Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Neměl někdo v ruce Ruger LCR v 9mm? Je to hovadina a .38 je jistota? Chtěl jsem 1911, ale tam mě po několikerém střílení pustila a naopak jsem propadnul LCR, který jsem chtěl jako první kvér na nošení a pak místo toho koupil G43. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rukojeť a nadpažbí mám taky FAB. Ale je to ve škále toho, čím je možný opravdu kvalitně kosu potunit, spíš takový začátek. Každopádně klobouk dolu, že to slečnu napadne. Jinak na ty plastový magy bacha - spousta lidí si stěžuje, že to nepodává jako klasika a dělá to závady. Uvidíš po 500 ranách... :-)   

 

Jo, uvidíme :-). Koukám, že si nechal originál pažbu? To je pro mě osobně dost nepříjemná část zbraně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi celou dobu jsem se učil z 5. vydání knížky od Zbrojní průkaz, a ono už je 6. (Moje chyba).

 

Měnilo se hodně otázek? Řádově desítky/stovky?

Už jedu přes zbraněkvalitně, doteď jsem měl knížku a aplikaci v mobilu jen mě překvapilo, ze některé otázky ze zbraněkvalitne jsem doteď ještě neviděl. Plus otázky s obrazkama :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si pamatuju budou to spis desitky nez stovky. U nekterych otazek doslo pouze k preformulovani. Nektere veci uplne vypadly - napriklad ty lhuty pro bezuhonnost, ruzne druhy trezoru, atd. Neco je tam navic - obrazky.

 

Celkove bych rekl, ze ?nova? sada je na uceni lepsi :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se několik změnilo a hlavně jich hlavně pár přibylo - ze 485 na 511...

Testy jsou sice pro všechny stejný, ale praktická část se liší podle toho, kde ta zkouška probíhá. Standardy jaké jsou v Praze a Středočeském kraji v jiných krajích neplatí (bohužel).

Já vyházím nejvíc lidí na úplně základních věcech - manipulace se zbraní. A společný jmenovatel je nedostatečná příprava, případně žádná, případně - on je soused policajt, tak mi tu manipulaci ukázal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl někdo v ruce Ruger LCR v 9mm? Je to hovadina a .38 je jistota? Chtěl jsem 1911, ale tam mě po několikerém střílení pustila a naopak jsem propadnul LCR, který jsem chtěl jako první kvér na nošení a pak místo toho koupil G43. 

 

Měl jsem kdysi Ruger SP101 v 9mm Luger a prodal jsem ho, ta ráže mi u revolveru nepřišla příjemná.A to je SP o dost těžší než LCR. Šel bych do LCR 38 Sp, mám ho už několik let a naprostá spokojenost, je dostatečně přesný, zpětný ráz nejpříjemnější co jsem u lehkých revolverů zažil a dobře se nosí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ke zkouškám odborné způsobilosti:

Zkoušky jsem dělal na konci roku 2017 a mám je ještě v živé paměti - dokonce jsem si to celé užil dvakrát :D Napoprvé plný počet bodů z testu, manipulace bez výhrad, ale nenastřílel jsem z pistole (15m, sk. D). Zkouška probíhala od rána do pozdního odpoledne (střelnice Kapslovna, velký počet uchazečů), byl jsem ve střelbě na řadě až jako předposlední a chtěl jsem to mít rychle za sebou. K tomu nervy a klasicky jsem tři z pěti ran strhl dolů. Byl jsem tehdy na sebe hodně nasraný...

Napodruhé už naprosto bez problémů testy, manipulace i střelba (mezitím jsem si dal osvěžovací střelby s instruktorem v AVIMu). Komisař byl u druhé zkoušky přísnější a z manipulace vyhodil přes polovinu uchazečů, ale byl fér a žádné naschvály nedělal.

Asi teď říkám něco, co už víš, a už vůbec nechci jako střelecký nováček působit nijak mentorsky, ale co se týká manipulace, chce to opravdu pozorně poslouchat, co vám komisař řekne před zkouškou - tj. jak přesně vymezí bezpečný prostor, co po vás bude přesně chtít, jak preferuje, abyste odkládali zbraň na pult (závěr vzadu vs, spuštěný), jaké povely bude dávat při manipulaci a při střelbě a co přesně znamenají atd. Kdybys měl jakékoli pochybnosti, tak po této instruktáži máš možnost se zeptat - a opravdu není třeba se bát zdánlivě hloupých otázek.
U některých preferencí komisaře ti nehrozí vyhazov od zkoušky za to, když jim nevyhovíš (záměrně píšu o preferencích, nikoli o hrubých chybách), ale je vždy lepší mu ukázat, že víš, co po tobě chce a řídit se tím. Když máš okno nebo začínáš panikařit, zpomal, zastav, promysli další krok a až pak pokračuj dál.

Celý průběh zkoušek vždy přítomní příslušníci PČR natáčeli na kameru, takže jak uchazeči, tak komisař měli pojistku pro případ odvolání.

No a při střelbě být co nejklidnější, nic nedělat zbrkle a dát si záležet na správném a plynulém spouštění, abys nedopadl, jako já ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je doba tohle to. Když jsem dělal ZP v roce 96, tak bylo asi tak sto otázek a při manipulaci jsme s komisařem pokecali o děckách. Střelba byla jen tak, ale mezi náma (bylo nás 5), kdo nastřílí nejpřesnějc. No a na závěr nechyběl panáček pro zahřátí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chce to opravdu pozorně poslouchat, co vám komisař řekne před zkouškou

 

Přesně tak, já dělal Zp už před nějakou dobou ale platilo to také. Kdo dělal něco po "svém" a odkládal například zbran na záchytu tak si holt koledoval o větší pozornost než třeba jiní. Já měl štěstí že sem vlastně moc manipulaci neuměl, ale byl jsem na kurzu den předem. Takže co řekl to platilo a nedělal sem nic navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...