Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Víte, já myslím, že celý ten návrh na zakotvení práva nosit zbraň do ústavy je předvolební šaškárna. Mám pocit, že politici vědí, že proti EU nic nezmohou, že to jde do háje a snaží se to před námi zamaskovat jakoby bojem za nás. Nic z toho nemyslí opravdu vážně, je jim to jedno, my jsme jim jedno. Já chápu, že pokud se EU rozhodne své občany odzbrojit, nic s tím rozhodnutím neuděláme. Nejraději bych byl pro odchod z EU, ona se nakonec stejně rozpadne, ale nevím, jestli by to bylo v tuto chvíli moudré. Já teď od politiků neočekávám nereálné slinty o právu nosit zbraň v ústavě, já  chci od nich jasné prohlášení - "Pokud EU přijme opatření k omezení a regulaci střelných zbraní, my, ČR, ho NEBUDEME RESPEKTOVAT, protože zasahuje do svobod našich občanů!" 

 

Celé je to samozřejmě výplod mozků s nějakou zvláštní diagnózou. A ty zásobníky, zvlášť u dlouhých zbraní, jsou k smíchu, vzpomínám, že když jsem kdysi střílel IPSC, přešel jsem z 15-tiranné devítky na 10-tiranný Glock 30, protože v 90% disciplínách jsem stejně musel přebíjet obě zbraně a větší ráže byla bodově zvýhodněna. A jestli ve zbylých 10% budu mít o sekundu horší čas, protože déle to netrvalo a stejně se přebíjelo při přesunu a ne když dojde střelivo, bylo mi to srdečně jedno. Takže to bude z praktického hlediska jedno i většině lidí, pořádně je to ale nas.re kvůli omezování svobody nebo že do zásobníků legálně investovali peníze a teď jim je chce někdo sebrat. A tím blíž bude CZ i mnoho dalších ..exitů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden dosti trefný názor, stažený s diskuzí...

Dokonale vystihující, co říkáte? 
(cituji)

Ano, bohužel tomu jenom nerozumíte. Ale není to až tak Vaše chyba, nýbrž plán pitomců jako je autor článku výše, neomarxistů, pacifistů či některých mediálních forem. Tito se snaží ve veřejnosti vzbudit dojem, že ústavní dodatek bude opravňovat kohokoliv zajít do Tesca, koupit 10 samopalů, 10 granátů a 100 000 ks nábojů a vyrazit na lov. Že je to na zadání EU struktur není tajemstvím. Důvod návrhu ústavního dodatku je o něčem úplně jiném, Jde jenom o zachování současného stavu, je to v podstatě jasně specifikováno v prováděcím zákoně, který se jmenuje už mnoho let Zákon o zbraních a střelivu. Ten jasně vymezuje, kdo a za jakých podmínek může získat zbrojní průkaz a možnost vlastnit zbraň. Mimochodem je to zákon, který je na celém světě považován za jeden z nejlepších, ne li dokonce ten nejlepší. Je totiž naprosto vyvážený a dostatečně tvrdý. V podstatě za velmi tvrdých požadavků umožňuje držení zbraně. Požadavky jsou například perfektní zdravotní stav, bezúhonnost, spolehlivost, nesmíte mít problém v oblasti drog či alkoholu, v podstatě ani drobné opakované přestupky, například dopravní. Musíte projít dosti náročnou zkouškou pro získání ZP, která má 3 části. teoretickou, která vyžaduje perfektní znalost veškeré legislativy o zákonech ohledně zbraní apod., dále praktickou, kde musíte prokázat, že zvládáte bezpečnou manipulaci se zbraní, rozborky apod. a třetí část jsou střelby. Po všech těchto peripetiích můžete zažádat o zbrojní průkaz, ale ten Vám nemusí Policie ČR ani potom vydat, pokud má sebemenší pochybnost, že něco není ok. Mimochodem, ta zkouška je natolik tvrdá, že asi 60 % žadatelů neuspěje. Takže v kostce, tohle všechno by zůstalo stejné jako dosud, ale naopak by se to ještě vše více zpřísnilo, jako například povinné střelby, školení apod. pro držitele ZP například každý rok.

 

Závěrem, ÚSTAVNÍ DODATEK JE REAKCE NA PLÁNY EVROPSKÉ KOMISE DIKTOVAT NAPROSTÉ PITOMOSTI A CÍLENĚ ROZLOŽIT NÁŠ VÝBORNÝ A VYVÁŽENÝ ZÁKON O ZBRANÍCH.

 

Pokud totiž bude ústavní dodatek, budou tím držitelé ZP, kteří jsou mimochodem asi nejprověřenější občané tak nějak zakomponování do struktur obrany vnitřní bezpečnosti státu a tím ochránění před tím diktátem EK. Ta totiž dle Lisabonské smlouvy nemá právo zasahovat do záležitostí státu v oblasti vnitřní bezpečnosti. Je to tedy velice prosté, nejde o to, co se snaží propagandou nalít do hlav veřejnosti ten mainstream a EU lobby, jako že tu budeme běhat po ulících a střílet po sobě jak v Bruselu či Nice. Mimochodem, právě tam nemá občan v podstatě možnost vlastnit zbraň. A právě tam to vypadá jako na divokém západě. On totiž žádný terorista nežádá o zbrojní průkaz ani nekupuje legální zbraně. Naopak u nás právo vlastnit či nosit zbraň funguje desítky let, stejně jako například ve Švýcarsku či Finsku a rozhodně to u nás ani u nich nevypadá jako na divokém západě. Nebo snad máte pocit, že 300 000 již nyní legálních držitelů zbraní tu lítá po ulicích a střílí, po všem co vidí? Raději se podívejte do Německa, Francie, Itálie, Belgie apod, kde je držení zbraní zakázané, na střelnou zbraň nemůžete ani pomyslet, ba dokonce nesmíte mít u sebe ani šroubovák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem si byl minulý týden pro nový zbroják.

A jak sem si tam tak stál,  tak tam byl jeden dost starý pán.

Prostě věk si nevybírá,  a tak šel uložit zbraně na cajty.

Pak říkal dost zajímavou věc.  Praděda pytlačil,  byla bída.

Pak chtěli němci zabavit kulovnici tátovi.

Mě ji chtěli po tátovi sebrat komunisti.

No a když už to šlo,  a já si pořídil pár kousků,  a byl jsem aktivní myslivec a nimrod,  tak mám pocit že nám je zasej chtěj sebrat.

Prozměnu z Bruselu.

No a na to neměl nikdo kloudnou odpověď.

Asi půjdou zase flinty na půdu a oznámení o ztrátě.  Ale je to smutný.  Přitom to prezentujou,  jako kdyby tady byl nějaký divoký západ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem si byl minulý týden pro nový zbroják.

A jak sem si tam tak stál,  tak tam byl jeden dost starý pán.

Prostě věk si nevybírá,  a tak šel uložit zbraně na cajty.

Pak říkal dost zajímavou věc.  Praděda pytlačil,  byla bída.

Pak chtěli němci zabavit kulovnici tátovi.

Mě ji chtěli po tátovi sebrat komunisti.

No a když už to šlo,  a já si pořídil pár kousků,  a byl jsem aktivní myslivec a nimrod,  tak mám pocit že nám je zasej chtěj sebrat.

Prozměnu z Bruselu.

No a na to neměl nikdo kloudnou odpověď.

Asi půjdou zase flinty na půdu a oznámení o ztrátě.  Ale je to smutný.  Přitom to prezentujou,  jako kdyby tady byl nějaký divoký západ.

 

Hele, nic proti tomu, je to vlastně pravda.

Ale už jsem to asi dvacetkrát četl na FB a desetkrát slyšel vyprávět a KAŽDEJ byl vždycky u toho... Stejně jako ty. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, nic proti tomu, je to vlastně pravda.

Ale už jsem to asi dvacetkrát četl na FB a desetkrát slyšel vyprávět a KAŽDEJ byl vždycky u toho... Stejně jako ty. :D

Ale fuj.  Nejsem Andersen.

Tak bylo nás tam tak třicet,  děda tam nebyl poprvé a svět je malej.

Policajti taky nic neví ( tak z principu),  a mě stačilo že mi dali bumážku na deset let.  Na pět je to dost nakrátko.

Taky dědek vyprávěl že měl zamlada tak 130 kg. jezdil s ventrou,  pomáhal v lese.   Za mě měl tak 60 kg.   Ale tak dobrej 1,9m.  Třeba kecal,  poslouchalo se to dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a děda měl taky někde na půdě zašitou bouchačku.  Jako důstojník si ji přivezl z ruska.

Tam ovšem zapracovala pacifistická bába.   Prohledala půdu a někdy v osumdesátejch letech ji vyhodila.

To byl poprask. Fotr to šel nahlásit ( taky voják), nenašla se.

Já už našel  jen patrony.  Slavná TT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako dítě, jsem v 70.letech na chalupě na půdě pod střechou našel plechovou krabici, v ní krabičky s náboji a do voskovanýho papíru a ještě hadru zabalený P08 a P38. Bylo to v Nové Pace, bývalé Sudety. Tehdy mi ty bouchačky přišly jako nový, exkluzivní stav, dodnes si vybavuju, jak jsem tam stál, držel je v ruce a prohlížel si je, stále cítím tu jejich vůni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo romantika,,   dneska člověk na starý kolena nenajde ani šroubovák.  Ještě se mi vybavuje, jak sem k tomu četl Foglara.  To sem pak byl nabitej hledací manií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou jsem střílel taky. Vůbec mi nesedí do ruky. Chvilku jsem přemýšlel nad GP P1 ale pak jsem nějak došel k názoru ze než takové krácení tak radši Berettu navíc a klasickou Kačenu :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...