Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jj, všechny tyhle kktiny mě přešly, když jsem na startující prase v lese musel v levé ruce držet 75kg psa a zbraň velikosti G26 prostě jednou rukou natáhnout nejde, nehledě na namíření zbraně při téhle manipulaci na lidi kolem.

Ještě malá vzpomínka na Pavla Černého (http://www.tacticaltraining.cz/cz/?) a jeho ukázku jak lze natáhnout závěr zychycením hledí o opasek, pouzdro,... šlo by to v tu chvíli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave postrehy z praxe...diky.

není to tak hrozné, rukama mi prošly od SW snad všechny ráže a velikosti, od Coltu jen Detectivy a Pythony a spolehlivost byla dostatečná,

určitě vyžadují větší pozornost při údržbě, ale že by trocha špíny vadila? :-)

závady jsem měl díky povoleným závitům, unaveným pružinám nebo nedostatečnému opracování

málo zaškrcené náboje zaklepe i pákovka s trubicovým zásobníkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě malá vzpomínka na Pavla Černého (http://www.tacticaltraining.cz/cz/?) a jeho ukázku jak lze natáhnout závěr zychycením hledí o opasek, pouzdro,... šlo by to v tu chvíli?

To je dobré tak sundání závěru ze záchytu (otázka je, nač, když na to je tam páčka) a hlavně jak to chceš udělat, když z vnitřního pouzdra zpod bundy/mikiny vytáhneš zbraň a nemáš ji o co natáhnout, když máš tu mikinu/bundu. Navíc když s tebou škube pes o 10kg lehčí než ty a vedle sebe máš lidi, je to pak skutečně technika dobrá tak do videí. Dalším mínusem je, že těsně před horní úvratu závěru(v oblasti největšího odporu) stačí udělat chybu a nepodá to náboj, protože závěr tlačí náboj v rantlu nábojnice a to je pak z 3/4 double feed. Prostě tyhle opičárny jsou dobré tak pro kluky s hezkou šálou, vestičkou a plnovousem.

To video s revolverem je fakt pěkné, škoda že místo nanášení sajrajtu to raději do něj nepoložil, což je mnohem realističtější při pádu zbraně na zem. Budeme si muset počkat až MAC udělá video, které slíbil s revolverem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tzv. malou novelu zákona o zbraních a střelivu má na stole Legislativní rada vlády (LRV). V současnosti se materiálem zabývají pracovní komise LRV. České justici to na dotaz sdělila mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá. Ministerstvo vnitra podle ní malou zbraňovou novelu předložilo vládě bez rozporů už v prosinci po připomínkovém řízení, kde návrh doznal drobných změn.

Hlavními změnami tak podle předkládací zprávy zůstávají:

1) S odkazem na revidující směrnici jsou zaváděny 2 nové kategorie zbraní A-I a C-I. Jde o zbraně, které dnes tvoří podmnožinu zbraní kategorie B, resp. D.

2) Zpřesnění podmínek nabývání vlastnictví, držení a nošení vybraných kategorií zbraní a střeliva. Vymezení důvodů, pro které lze žádat o udělení výjimky.

3) Omezení velkokapacitních zásobníků.

4) Kontrola a předávání informací mezi držiteli zbrojních licencí a Policií České republiky a mezi členskými státy navzájem.

5) Doba platnosti zbrojního průkazu se v souladu s požadavky revidující směrnice zkrátí z 10 let na 5 let.

6) Úprava výše souvisejících správních poplatků.

zdroj: http://www.ceska-justice.cz/2018/01/mala-zbranova-novela-byla-predlozena-vlade-stole-maji-pracovni-komise-legislativcu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak to je moc pekna hracka, to se moc nevidi.

Jak je to citlive na ruzne Laborace ? Ja v 6" mam rozmezi od 635J tovarni SB dnesni produkce az po 1050J prebijenka  (odpovida Buffalobore 19C/20).

 

Daji se z toho strilet i .38 Special ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je moc pekna hracka, to se moc nevidi.

Jak je to citlive na ruzne Laborace ? Ja v 6" mam rozmezi od 635J tovarni SB dnesni produkce az po 1050J prebijenka  (odpovida Buffalobore 19C/20).

 

Daji se z toho strilet i .38 Special ? 

Díky, popravdě taky nikoho dalšího neznám. Už když jsem před pětadvaceti lety začal střílet, tak jsem si říkal "tohle jednou chci". Prošla mi rukama slušná řádka železa, ale tohle je úplně jiný, než všechno ostatní.

Jinak z ní střílím sem tam ... klasiku, aktuální produkci SB, poloplášť i celoplášť. Citlivé to není, bere to všechno a střílí na flek. No a .38 to snese, jen se mění pružina za 10lb. V .357 je zpětný ráz příjemný a v .38 to je tak na úrovni .22 v adaptéru na klasickýho Colta ... takže pohoda největší. Akorát, když jsem někdy na střelnici, pořád mě někdo prosí, abych jej nechal vystřelit. Pak nechápou :D

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u toho, kdybych si náhodou k narozeninám chtěl nadělit 1911, tak od koho? Střílel jsem z Rugera a přišel mi dobrej, ale všichni řikaj jedině Colt. Ten mi zase tak pěknej nepřišel a je dražší. Kimber jsem neviděl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v 1911 je nepřeberné množství výrobců, záleží jen na tom, kolik chceš za tu skvělou pistoli dát a jak velkou ji chceš :-)

můžu doporučit Dan Wesson, měl jsem Guardian v 9mm, lehká skvěle zpracovaná pistole, v BVS teď mají něco podobného v nerezu a plnotučnou

http://bvs.cz/komise_pistole_danwesson_commander0803_45.html

skvěle se mi držela také Nightmare od Siga, ale nevím jestli je v ČR někde skladem

to jsou velikosti Commander, ve vel. Government jsem velice spokojen se Springfieldem Trophy Match v 9mm, Colty jsou také dobré, víc mi vyhovovaly Series 70 ale vše se dá u 1911 poladit,

Jarettův Coonan je také boží pistole, ale cenově tak za 2 - 3 Rugery, měl jsem menší velikost Coonana a byla to krásná, skvěle zpracovaná a vyvážená pistole

mrňousové jako třeba Warthog od Para Ordnance mají vše co velké 1911 a k tomu ještě slušnou kapacitu, dobře se nosí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na nošení jednoznačně Para Orndnace Warthog. Z větších bych se pohlídnul s čím se střílí IPSC. Třeba STI může být dobrá volba. Podařilo se mi před lety koupit dvouřadý Armscor a taky maximální spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo no to jsem měl asi napsat, že mi vyhovuje .45 ACP a rozhodně ne na nošení a rozhodně ne za 60. :-D Pure fun a samozřejmě vzhled. 1911 boduje i u přítelkyně, která tvrdí, že zbraní mám už dost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslim ze z renomovanych firem je to jedno, ja strilel Springfield a dobry, ono je to o spasovani a dolicovani, nulove tolerance, lestene dosedaci plochy a pak je to zazitek, jenze to bud koupit nejakou starsi vyladenou vymazlenou od profika, nebo si to osahat. Jednu takovou (ne tedy 1911) jsem mel v ruce kdyz se vyndaly pruziny a hlaven a zaverem jsi pohnul v ramu tak to bylo jak kdyz jedes po sobe kalibracnima merkama to se ani nehlo (nikam jinam) a pritom to slo jako by to bylo na magnetickem polstari. Zkratka jinej level, v dosedacich plochach jsi se videl.

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u toho, kdybych si náhodou k narozeninám chtěl nadělit 1911, tak od koho? Střílel jsem z Rugera a přišel mi dobrej, ale všichni řikaj jedině Colt. Ten mi zase tak pěknej nepřišel a je dražší. Kimber jsem neviděl. 

Nejkrásnější zbraň co jsem kdy měl v ruce...nakonec sem vybral full Kimber v nerezu.

Výborné zpracování,  přesnost ( ne v mých rukách) špičková i před vyladěním, prostě, až na cenu, dokonalá věc. 

Až teda na váhu, na běžné nošení to fakt není.

Přitom je to tak jednoduchá konstrukce, krásné večery u decky, rozhodit, vyčistit, složit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes vymetl pavučiny :)

 

Těch 357, je v tomto balení jen takové lehounké plácnutí ... a ten půlmetrový výšleh je bonus :D

 

attachicon.gifIMG_5046.jpg

 

Bože :wub: :wub: :wub: Tak ta je a) nádherná, B) ve skvělém stavu. Trochu se stydím a slibuju, že dneska vezmu svého mazlíka Cape Codem :-D

 

Když už jsme u toho, kdybych si náhodou k narozeninám chtěl nadělit 1911, tak od koho? Střílel jsem z Rugera a přišel mi dobrej, ale všichni řikaj jedině Colt. Ten mi zase tak pěknej nepřišel a je dražší. Kimber jsem neviděl. 

Loni v létě jsem chtěl koupit 1911 v 9 luger, zkoušel jsem Remingtona R1, STI Spartana, Rugera SR1911 a Kimbera. Kimber jednoznačně nejlepší zpracování. Kimbera jsem nakonec nekoupil jen proto, že mi ho nebyli schopni prodat (naskladněn pod jiným výrobním číslem a prý to nejde...bylo to v Práglu a byl jsem tam jen na otočku).

Mám Kimber Gold Match II Stainless v .45 ACP už hodně let, prošel se mnou několik sezon IPSC a pořád jede na 1*, nepamatuju zásek, neexistuje úlet v zásahu. Jen na prašných venkovních střelnicích (třeba Hodonice) je nutné ho někdy po 200-300 ranách vyčistit, už je cítit, že nejede hladce. Holt je to těsně slícovaná něžná slečna a ne Glock :evil:  Takže za mě s Kimberem neprohloupíš.

Upraveno uživatelem DaveG17
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Cca 10 let mám Kimber Team Match, zpracování perfektní, spolehlivost stoprocentní. Vybíral jsem tenkrát mezi STI a Kimberem. Colt byl ještě vyparkovaný bokem (v té době postole nedělal / nevozily se), Ruger také nic. Amscor byl nic moc, dopadlo to klasicky chronomagorsky - po vyzkoušení jsem si odnesl nejdražší kus, co tam pan Ondra měl.

 

Nedávno jsem se znovu poohlížel - taky v honu za devítkou - a Kimber mi pořád vycházel jako nejlépe zpracovaný.

 

Ještě mám Kimber Tactical Ultra, to je vlastně subkompakt s třípalcovou bull hlavní. Ten už je hodně dorasený z nošení a střílení, pořád stoprocentní.

 

Takže Kimber s klidem doporučuju.

 

Spolu se Shadow 2 moje asi nejoblíbenější hračka.

 

d683d59a714f7d8810fe2b4ecda28e38.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...