Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

U nás ne... Tohle je na Slovensku a tam jde do 1400m. Cokoliv dál už je prostě problém, protože není kde trénovat a testovat a do té Francie prostě pojedeme naostro premiéru nad 1500...

Ne, 338LM to není, ale je ve stejné kategorii. Je to 7mm Practical. Výhodou je menší zpětný ráz a menší pravděpodobnost chyby střelce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás ne... Tohle je na Slovensku a tam jde do 1400m. Cokoliv dál už je prostě problém, protože není kde trénovat a testovat a do té Francie prostě pojedeme naostro premiéru nad 1500...

 

Ne, 338LM to není, ale je ve stejné kategorii. Je to 7mm Practical. Výhodou je menší zpětný ráz a menší pravděpodobnost chyby střelce...

 

Ja tedy nahodou narazil na tento odkaz : http://www.zvi.cz/cz/vyrobni-program/strelnice.html , tam by neslo ? Dle webu umi i 2000m.

 

Ja jsem stale zasekly jen na 100m ale jen co to naladim tak pujdu do Svetnova na 300m, zatim se mi zda ze nemam takove vysledky aby jsem tam jezdil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZVI je problém v tom, že jednak je příšerná komunikace a hlavně se tam musí "koupit balíček". Třeba 100 hodin. To se zaplatí naráz a pak se to člověk snaží nějak domluvit, aby dostal termíny... Nemusím ani říkat, že je to balík peněz... Ale jet tam třeba jen na 5 hodin, to nejde.

 

Zaseklý... No tomu by asi pomohlo, aby ti někdo vysvětlil a ukázal základy  ;)  Obzvláště v téhle specializaci, což je extrémně technická disciplína, to je prostě potřeba... A proto dělám kurzy, mimochodem právě ve Světnově... Bude v září - https://www.st8.cz/zakladni-kurz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak nejak jsem si to v tom ZVI myslel ze to je spis pro velkou skupinu (vojaci ...) a ze to bude darda to bylo jasny. Hned mi bylo divny ze by jsi to neznal s ohledem na prezentaci toho co delas a umis.

 

K Tve nabidce, samozrejmne to  vim ze delate kurzy a neprihlasil jsem se prave protoze jsem "zasekly" na necem co primo nesouvisi se znalostmi, jsem technicky typ ktery jde do detailu, takze napriklad knihy, a ruzne kurzy pro teoreticke znalosti mi vetsinou nic neprinasi protoze mam daleko vyssi znalosti nez prednasejici. Co se tyka prebijeni a finalizace naboju pro presnou strelbu tam jiz take nejake zkusenosti mam, jiz jsem si musel udelat vlastni DB system pro vyhodnoceni a statistiky a jsem na 186 sarzich naboju a 283 sade mereni kdy samozrejmne merim jen kdyz ladim nove veci atd.. S vysledky jsem take obcas spokojen (5ti rana polozka 2491,2493,2495,2491,2492 fps a rozpryl 0.88MOA ). Bohuzel problem je spise financne casovy(strelnice) a tak se pomalu dostavam tam kam chci a jen co se tam dostanu tak budu pokracovat na tech 300m. 

 

Prikladam foto nastrelu.

 

post-4253-0-02764200-1529476353_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jaké používáš vybavení a jaký máš zbraňový systém, ale tohle je fotka terče z letošního kurzu na jaře... Náš školní systém, který půjčujeme kurzantům a školní náboje.
 

post-3414-0-56569100-1529533816_thumb.jpg


Cvičení se studenou ranou...
100m, začínají vestoje. 30 sec, zalehnout, jeden výstřel, vyhodnocení.
100m , začátek vestoje. 40 sec, zalehnout, 4 rány, vyhodnocení.

Ten jeden zásah nahoře udělal omylem jiný střelec, který si spletl terč  :D
  Nikdo netvrdí že je to snadné cvičení... A na stejném cvičení dělali loni i lepší výsledky  :whistle:  ale to nebyli začátečníci, ale pokročilí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Harry

moc hezke to ja by jsem nedal. Pouzivam nejlevnejsi Remington 783 raze 308W, optiku Hawke Vantage 6-24x50 Mil Dot v sede opreny do bagu. 

 

Jak rikam je to na mne musim to doladit. Kazdopadne delate paradni praci a jak je videt i vysledky mate paradni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz na praktiky - známý je pozván na nějkou střeleckou soutěž /loveckou/ do Itálie. Má oficiální pozvání a evropský zbrojní průkaz. Potřebuje nějaké povolení k průvozu přes Německo /Rakousko/? Zbraně i střelivo bude mít údajně uzamčené v kufrech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepotřebuje nic víc. Pozvánku a evropský zbrojní pas, průkazy zbraní a svůj zbroják. V pozvánce by měly být rozepsané zbraně (to jsem si naběhl, když jsem vezl něco navíc...). Přes Německo i Rakousko převoz zbraně v uzamčené schránce, náboje separátně v uzamčené schránce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prosím vás máte někdo zkušenost s botkou k zásobníku na Glock 43 jedná se mi o botku z Glockshop.cz  konkrétně Strike industries +2  

http://glockshop.cz/product_info.php?cPath=128_126&products_id=615

říkám si jestli to bude dobře fungovat s původní pružinou.

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na delsi vzdalenost u nas jen snad Bzenec. Tam je 800m. Mam jen V-AR 12.5"1:7 a vcelku me prekvapilo ze jsem zasahoval terc na 553m. Velikost gongu byla 20x30cm. Strelivo Hornady Steel Match 75gr.. Hadam ze trebas Harry to tam zna. Mozna zna i kurz se kterym jsdm tam byl.. GTac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit. Uvažuji, že bych pořídil novou 1911. Určitě dvouřadou. Ráži a výrobce zatím nevím (Para, Kimber, Springfield...). Máte doporučení, u koho by se dala koupit?

 

Nebo i někdo odsud?

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

V poslední době jsem se nějak zbláznil do Ruger LCR a potřebuju trochu posadit na zem, než to koupím. Plánuji koupit ráži .38 Special + mušku se světlovodnými vlákny. 

 

Doma mám Glock 19 a na nošení Glock 42. Vzhledem ke svému životnímu stylu a způsobu oblékání ale v současnosti nosím dost málo. Když nosím, tak ve vnitřním pouzdře Remora nebo na Vanguard clipu. Výhodu revolveru spatřuji v tom, že ho můžu strčit do aktovky, do auta nebo jen tak strčit do kapsy od kabátu (raději v kapesním pouzdře nebo s trigger guardem, ale dalo by se asi i bez) a nebudu z toho mít blbej pocit. Když tohle samé udělám s pistolí, tak mi to připadá strašně nebezpečné pro okolí. Nabitou jí mám vždy raději u sebe. U revolveru je to něco jiného. 

 

Máte někdo zkušenost s Rugerem LCR? Je to dobrá volba v ráži .38 Special? 

 

Předem děkuju za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LCR mám už několik let , v této ráži. Nosí se super- ať už v kapse ( v kapesním pouzdře ), ve vnitřním , v ledvince, v tašce přes rameno nebo batohu.

Skvělá ergonomie, výborně absorbuje zpětný ráz a dá se s tím i trefovat cíl velice úspěšně.

Za mě - jdi do toho, nebudes litovat.

Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...