Pospíšila, paní Sehnalovou a další europoslance, kteří ve výboru IMCO hájili vaše práva proti návrhům Komise. Řekněte jim, že jste si vědomi té fůry práce a měsíců dohadování, které odvedli ve vašem zájmu, a že jim to nezapomenete. Řekněte jim, že doufáte, že vydrží a dovedou návrh Směrnice do stavu, kdy nebude zasahovat do práv řádných držitelů legálních zbraní, ať to trvá jakkoli dlouho. Lidé, kteří hájili naše práva, si zaslouží naše uznání - a i následný vděk....

Oslovte ale klidně i ty zatím nerozhodné - tedy, zejména ty nerozhodné. Připomeňte jim, SLUŠNĚ A ZDVOŘILE (to především sím), že na jejich místo je nedosadila Komise ani Rada. Měli by hájit zájmy občanů, a to i proti ostatním orgánům EU. Komise tlačí na to, že od teroristických útoků uplynul už rok a Směrnice stále není schválena (ačkoli nám minulý týden v Evropském parlamentu vysvětlovat zástupce Komise, že Směrnice nemá s bojem proti terorismu nic společného). Poukažte také poslancům, že je to ve skutečnosti KOMISE, kdo blokuje schválení Směrnice - že držitelé zbraní souhlasí s funkčními řešeními skutečných problémů, jako je sjednocení postupů znehodnocování zbraní nebo sdílení informací o mezistátním pohybu zbraní. Kdyby Komise netrvala na tom, že musí mít něčí hlavu naraženou na kůlu, mohly být všechny potřebné a užitečné změny schváleny do měsíce.

Také jim vysvětlete - zdůrazňuji, SLUŠNĚ, bez ohledu na váš krevní tlak - že tohle pro nás není jen o tom, jaké zbraně můžeme mít a kolik nábojů můžeme mít v zásobníku. Je to v první řadě o spravedlnosti a občanských právech. Komise měla od roku 2008 právně závaznou povinnost sjednotit předpisy o znehodnocování zbraní a kontrolovat jejich dodržování, a kašlala na to sedm let. Za tu dobu byly špatně znehodnocenými a nelegálně opravenými zbraněmi zabity stovky, možná tisíce lidí. Pokud by tímto způsobem a s takovými následky flákal své zákonné povinnosti obyčejný občan, už by nikdy nevyšel z basy. A Komise má ještě tu drzost, že se ohání statistikami mrtvých a tvrdí, že MY jsme problém. Připomeňte europoslancům, že tohle je přesně ten druh zneužití moci na nejvyšší úrovni, před kterým nás mají chránit. A proto jsme je tam přeci poslali.

Pamatujte, že právě nyní jde O VAŠE ZBRANĚ!!!

Díky opravdu všem za jakoukoliv aktivitu...

Mgr. Pavel Černý

PS: Děkujeme moc panu Karáskovi za podklady pro tuto (doufejme dostatečně plamennou - a také potřebnou odezvu mající J ) výzvu ..
PS2: zde všechny potřebné kontakty prosím (neposílejte však v hromadných mailech - špatně to fakt působí...):

Stínoví zpravodajové z České republiky:
? Dita CHARANZOVÁ - dita.charanzova@europarl.europa.eu
? Jiří MAŠTÁLKA - jiri.mastalka@europarl.europa.eu

Čeští členové výboru IMCO (Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele ? přípravný výbor):
? Jiří POSPÍŠIL - jiri.pospisil@europarl.europa.eu
? Olga SEHNALOVÁ - olga.sehnalova@europarl.europa.eu

Čeští členové výboru LIBE (Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci ? poradní výbor):
? Tomáš ZDECHOVSKÝ - tomas.zdechovsky@europarl.europa.eu

Poslanci Evropského parlamentu za Českou republiku:
? Martina DLABAJOVÁ ? martina.dlabajova@europarl.europa.eu
? Petr JEŽEK ? petr.jezek@europarl.europa.eu
? Jan KELLER ? jan.keller@europarl.europa.eu
? Jaromír KOHLÍČEK ? jaromir.kohlicek@europarl.europa.eu
? Kateřina KONEČNÁ - katerina.konecna@europarl.europa.eu
? Petr MACH ? petr.mach@europarl.europa.eu
? Luděk NIEDERMAYER - ludek.niedermayer@top09.cz
? Pavel POC ? pavel.poc@ep.europa.eu
? Miroslav POCHE - miroslav.poche@europarl.europa.eu
? Stanislav POLČÁK ? stanislav.polcak@europarl.europa.eu
? Michaela ŠOJDROVÁ ? michaela.sojdrova@europarl.europa.eu
? Jaromír ŠTĚTINA ? jaromir.stetina@ep.europa.eu
? Pavel SVOBODA - pavel.svoboda@kdu.cz
? Pavel TELIČKA - pavel.telicka@europarl.europa.eu
? Evžen TOŠENOVSKÝ ? evzen.tosenovsky@europarl.europa.eu
? Jan ZAHRADIL - jan@zahradil.eu

Pozn.: pokud byste měli náladu oslovit i zahraniční poslance (psáti pochopitelně jen anglicky prosím :-)) a poděkovat jim - tedy těm, kteří si to zaslouží, jako paní Vicky Ford, Corazza-Bildt, pan Jussi Halla-Aho - tak se určitě neurazí ;-)
? vicky.ford@europarl.europa.eu
? annamaria.corazzabildt@europarl.europa.eu
? jussi.halla-aho@europarl.europa.eu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, oběma díky moc, určitě na to mrknu :), nejspíš ale skončím u toho fénixe :), co nadhazuje wizzard-ov. vyšší cena mi nevadí. Jen mi někdo řekněte, pokud někomu budu svítit 1000 lm do očí v tmavým domě, nemůžu mu poškodit zrak? To ybch určitě nerad. 

 

Jestli si dobře pamatuju školení se světlem kdysi dávno, doporučuje se svítit mu pod nohy, aby ho to neoslnilo a zároveň to bylo hned, kde to má být. Když se mu posvítí do očí, jednak si tam dá ruce a neuvidíš mu do ksichtu (nepoznáš z náznaku, co se chystá udělat), ale hlavně to v něm nastartuje reakci (útěk, vzdání se, otočka, nebo bohužel i střelba, nebo rozeběhnutí se proti světlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jestli si dobře pamatuju školení se světlem kdysi dávno, doporučuje se svítit mu pod nohy, aby ho to neoslnilo a zároveň to bylo hned, kde to má být. Když se mu posvítí do očí, jednak si tam dá ruce a neuvidíš mu do ksichtu (nepoznáš z náznaku, co se chystá udělat), ale hlavně to v něm nastartuje reakci (útěk, vzdání se, otočka, nebo bohužel i střelba, nebo rozeběhnutí se proti světlu.

To asi mysleli tu vojenskou tribarevnou baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli si dobře pamatuju školení se světlem kdysi dávno, doporučuje se svítit mu pod nohy, aby ho to neoslnilo a zároveň to bylo hned, kde to má být. Když se mu posvítí do očí, jednak si tam dá ruce a neuvidíš mu do ksichtu (nepoznáš z náznaku, co se chystá udělat), ale hlavně to v něm nastartuje reakci (útěk, vzdání se, otočka, nebo bohužel i střelba, nebo rozeběhnutí se proti světlu.

 

Jo díky, akorát já to mám na paintballovou pušku :), takže vyhodnocuju jen to, jestli je to můj spoluhráč nebo protihráč a střílím :) ... To je i důvod, proč bych nerad někomu způsobil jakýkoliv zdravotní komplikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo díky, akorát já to mám na paintballovou pušku :), takže vyhodnocuju jen to, jestli je to můj spoluhráč nebo protihráč a střílím :) ... To je i důvod, proč bych nerad někomu způsobil jakýkoliv zdravotní komplikace.

Jasan, to už pak smysl dává :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však to nemusíš dávat na plný knedlík...pro noční turistiku bohatě stačí nejnižší výkon (vyzkoušeno). Tahle baterka mě ale bere díky odolnosti (obecně u Fenixu), vodotěsnosti, možnosti nabíjení přímo ve svítilně pomocí MUSB (tudíž klidně i z PC nebo NB) a v neposlední řadě i brutálnímu výkonu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Zrovna tohle jsem vcera cetl a protacely se mi z toho panenky... jestli tohle projde(doufam ze ne) tak nevim... neco bych napsal, ale nechci aby to bylo zneuzito proti me. Prijde mi to postaveny na hlavu. Proste opravdu za kazdou cenu neco schvalit aby v ocich neodborny verejnosti vznikl pocit, ze nekdo neco dela. A taky dela, ale absolutne nesmyslnne rozhodnuti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky Brunox.

JInak zde nové videjko z EP. https://www.facebook.com/charanzova/videos/569547913215505/

Dits Charanzová - Zbraně a nová směrnice EU opět na programu výboru pro ochranu spotřebitele (IMCO) EP.

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám konkor :-) Ale už asi měsíc mám objednaný ten nanotechnologický zázrak, tak pak uvidíme :-)

Jakýsi "nanotechnický" zázrak jsem měl před 20 lety, už nevím značku, ale byla to nějaká americká firma. Měl jsem to ve formě oleje i vazelíny a kupoval jsem to myslím ve Frankonii v Praze na Pavláku. Podle návodu jsem novou hlaveň šmrdlal vazelínou 20 minut a fakt se to do ní asi zažralo, protože se vůbec nezanášela a dlouho nebylo třeba ji nijak čistit. Na další styčné plochy pak kapka oleje. Bylo to fakt skvělé a rád bych to zase sehnal. Konkor, WD40 atd. dobrý, ale tamto bylo úžasný. Kdyby někdo věděl, o co jde a jestli se to stále prodává, prosím o odkaz na prodejce.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakýsi "nanotechnický" zázrak jsem měl před 20 lety, už nevím značku, ale byla to nějaká americká firma. Měl jsem to ve formě oleje i vazelíny a kupoval jsem to myslím ve Frankonii v Praze na Pavláku. Podle návodu jsem novou hlaveň šmrdlal vazelínou 20 minut a fakt se to do ní asi zažralo, protože se vůbec nezanášela a dlouho nebylo třeba ji nijak čistit. Na další styčné plochy pak kapka oleje. Bylo to fakt skvělé a rád bych to zase sehnal. Konkor, WD40 atd. dobrý, ale tamto bylo úžasný. Kdyby někdo věděl, o co jde a jestli se to stále prodává, prosím o odkaz na prodejce.  

 

Mě tady dealer vychvaloval toto: http://www.nanoprotech.cz/sprej/nanoprotech-gun/

 

Tak jsem mu řekl, ať mi to vezme až sem příště pojede, tak uvidím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...