Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

No na Ko2M byl Lukáš na desátém místě, tedy ve finále (bylo 35 lidí). A v Mo2Km z nás byla nejlepší Veronika na 19 místě a já až 38 a ostatní mezi námi (bylo 57 lidí)...

Terče vypadaly takto:

 

post-3414-0-81038800-1557075016_thumb.jpg

 

Přední terč je zhruba 2500 metrů daleko a to znamená že je odhadem 1m široký a 75cm vysoký. Ale vzhledem k tomu, že se střílelo zvrchu dolů a střela už padá na takové vzdálenosti pod velkým úhlem, je tedy na výšku relativně "menší", lépe řečeno o dost obtížnější...

Pro ty, kdo se alespoň trochu vyznají v problematice: 1 MOA je na této vzdálenosti 72,5cm, takže obtížnost terče na 2,5km byla hodně pod 1 MOA... A podobně to bylo i s ostatníma. My jsme zvyklí na Long Range (soutěže, na které pravidelně jezdíme bývají 500-1400m a býváme tam na stupních vítězů často) na terče přibližně od 1 do 1,5 MOA. Ale tady jsme zjistili, že obtížnost na té "nejlepší světové úrovni" je dvojnásobná  :eek: Takže upravíme tréninky a pozměníme některé vybavení, aby jsme se tomu co nejvíce přiblížili...

 

Mimo dlouhých vzdáleností střílíme rádi "taktické soutěže", kdy jde o střelbu na různé terče, z různých vzdáleností i poloh a často v časové tísni a některé jsou dokonce i týmové, kde velmi záleží na spolupráci s parťákem... A i tam se umisťujeme poměrně vysoko, včera jsme jednu takovou vyhráli...

 

post-3414-0-66895200-1557076482_thumb.jpg

 

Je to o systému výuky, výcviku a tréninku. Prostě máme docela jasně potvrzené, že to funguje a jdeme správnou cestou...  :whistling:  Neustále to vyvíjím a zlepšuju, v téhle specializaci jde vývoj neuvěřitelně kupředu a pracovat dnes v systému, který byl dobrý před deseti lety by bylo naprosto naivní a nefungovalo by to...

 

Co se vybavení týče, tam jde pokrok kupředu přímo neuvěřitelně (ono to se střeleckým stylem úzce souvisí). Vývoj střel, prachů a s tím související nové ráže - které prostě nabízí to, co se před deseti lety zdálo nemožné - to vše jde dál a dál. Se změnami v systému a stylu střelby jdou ruku v ruce i nové optiky, pažby, nožičky atd... A myslím, že tady se nám podařilo docela chytit tu správnou vlnu a jsme v Evropském měřítku na vysoké úrovni, co se týká vybavení. To všechno mi umožnilo začít nabízet v kamarádově firmě špičkové vybavení na přesnou, taktickou i Long Range střelbu a obrací se na nás i zákazníci z jiných zemí... A mám teda v úmyslu se držet na téhle vlně i dál  :sniper:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harry: Co bys doporučil někomu, komu se LR střelba líbí, ale bojí se že na to nebude mít podmínky/čas/finance? Dává smysl zkusit si postavit třeba malorážnou odstřelovačku, aby člověk získal představu? Nebo zkusit nějaký kurz s půjčenou velkorážnou LR zbraní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harry: Co bys doporučil někomu, komu se LR střelba líbí, ale bojí se že na to nebude mít podmínky/čas/finance? Dává smysl zkusit si postavit třeba malorážnou odstřelovačku, aby člověk získal představu? Nebo zkusit nějaký kurz s půjčenou velkorážnou LR zbraní?

 

 

Vyzkoušet...

 

U této specializace je největší problém, že se všechno kupuje za hodně peněz, ale prodává s neuvěřitelnou ztrátou... Navíc tady absolutně nefungují řešení z Aliexpresu. Neexistuje nic jako "levný a dobrý". To spíš najdeš růžovýho jednorožce, než cokoliv levnýho a dobrýho na Long Range  :D

 

Malorážka, aby měla smysl do MO, tak taky nebude za málo peněz...

 

A proto dělám kurzy, kde jednak lidem vysvětlím co a jak, ale můžou si všechno ozkoušet a otestovat. Jednak vybavení a také i jestli je to chytí nebo ne. Přesná a dálková střelba je poměrně specifický obor...

 

http://www.st8.cz/akce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušet...

 

U této specializace je největší problém, že se všechno kupuje za hodně peněz, ale prodává s neuvěřitelnou ztrátou... Navíc tady absolutně nefungují řešení z Aliexpresu. Neexistuje nic jako "levný a dobrý". To spíš najdeš růžovýho jednorožce, než cokoliv levnýho a dobrýho na Long Range  :D

 

Malorážka, aby měla smysl do MO, tak taky nebude za málo peněz...

 

A proto dělám kurzy, kde jednak lidem vysvětlím co a jak, ale můžou si všechno ozkoušet a otestovat. Jednak vybavení a také i jestli je to chytí nebo ne. Přesná a dálková střelba je poměrně specifický obor...

 

http://www.st8.cz/akce

 

Díky, přihlásím se na kurz. :-) Snad mě to nechytne, mohlo by mě to pak zruinovat. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové mám dotaz na někoho z oboru. Vybírám vzduchovku a mám v merku Slávii 634 v ráži .22 (5,5mm) včera jsem byl v Práglu v prodejně CZUB a bohužel .22 neměli a prej už se nebude vyrábět. Vznesl jsem dotaz do CZUB jestli ještě někdy bude, tak uvidíme, kdyby nebyla, tak mám dilema vyřešený, ale dotaz je: Jestli vzít raději ráži 4,5mm nebo 5,5mm konkrétně u té Slávie 634. Měl bych to spíš na kosení krys a samozřejmě na blbnutí do plechovek, takže vyloženě né na přesnou terčovou střelbu což by měla bejt lepší ta 4,5mm. Co jsem takhle pročítal diskuze na netu, tak na to blbnutí a na hlodavce by měla bejt lepší ta 5,5mm. Tak kdyby někdo mohl poradit. A co by jste případně doporučili na tu vzduchovku, nějaký rozumný puškohled (né moc drahej, ale zase né nějakej šit, nějakou střední cestu)

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na běžné kosení a lepší míření je asi 4,5 (je i levnější střelivo :-), později si můžeš vybrat něco speciálního.

 

jinak hodně ke vzduchu je tady https://forum.gunshop.cz/vzduchovky-plynovky-airsoft-paintball-f13.html na miření muže být i

 

kolimator https://www.zbrane-vzduchovky.cz/kolimatory

 

nebo o střelivu http://www.alexxxus.cz/cs/node/97

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chlapi, zajímal by mě váš názor. Řeším nákup pistole, spíš na soutěže a běžné střílení. Má cenu řešit kratší hlaveň o 2cm? Resp. s kratší hlavní 11cm můžu mít prakticky hned a s delší hlavní 13cm až po složitých peripetiích. Jinak dané zbraně splňují všechno, co chci a jsou v podstatě stejné. Mám to v řekněme přebrané, jen by mě zajímalo, jestli si myslíte, že ty 2cm mají nějaký zásadní vliv na přesnost střelby nebo ne. Díky za názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, můj první příspěvek. Hodinky mě zajímají, ale nejsem na ně odbornik, tak jen čtu. Tomuto možná trošku rozumím, dlouhé roky jsem závodně střílel ,,mířenku" (za mlada, dokud jsem měl dobré oči). Měl jsem pistoli, hlaveň 4", zároveň jsem měl pistoli, stejný výrobce, stejný model, hlaveň 5". S 5" jsem nikdy nevylezl 9 na mezinárodním pistolvém terči. Nemusel jsem se ani moc snažit. S 4" mi to sem tam uletělo do 8, když jsem nebyl dost pozorný i do 7. Musel jsem se snažit vic, proto jsem 4" prodal a pořídil 6", výsledky úplně o něčem jiném, nakonec jsem prodal i 5" a zůstal u 6", výsledky byly úplně jinde i když jsem byl do té doby s 5" naprosto spokojený. Pokud střílíš miřenku, tak ten rozdíl prostě vidíš, u dynamiky je to o něčem jiném, ale jak pisu, nevím, co střílíš a vlastně ani co chceš za zbraň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wanderer: A co je to konkrétně za kvéry? Jako pokud by ses rozhodoval např. mezi G17 a G34, nebo G19 a G17, tak ten malý rozdíl v délce hlavně z ohledu na přesnost je pro naprostou většinu střelců nepodstatný. Mnohem podstatnější může být to co je s tím spojené - tj. třeba pohodlnější úchop a ovládání, vyšší hmotnost, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harry: Nádhera! Z čeho je to poskládané?

 

Závěrový systém Ultimatum Deadline a tak se jmenuje i celá puška. Ráže 6,5 PRC

Hlaveň Proof Research carbon fiber barrel 26"

Chassis MDT ESS carbon fiber front end

Rukojeť Ergogrip

Zásobník MDT 10 ran (ale protože 6,5 PRC je semi-magnum, tak se jich vejde jen 7)

Nohy moje úprava Atlas PRS (zbyly jen ty nohy...)

Bag rider jsem dělal ze silonu

Brzda Area 419 Sidewinder

Kroužky Vortex PMR

Puškohled Vortex AMG 6-24x50 FFP EBR-7B

Krytky Vortex

Páka zoomu Vortex

 

Ještě to teda není úplně hotový, ono z toho vznikne neuvěřitelný monstrum, protože skoro takhle jak je to na obrázku, to bude jen na dynamické a taktické střílení. Váha je jen 6,9kg...

 

Jenže na precizi je to moc lehký, takže se to dováží externími závažími MDT a Bag rider bude kovový (místo silonu), tyhle nohy zůstanou sklopené (ale protože jsou nad osou hlavně, tak zůstanou i ve sklopeném stavu nad osou hlavně) a na spodek předpažbí půjde sundavací Picatinny rail a na něm F-Class bipod F1. Celkově to pak na precizi bude okolo 10kg a to už by mělo být dostatečně stabilní...

 

... jak jsem už uvedl - není ještě zdaleka hotovo  :whistle:

 

Tenhle systém chci používat na Long Range a nebo na taktiku, když to bude přes 500 metrů a do 1250 metrů. A zkusím i F-Class 1000m, ale asi se mi nebude chtít sundavat brzdu (už to moc kope...), takže v kategorii Tactical... Na vzdálenosti do 500m je to zbytečně přemotorovaný a mám prostě vhodnější systémy a nad 1250m máme také vhodnější systémy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To T301, Taghujer, Ggrand:

Díky za názor. Jedná se o 1911 a dneska jsem to vyřešil. Měl jsem objednáno z USA od loňského léta, složil zálohu a do teď ji nedovezli. Takže záloha vrácena a dnes už mám v kufříku novou. Je sice kratší, ale zase má rail a tritiová mířidla. Tak holt toho 3/4 palce hlavně oželím.

 

To Harry: tohle obdivuju. To je ve střelbě vyšší dívčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám P09, ale P07 a jsem naprosto spokojenej, kupoval jsem jí taky ve slevě v podnikovce abych měl univerzálního kvéra, takže nositelná velikost a na střelnici se mi s ní taky příjemně střílí. Měl jsem před tím CZ75D compact a ta je těžká a není pro lidi co maj menší ruku. Glock 17 (má brácha) oproti P07 mi přijde takovej humpoláckej. P07 je taková jemnější, líp se mi drží a líp se mi z ní střílí, protože mám menší ruku. Já jí chtěl, že má kohout a jsem s ní spokojenej. Předpokládám, že P09 je akorát full size, jinak to bude ve všem to samý jako P07. Jestli maj P09 za 11 litrů, asi bych neváhal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už mám P09 nějakou dobu. Přímo jsem na střelnici porovnával P07 a P09 a full size mi prostě sedí líp. Střílí se s ní parádně, nemám výhrady. Pořizoval jsem právě na střelnici, abych nemusel pořád trápit historické kousky. I nosit se to dá  :) A za tu cenu bych rozhodně neváhal... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...