Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ted zkousim spoust od RRArms a mezitim cekam na neco stelovatelnyho od Zevu nebo CMCtrrigers. Jinak k vasemu tematu. Dlouhou dobu jsem nosil Kimber 1911 v 3,74? unositelny je i 5?...v pohode. Nadcnuto mam odjakziva u 1911 se spustenym kohoutem. Je to o cviku. 1911 je proste klasika. Od jiste doby ale preferuju na praci a na noseni G. Mam k tomu sve duvody ktere tu navic byly popsany. Uz jsem ve veku kdy nepotrebuju frajerit a okoukavat akcni filmy. Potrebuju proste bezproblemovy a spolehlivy zelezo co, at si rika kdo chce co chce, G je. Jo a Berreta? Ta dela skvely brokovnice..... tim to ale konci

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, jak Vám má někdo věřit, když o recyklátu PET láhve mluvíte jako o železu...

 

Dělejte jak chcete, ale mluvíte často jak fanatici či majitelé akcií u Gastona... Já osobně radši kohout mám. Ale chápu, že někdo ho zas nechce... Proto se prodává obojí...

 

Beretta že má špatné pistole? To už je dost silný tvrzení... A myslím, že hodně subjektivní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... původně jsem na tento výkřik - štěk nechtěl reagovat ale věcně ...

 

- tvrdíš mi snad že 1911 a1 je stavěna podle současně daných parametrů na trvalé nošení v nadrcnutém stavu podle požadovaných předpisů pro služební zbraně dneška ?

mluvím nejen o blokaci úderníku, ale i o tom že mi budeš garantovat že s nataženým kohoutem bude po x letech garantována dostatečná energie bicího kohoutu i ve stížených podmínkách atp ... nemluvě o tom že v opravdu těžkých podmínkách je obecně lepší mít kobout uvnitř zbraně než vně

 

- a co v berettě není pravda ? Na drillech jsem nezažil jednu jedinou neřešitelnou závadu s Gčkem, což se o HK, Berettach, Steyerech, Rugerech říci ani zdaleka nedá ...

U G čka to byl když už tak selhač nebo kupříkladu situace vzniklá omezením funkce okolím ... myšleno zbraň nemohla přebít z důvodu omezení možnosti pohybu závěru o předmět nebo oblečení atp ...

 

- standardně se děje že zbraň skončí v blátě, po celou dobu prší atp ... cvičej se věci jako manipulace slabou rukou a řešení závad slabou rukou, přebití slabou rukou .... vše je citelně až zásadně jednodušší s moderními zbraněmi ala Glock a podobné ....

 

- ono se stačí podívat na zkušenosti s Berettami od americké armády a proč jí taky tak rádi nahradili .... neřeším to že jedna z hlavních připomínek byla k ráži, ale je i důkazem že speciální jednotky raději používali ČZty než Beretty ...

a třeba s beretou řešit kouslou nábojnici v komoře je lahůdka, když zbraň kvůli konstrukci závěru není za co pořádně chytit - ale to je i u čz 75 ...

Věcná debata se mi vždycky líbí. Pro Beretty se běžně dělají zásobníky s kapacitou 17-18 ran a nejsou prodloužené. Vlastně Taurus to s ničím jiným než se 17 raným zásobníkem nedodává.

Kdyby to byl takový šrot, jako říkáš, tak by armáda dávno měla něco jiného a nečekali by přes 30 let. Pár let dozadu tohle měla i naše URNA. Spolehlivost jako taková je prostě u tohodle kvéru na úrovni všeho kolem. Když ji začneš máčet v blatě, tak se možná můžem začít bavit o rozdílech. Jenže to se pak můžeme dohadovat, co je víc, jestli to, že Glock má sem-tam problém vystřelit těsně po vynoření z vody nebo kohout u Beretty nebo to, že když se plasťák(speciálně Glock) nedrží dostatečně pevně(typicky ženské), tak má problém přebít.

Jestli někdo nastřílí s Berettou, která je těžší, má nižší odpor spouště(SA), nemá výkyvnou hlavěň, hůř(méně přesně) jak s Glockem, tak má nakakáno v rukách. Že není Berettu za co chytit... ty celkem výrazné hmatníky pojistky se taky můžou používat. Navíc díky hranám kolem hlavně a vyhazovacího okýnka(spíš prostoru) se s Berettou líp otvírá seknutý závěr o hranu stolu (sám jsem měl tu čest s CZ i s Glockem vlivem dlouhého střeliva). To samé jednoruká manipulace, kdy obecně závěr kohoutových zbraní má slabší pružiny než bezkohoutovky+beretta má celkem dost výčnělků. Bohužel, když to není G verze, tak hrozí zajištění.

To, že je macatá, že považuju SA/DA za nejhorší možný spoušťový mechanismus, že ji ani nemám a nenosil bych ji, nemění nic na tom, že to není špatná pistole(pokud je to novější provedení se zesíleným závěrem). Narozdíl od CZ se neplete vypouštění kohoutu do cesty ruky, vypouští kohout úplně, a i proto ji vnímám jako lepší zbraň a to CZ mám.

Co se 1911 týče a nataženého kohoutu...Můžeme se tedy dohadovat, jestli třeba H&K s plně předepnutým úderníkem bude po x letech OK, jestli naládované zásobníky budou OK...No a modely 1911 s blokací úderníku tu už máme něco přes 70 let, jestli se nepletu. Bohužel většina 1911 má blbě vymyšlené pojistky - nemá blokaci úderníku, ale zase má dlaňovku, kterou by mnohem lépe suploval jazýček na spoušti v kombinaci s palcovou pojistkou.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a/ problém přebít a argument se ženskejma = když to drží jako hovno a má slabé laborace tak možné, ale i moje 55 kg 165 cm manželka s tím problém neměla

b/ stížnosti na to přišly u US army prakticky hned, ale podle všeho to bylo klasicky "podmáznuté", takže nešlo o kvalitu ale to že to prostě byl vojenskej kontrakt - něco jako u nás Breny, co v prvních generacích vojákům v Afgánu selhávaly a argument zbrojovky byl že mají přeci záložní zbraně takže nebyla bojeschopnost ohrožena

c/ beretty se běžně dodávaly s kapacitou 15 a 16 + URNA - urna je velmi specifická složka, která opravdu kort v devadesátkách opravdu neměla problém mít zbraně

co nepotřebují nějakou větší odolnost a navíc to byla vždy záložka, co vím tak ještě neměly ani štíty a v devadesátkách, což je doba kdy si myslím byly beretty naposledy u Urny bych to moc směrodatně nebral .... navíc CZ 75 nosí stále pár chlapů a berettu už nikdo, i když prakticky všichni mají G17 a 26 ....

d/ taurus není beretta co se dodávala US army a nevím o tom že by nějaké ozbrojené složky používaly tauruse (neberu rozvojové státy)

e/ nevidím problém nastřílet v dynamické střelbě skoro to samé s beretou nebo s glockem, respektive minimálně já určitě dám líp s glockem už kvůli ergonomii, lepším mířidlům etc ...

f/ CZ nehodnotím, CZ jediná zbraň co uznávám je Shadow Orange ... výtečná sportovní záležitost

g/ HK upřímně beru jako úplně cestu mimo a v životě bych si jí nepořídil, i MP 5 beru jako krumpl, ale to je moje osobní zkušenost a názor, dá se s ní parádně nastřílet ale že nemá ani střeleckou pohotovost a další věci ... bez komentáře, opět jako mono účelovka pro zásahovku budiž, ale dneska překonané

h/ dlaňovka u 1911, u klasické A1 se mi několikrát stalo že ta úžasná dlaňovka v rukavicích neodjistila v nestandarní poloze (proto mají novější verze delšího bobra) - na obranu leda s delším bobrem, jinak bych se necítil OK

 

závěrem jsem jen chtěl říci toto, že prostě dneska nevidím jeden jediný důvod proč si koupit Berettu 92 místo moderní zbraně typu G19/17

vyjma případu že někomu prostě zásadně do ruky nesedne G čko, pak jsou jiné varianty...

 

Beretta určitě svého času byla relativně dobrá zbraň .... ale prostě dneska je ve všem překonaná ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všimnul sis Milane, že téměř všechny tvoje argumenty jsou jen subjektivní?

tvoje paní, ty bys nastřílel líp, ty CZ neuznáváš, HK je podle tebe cesta vedle, tobě v rukavici 1911 nevyhovuje...

Další neověřitelné: podle všeho podmáznuté, ty si myslíš...

 

No nic závěrem jsem jen chtěl říci toto, že prostě dneska nevidím jeden jediný důvod proč si nekoupit Berettu 92 (ne já ji ještě nemám)

 

Beretta určitě svého času byla jedna z nejlepších zbraní .... a ani dneska není ve všem překonaná ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám svoji trošku. Už jsem střílel taky z kdečeho a volba zbraně je věcí velice subjektivního názoru. O Glocku jsem taky uvažoval, vyzkoušel asi 4 verze v různých časových intervalech, tj. i po letech. Mohl bych s nadsázkou napsat něco o petflaškách, ale není potřeba. Byť bych si Glock nikdy nekoupil. Důvod je, že se mi z toho blbě střílí. Ať je to normální, nebo compact. Prostě mi to nepadne do ruky, nesedí mi sklon rukojeti, nevím. Jak kdybych držel ostrouhané prkno. Podobnou zkušenost má i můj kamarád. Jinak je to zcela určitě léty prověřená zbraň, troufám si tvrdit, že kvalitní a spolehlivá s minimem součástek.

 

Dlouhá léta nosím a používám CZ 75. Střelba z ní mi vyhovuje, funguje, zatím nikdy nezklamala, ale jsem si vědom, že CZ má u nás velké výkyvy v kvalitě a já vlastním tu vyrobenou "ve středu". Byť jsem s ní spokojený, tak už bych si ji asi nekoupil.

 

Beretta 92 byla taky dlouho v hledáčku.

 

Po těch letech střílení jsem si uvědomil, že mi taky nejvíc vyhovuje stará dobrá klasika 1911. Mám momentálně 2 ks, teď je jedna nová na cestě a možná ještě něco menšího na denní nošení přikoupím. A nedokážu si představit, že bych 1911 nosil jinak než cocked+locked. Na to je to stavěné a léty prověřené. Akorát jediný zádrhel to má, když ji v tomhle stavu dám do válečného pouzdra M3 nebo M7, tak je pojistný pásek přes dlaňovku. Ale v těch postovaných kydexových pouzdrech bych se toho vůbec nebál.

 

Prostě někdo rád holky jinej vdolky.

 

No a Milanovi bych rád napsal, že delší bobr je tam protože tě může kohout cvakat do ruky, rozhodně ne, kvůli lepšímu odjišťování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK tak zase sis z toho vzal jen něco - tak mi řekni v čem teda dnes není celkově překonaná ?

 

(ne já ji ještě nemám - nechápu - já ji už nemám .... )

 

subjektivní - všechny moje argumenty = přečetl jsi si co jsem psal ?

nebo jen to že i moje manželka neměla problém aby jí G19 přebíjela což byl jeden z mála subjektivních argumentů, to že vojáci si hned po zavedení ztěžovali a že Seals okamžitě zažádali o změnu to je pravda ...

 

to že jsem psal pár osobních názorů budiž, ale píšu u nich že to jsou moje osobní názory a nepokládám je za pravdu, ale u spousty jiných ano ...

 

zeptám se tě jinak, z kolika a kterých zbraní o kterých hovoříš že můj názor je mimo si střílel ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslel jsem že ta pojistka - bobr má ve spodní části rozšíření - to tě nechrání proti kohoutu ale zajišťuje bezpečnou funkci dlaňové pojistky,

proti kousnutí tě chrání horní část u kohoutu ne spodek

Upraveno uživatelem Milan Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je vidět moderní verze dlaňovky

https://www.czechammunition.cz/fotky39889/fotos/_vyr_1249A0300370a.png

 

tady je původní dlaňovka

http://www.panzer.cz/18000-thickbox_default/pistole-samonabijeci-norinco-1911-a1-45-acp.jpg

 

prostě to že dlaňovka je v spodní části rozšířená proti původní - dnes to má většina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako civilista se cestou do a z prace v bahne nevalim, vlastne ani jindy,pruziny se mi ve zbranich trvalym stlacenim neunavi, protoze je obcas na strelnici rozhybu, vicecetne tlupy zombie se v mem okoli nevyskytuji, takze si muzu dovolit i zbrane s nizsi kapacitou, s ergonomii a velikosti ktera me vyhovuje. Skoda ze je u nas tak rozsirene doporucovani Glocku, spousta strelcu si tak zbytecne omezuje rozhled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tento bobří ocas má spodní rozšíření

https://shop.proarms.cz/31033-large_default/dlanova-pojistka-wilson-combat-pro-pistole-typu-1911-drop-in-cerna.jpg

 

tento bobří ocas ne - původní

http://www.bvs.cz/images/LLAMA_1911NEW7037_9.JPG

 

měl jsem klasiku 1911 a1 a právě jsem si kvůli tomu měnil dlaňovku - v principu bobří ocas má každá 1911

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nedoporučuji výhradně Glock, jen mluvím o srovnání Beretta 92 a moderní zbraně kde jako referenci uvádím Glocka

 

sám mám 1911 Paraordnance P8 limited na terčovku

a

G19 na zbytek

 

jinak jsem měl i P99 / G17 / LC9 / SW air ....

Upraveno uživatelem Milan Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám svoji trošku. Už jsem střílel taky z kdečeho a volba zbraně je věcí velice subjektivního názoru. O Glocku jsem taky uvažoval, vyzkoušel asi 4 verze v různých časových intervalech, tj. i po letech. Mohl bych s nadsázkou napsat něco o petflaškách, ale není potřeba. Byť bych si Glock nikdy nekoupil. Důvod je, že se mi z toho blbě střílí. Ať je to normální, nebo compact. Prostě mi to nepadne do ruky, nesedí mi sklon rukojeti, nevím. Jak kdybych držel ostrouhané prkno. Podobnou zkušenost má i můj kamarád. Jinak je to zcela určitě léty prověřená zbraň, troufám si tvrdit, že kvalitní a spolehlivá s minimem součástek.

 

Dlouhá léta nosím a používám CZ 75. Střelba z ní mi vyhovuje, funguje, zatím nikdy nezklamala, ale jsem si vědom, že CZ má u nás velké výkyvy v kvalitě a já vlastním tu vyrobenou "ve středu". Byť jsem s ní spokojený, tak už bych si ji asi nekoupil.

 

Beretta 92 byla taky dlouho v hledáčku.

 

Po těch letech střílení jsem si uvědomil, že mi taky nejvíc vyhovuje stará dobrá klasika 1911. Mám momentálně 2 ks, teď je jedna nová na cestě a možná ještě něco menšího na denní nošení přikoupím. A nedokážu si představit, že bych 1911 nosil jinak než cocked+locked. Na to je to stavěné a léty prověřené. Akorát jediný zádrhel to má, když ji v tomhle stavu dám do válečného pouzdra M3 nebo M7, tak je pojistný pásek přes dlaňovku. Ale v těch postovaných kydexových pouzdrech bych se toho vůbec nebál.

 

Prostě někdo rád holky jinej vdolky.

 

No a Milanovi bych rád napsal, že delší bobr je tam protože tě může kohout cvakat do ruky, rozhodně ne, kvůli lepšímu odjišťování.

Kdybys chtěl jednu "menší" 1911 teď prodávám, nosit se dá pěkně ale zaroveň má pořád full grip. Jinak pod toto se podepíši, mám sice i glocka ale zvlášť dnešní 1911 jsou i na nošení zcela ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoda ze je u nas tak rozsirene doporucovani Glocku, spousta strelcu si tak zbytecne omezuje rozhled.

S tím naprosto souhlasím. Protože postupně zjišťuju, že čím víc zbraní mi projde rukama, tím víc mám rád svého Glocka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...