Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Před rokem jsem řešit stejný problém.  Zašel jsem do prodejny CZ  v Praze a vzal do ruky několik kousků (nečekaně ochotný personál, oproti ostatním prodejnám). Mé odhodlání utratit cca 15 litrů bylo hned pryč a odnesl jsem si domů CZ Shadow 2  :lol2: Ale ono je to strašně individualní, každému sedí něco jiného v ruce. Proto se vždy nejde nějaký odpůrce určité zbraně. Pokud máš možnost (kamarádi, kolegové, dobrá střelnice atd. ) si půjčit,  tak je nejlepší si toho co nejvíce osahat a zastřílet. Pak se lépe nakupuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono stát a střílet na terč je strašná nuda. Určitě si to budeš chtít zkusit třeba někde na kurzu v leže, slabou, po zátěži, po napadení xyz... a na to bych doporučil SA subcompact zbraň typu G19 nebo něco podobného, kde je i reálné, že jí budeš případně nosit. Lidi, který si koupěj IPSC speciál Shadowa a jednou týdně s ním vysypou 200 ran do terče na 10 metrů nesoudim, ale moc nechápu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduché. Jde o ten pocit a zážitek. Je to krásná zbraň a nádherné si člověk zastrili. Ne vždy má člověk čas a chuť jít na kurz. Já si občas parádně odpočinu a zarelaxuju hodku na střelnici. Úplně vypnu, nasadim sluchátka a jedu. Nevij jak ostatní, ale věřím že si  většina lidí stejně ještě pořídí druhou na tahání, obranu a případně i ten kurz jako Já :-)

Upraveno uživatelem lukas.78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduché. Jde o ten pocit a zážitek. Je to krásná zbraň a nádherné si člověk zastrili. Ne vždy má člověk čas a chuť jít na kurz. Já si občas parádně odpočinu a zarelaxuju hodku na střelnici. Úplně vypnu, nasadim sluchátka a jedu. Nevij jak ostatní, ale věřím že si  většina lidí stejně ještě pořídí druhou na tahání, obranu a případně i ten kurz jako Já :-)

Stát se shadowem před terčem a ve vteřinových intervalech, břichem opřenej o pult, střílet mířenku do papíru, by mě spíš stresovalo. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se zeptám, pokud mám doma několik let Hermexa jinak řečeno samopal vzor 58 a mám doma zásobníky na 30 ran a jeden na 10 ran, tak co mám teď dělat. Zakopat zásobník na 30 ran na zahradě, nebo ho lze nějak legálně používat/vlastnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha daleko a Panbuh vysoko!

Ale dekuji za ochotu a rady.

Zkusim se tedy domluvit nekde na strelnici v OV a pomacam si je tam. A pokud mi nektera padne, tak i zastrilim. To bude asi nejlepsi cesta. ;-)

Diky.

Zkus Corrado v Ostravě velký výběr zbraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

     Ještě přidám svojí do mlýna. Nedávno jsem kamarádovi začátečníkovi sháněl Walther PPQ M2. Jeho manželka to pro něj chtěla jako super překvapení k narozeninám a on ještě neměl zbroják. Předtim jsme se na to byli podivat a opakovaně vyzkoušet. Pro začátečníka je to podle mě špička. Nestojí miliardu, je to SA ala Glock, ale má mnohem měkčí a příjemnější spoušť, čili na střelnici ideál a home defence dobrý. Asi i nosit by se dalo. Rozhodně se s ní nedá do začátku udělat chyba.

     Význam G19 jsem nikdy nepochopil. Na nošení, pokud nejsem polda nebo voják, je to velký (ačkoliv vždycky někdo tvrdí, že to je subjektivní) a na střílení je to malý. Respektive mně se nevejdou prsty do těch výřezů. Pátou generaci jsem měl v ruce jenom G17. Já mám G43 a HK P30L. Obojí mám rád, ale obojí jsem kupoval v záchvatu ještě mokrýho zbrojáku. Dneska, po absolvování několika předváděcích akcí a vzájemných výpůjček s jinými držiteli, bych si koupil minirevolver  v .38 na permanentní nošení všude a nějakou 1911 ve .45 ACP pro zábavu na střelnici. Jenom jsem zatim nenašel odvahu se pokusit to prodat, protože bych na tom prodělal kalhoty. Ačkoliv teda mám doma čerstvé nákupko a předběžně jsem si zajistil, že když povolim další kočku, tak si můžu koupit Kimbera. Jenže se mi taky líbí CSV PMR-2. Je to nekonečný příběh a místa v trezorech málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel se spíš přikláním k nedělání machra a vybíral bych pouze mezi CZ a Glockem. Proč, poznáš, až budeš chtít jiné mířidla(třeba blbé světlovody), zásobníky anebo třeba pouzdro. Všechno je levnější než u konkurence a hlavně to dělají všichni výrobci.

CZ kromě sportovních modelů jako je Shadow/TS nemá smysl. U jiných modelů mi štrejchalo kladivo o rám, pojistku jsem musel dobrušovat, aby vůbec šla nasadit do rámu atd. P10C trpí zatím děckýma nemocema. Glock je jistota. Jako začátečník stejně v Corradu nepoznáš, co ti skutečně sedí a jak vůbec sedět má. Já to třeba nepoznám pořádně ani dnes za takovou chvíli. Chce to mít kvér doma a párkrát vzít na střelnici. Navíc jsem zastánce, že zbraň nemusí být v ruce bůhvíjak pohodlná, ale musí se držet neustále stejně, což je něco jiného. Samozřejmě, pokud ti chce něco sežrat ruku zaživa, jako třeba CZ83, je to očividné celkem rychle, to zase jo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...