Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Na Sdružení jsem byl toto pondělí - přihlásit zbraň a zažádat o nákupko. Taky mi řekli 3 týdny. Ale přede mnou tam byl někdo jiný a zaslechl jsem, jak se domlouvají na vydání nákupka do týdne. Takže to je o ochotě. Být tebou, tak tam ještě zajdu a zkusím hodně prosit... :)

 

Jinak je teda tragický, že jim to trvá tak dlouho. Ale teď si hrozně moc lidí kupuje zbraně, tak to asi fakt nestíhají. Před čtvrt rokem jsem tam ve frontě strávil asi tři hodiny...

Upraveno uživatelem Heky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ústavně právní výbor projednal návrh na změnu ústavního zákona č. 110/1998 Sb. o bezpečnosti České republiky, která má zajistit právo občanů na nabývání, držení a nošení zbraní, a hlasováním 11 pro / 0 proti / 1 se zdržel doporučil Sněmovně návrh přijmout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle vyjádření paní na zbraních plánují do konce roku přestat vydávat nákupní povolení na pušky samonabijeci (Zbraně praha zapad)

 

Nemám důvod tomu nevěřit, takže moje rada je: pokud jen trochu uvažujete o nákupu, běžte si na své oddělení co nejdříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec má již připravený text žaloby proti nedávno schválené evropské směrnici o zbraních, s kterou Česká republika dlouhodobě nesouhlasí. Na jednání vlády půjde s tím, aby Česko žalobu podalo. Chovanec v pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že unie přichází s nesmyslnými opatřeními, naopak novinky, které by mohly fungovat, se zdržují. Jako příklad vhodného opatření uvedl posílení posílení obrany vnějších hranic.

Více: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/chovanec-ma-uz-hotovou-zalobu-na-smernici-o-zbranich/1493123

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle vyjádření paní na zbraních plánují do konce roku přestat vydávat nákupní povolení na pušky samonabijeci (Zbraně praha zapad)

 

Nemám důvod tomu nevěřit, takže moje rada je: pokud jen trochu uvažujete o nákupu, běžte si na své oddělení co nejdříve.

Ověřoval jsem si to - žádný pokyn nebyl vydán. Muselo by dojít ke změně zákona.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ověřoval jsem si to - žádný pokyn nebyl vydán. Muselo by dojít ke změně zákona.

Dávám, jak jsem dostal.

 

Každopádně orgán ti přece nemá povinnost povolení vydat, pokud si to věčně zdůvodnil, ne?

 

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není co odůvodňovat - pokud splňuješ podmínky vydání nákupka /platný zbrojní průkaz, oprávnění k držení dané zbraně /kategorie/, řádně vyplněná žádost, kolky ..../ není co řešit - správní orgán nákupko vydá. Je to normální, jednoduché, správní řízení ve kterém nemohou žádné doměnky či předjímání něčeho v budoucnu správního orgánu hrát roli. V tomto případě má správní rozhodnutí formu vydání nákupního povolení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec má již připravený text žaloby proti nedávno schválené evropské směrnici o zbraních, s kterou Česká republika dlouhodobě nesouhlasí. Na jednání vlády půjde s tím, aby Česko žalobu podalo. Chovanec v pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že unie přichází s nesmyslnými opatřeními, naopak novinky, které by mohly fungovat, se zdržují. Jako příklad vhodného opatření uvedl posílení posílení obrany vnějších hranic.

Více: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/chovanec-ma-uz-hotovou-zalobu-na-smernici-o-zbranich/1493123

Zatím ticho po pěšině, plná huba kvót ale o bouchačkách nic... nebo jsem něco přehlídnul...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...