Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

no ono take zalezi na spouste veci, v prvni rade na razi 83 se dela v 9Makarov 9mmBrowning a 7,65 Browning (32ACP) a treba s tou posledni byl kolega spokojen, ja sam nevim prestoze jsem strilel se vsemi tak je to vice jak 10 let tak si to tak nevybavim. Treba i jine strenky z toho delaji uplne jiny dojem ze strelby.

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okrem zberatelstva a "proste sa mi paci" (co su oboje vysoko relevantne dovody ale zaujemca ich neuvadza) ma napada iba jediny dovod preco si dnes kupovat 82/83 a to je ako cenovo vyhodny lezak do trezora aby sa mal clovek ked bude najhorsie aspon cim zastrelit. Na vsetko ostatne existuju dnes uz podla mna vhodnejsie zbrane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to myslis? Jako, ze hodne kope? Mne to ani neprislo. Ale teprve zacinam, tak nevim co za tim hledat. ;-)

Byla v razi 9mm Browning. Na to, co to je za plivatko oproti Lugeru,to kope. To by nebyla hruza,ale meli jsme dokousanou ruku na dlani v oblasti prechodu palce v ukazovacek. Vubec bych nad tim kramem nepremyslel.

P10c nevim...fabrika dela co varka,to potichu ruzne upravy,aby to fungovalo. Treba uz vse vychytali. Za me jedine prakticke minus je,ze je vetsi jak g19 a to je pro me strop pro obcasne noseni. Takze pro me p10c je mimo nositelnost a tak bych spis uvital fullsize na strileni, ten se ale stejne bude 2roky po startu prodeje ladit a to jeste ani neni predstaven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dival jsem se na jutjub na recenze P10 C a celkem me to zaujalo. Tu musim vyzkouset.

 

Mám ji pár měsíců a spokojenost. Střílím tovární SB Nontox, zatím 1 000 kusů a nějaké drobné. Ani jedna zádržka, opotřebení na zbrani žádné nepozoruji. Pro mě spadá do kategorie levných zbraní a dělá mi radost. Jen pozor na první kusy, měly nějaké výrobní vady, které byly vyřešený snad někdy od podzimu 2017.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva dotazy na znalce Glocků :)

 

1) Je na tom kvalita Gen 5 už úplně v pohodě (v porovnání s Gen 4)? Mám na mysli, jestli jsou dětské nemoci už vyléčené :) Konkrétně G19 nebo G17.

 

2) Nezkoušel někdo porovnávat Gen 4 spoušť (s Glock 2 kg stojinou) vs. Gen 5 spoušť? Obecně by měla být Gen 5 spoušť lepší, než standardní Gen 4 - ale zajímalo by mě, jestli má cenu přejít z G19 Gen 4 s mírně upravenou spouští na Gen 5.

 

Snad jsem to napsal trošku srozumitelně :) Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem minulý týden u toho, když jeden správce střelnice vychvaloval policistům P10. Já to neslyšel celý, vyplňoval jsem nějaký papíry, ale bavili se o tom, jak je spolehlivá, střílí bez závad a že má už "něco nastříleno" (ale já neslyšel kolik). Pak to rozebírali a ukazovali si na tom opotřebení. Protože to je půjčovací zbraň na střelnici, tak že ty ostré jehlany na rukojeti jsou už asi z poloviny ohmatané a až to bude mít za sebou dvojnásobek, tak už bude rukojeť skoro hladká... Uvnitř to nebylo to nic dramatického, policista co to ze zvědavosti zkoumal, sám potvrdil že to opotřebení je docela v normě, na výrobek závodů přibližného strojírenství...

 

Prostě něco, jako když si ukazujete Glocka, co má nastříleno 40-50 tisíc ran...

 

Ze zvědavosti jsem se zeptal kolik že to má nastříleno, že jsem je neslyšel... ...a poprskal jsem všechny úřední dokumenty... Podle správce už to mělo za sebou asi 3 tisíce výstřelů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva dotazy na znalce Glocků :)

 

1) Je na tom kvalita Gen 5 už úplně v pohodě (v porovnání s Gen 4)? Mám na mysli, jestli jsou dětské nemoci už vyléčené :) Konkrétně G19 nebo G17.

 

2) Nezkoušel někdo porovnávat Gen 4 spoušť (s Glock 2 kg stojinou) vs. Gen 5 spoušť? Obecně by měla být Gen 5 spoušť lepší, než standardní Gen 4 - ale zajímalo by mě, jestli má cenu přejít z G19 Gen 4 s mírně upravenou spouští na Gen 5.

 

Snad jsem to napsal trošku srozumitelně :) Díky.

 

Add1) Nevím, jaké bolístky přesně myslíš, dle mého srovnání je na Gen5 lepší černění a grip. Mě jakožto leváka potěšil oboustranný záchyt závěru. Úderník "rachtá" při prázdné komoře u obou stejně. 

 

Add2) Spoušť mi subjektivně vyhovuje víc u Gen5. Je o malinko "křupavější" nebo jak to nazvat. Otázka je, čemu říkáš lepší spoušť. U Gen5 stejně jako se standardní spouští Gen4 nemám problém nosit naštěknuto. Mít psa v boudě a na spouští stojinu 0,5kg je dle mého u Glocka vo koule :-).

 

Dle mého není relevantní důvod, proč obnovovat arsenál pokud ti stávající kvér slouží.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, pánové - v podstatě jste mi potvrdili, co si myslím. Ale občas srdce přemluví hlavu...takže si tu Gen 5 asi stejně koupím :D

Velký význam to nemá a budu střílet stejně na prd, jako do teď...ale co už... :)

 

Jen počkám, až přijde na trh updatovaná verze s obroušenou "bradou" pod závěrem (mělo by to být během léta) :)

 

Kdyby měl někdo zájem o Glock 19 Gen 4 v perfektním stavu, tak ať mi klidně pošle SZ.

Upraveno uživatelem Heky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gen 5 má taky lepší mířidla. Konečně člověk nemusí osekávat tečku na mušce hledím - hledí má širší a vyšší štěrbinu. Takže kolečko na mušce je při srovnaných mířidlech celé vidět, ale zase je víc světla na stranách mušky, což mířenkářům asi neudělá dobře. A mířidla bych měnil, až bych věděl, co mě omezuje, protože ač se traduje, že to nejsou dobré mířidla, za mě můžu říct, že s nima nemám u gen 5 žádné potíže a nevidím důvod je měnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ni na G26 koupil ocelová luminiscenční mířidla od glocku. To jejich účko s tečkou mi vyhovuje víc než klasické tři body na rychlé zamíření a přenos mezi cíli. Tritia jsou k ničemu v šeru a světlovody mi přišly zbytečné. A po lehkém nasvícení, nebo při přechodu ze svetla do tmy je lumi super. Ale stejně nejlepší mířidla měl pro mě Steyr s jejich trianguláry. Ale nebylo to na mířenou na 20 metrů, kterou stejně nestřílím... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Testoval jsem nové kladivo na dlouhé vzdálenosti...

post-3414-0-41776800-1529306570_thumb.jpg

Tahle sestava je určená pro střelbu do 2km. Tedy konkrétně na jaro, kdy bude ve Francii soutěž "King of 2 miles" / "Master of 2 kilometers".

post-3414-0-86600900-1529306516_thumb.jpg

 

Byl to první test, jestli tento náš podivný projekt bude vůbec konkurenceschopný... A už při prvním střílení se ukázalo, že bude...

post-3414-0-95269000-1529306580_thumb.jpg

 

Výsledek na 100m (nebyla ještě seřízená optika) - 0,2 MOA (soustřel pod 6mm). Na 500m pak byl soustřel 0,3 MOA (těsně pod 4,5cm)...


Ještě někoho tu zajímá přesná střelba na delší vzdálenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...