Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jsem otrávenej... Pořídil jsem G43, dal jsem na to svítilnu s laserem Streamlight, mířidla Truglo TFX omotal jsem to Talon gripem, koupil jsem jak Sticky holster, tak IWB kydex. Je to pecka, vypadá to krásně, funguje to krásně, střílím s tím přesně, ale NENOSÍM TO... Ach jo.

 

Každý den sáhnu po Ruger LCR, hodím ho do Sticky holsteru a pak to hodím to do tašky nebo když mám volno, tak to fláknu do kapsy u kraťasů, vozím to v autě mezi sedačkou a konzolí nebo prostě to někde mám. Když potřebuju, tak to dám za kalhoty... Bohužel to pro mě je jediná nositelná věc a nemám u té zbraně strach nechat jí jen tak v pouzdře nechat třeba v tašce v práci. Nabitýho Glocka musím mít jen u sebe, jinak mám z toho strach. A mít zbraň pořád u sebe je pro mě, vzhledem k práci, způsobu života a oblečení, docela opruz... 

 

Potřeboval jsem se vyblejt tady, páč mě to fakt sere. Vyhozená spousta peněz a teď vím, že to na 99% zase nebudu nosit... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to jen v hlavě, ale revolver ve Sticky holsteru mi připadá úplně neškodnej. Dám si to za kalhoty, strčím to do tašky, do kapsy. Tak nějak se toho nebojím. Promáčknout spoušť dá hodně práce a je téměř vyloučené, aby se to stalo nějak omylem. I kdyby to někdo našel a vyndal, tak už musí vyloženě chtít to zmáčknout, aby to vystřelilo. Když si dám ten holster s Rugerem do auta mezi sedačku a středovou konzoli, tak se nebojím ani toho, kdyby zbraň někam zapadla. I kdyby se válela na zemi v holsteru, tak se nic nestane a nestane se nic, ani kdyby to vypadlo z holsteru. Není to tak, že bych byl nějak neopatrný. Tohle jsou jen extrémy, ke kterým by mohlo dojít, ale zkrátka ten revolver mi nějak v tomhle sednul. Od té doby, co ho mám, konečně nosím... 

 

Z Nabitého Glocka mám prostě větší respekt, ale chci to nějak překonat. Kdybych si měl vybrat s čím se budu bránit, tak je výběr úplně jasný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to jen v hlavě, ale revolver ve Sticky holsteru mi připadá úplně neškodnej. Dám si to za kalhoty, strčím to do tašky, do kapsy. Tak nějak se toho nebojím. Promáčknout spoušť dá hodně práce a je téměř vyloučené, aby se to stalo nějak omylem. I kdyby to někdo našel a vyndal, tak už musí vyloženě chtít to zmáčknout, aby to vystřelilo. Když si dám ten holster s Rugerem do auta mezi sedačku a středovou konzoli, tak se nebojím ani toho, kdyby zbraň někam zapadla. I kdyby se válela na zemi v holsteru, tak se nic nestane a nestane se nic, ani kdyby to vypadlo z holsteru. Není to tak, že bych byl nějak neopatrný. Tohle jsou jen extrémy, ke kterým by mohlo dojít, ale zkrátka ten revolver mi nějak v tomhle sednul. Od té doby, co ho mám, konečně nosím... 

 

Z Nabitého Glocka mám prostě větší respekt, ale chci to nějak překonat. Kdybych si měl vybrat s čím se budu bránit, tak je výběr úplně jasný. 

 

tak na 43 by som asi nenosil v komore, mas sice len 6 lugrov v zaklade, ale je to prudko nositelne, dnes to mal kamos na strelnici akurat... tak neviem, no je to diskutabilne, vraj ten predopnuty bici mechanizmus neodpali zapalku kym nestlacis spust, ale ja tomu tiez uplne neverim a nosim ked tak G neobtiahnute...

Upraveno uživatelem Ivanhoe34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, pistole bez náboje v komoře je nenabitá zbraň. A přitom jsou všechny moderní pistole konstruovány na nošení náboje v komoře. Je spousta situací, kdy nemáte šanci natáhnout. To můžete i ten revolver nosit s prázným válcem.

 

Koukám, že 1911 s cocked+locked pro vás není. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D kolikrat je asi potreba zmacknout spoust nez vystreli pistole bez naboje v komore? To je z praktickeho hlediska nenabita zbran, rikejme tomu tezitko v obranne situaci. Samozrejme jina situace je, kdyz je takovy kver ulozeny nebo predavan nekomu z ruky do ruky. Jinak pro glockisty a podobne, doporucuju vzit nabojnici se zapalkou, sundat zaver, nabit nabojnici a zkusit si, jak moc se musi natahnout udernik, aby to vystrelilo a pak nalezenou polohu porovnat s predepnutim. Na Glocka, ktery se ruzne pohazuje doporucuju kydex pres lucik. Ale chapu, ze pro nekoho, komu vyhovuje bachraty revolver, nemusi byt uzka pistole terno, ale jak jinak se dozvedet,co je pro me fajn, kdyz to nevyzkousim.

1911 bych sem radeji vubec netahal, to neni jina liga, to je jiny sport :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z praktického hlediska je potřeba znát zákon o zbraních,par.58 odst.6, který jsem citoval. Z čistě subjektivního teoretického hlediska se dá říct,že revolver bez nábojů v komorách je v náhlé obranné situaci jen těžítko,v případě pistole je to o něco jednodušší,ale i tak málo pohotové.

 

On celý systém vlastnictví a použití zbraní v čr je mírně řečeno padlý na hlavu,ale různé divoké teorie o nabitých revolverech a nenadrcnutých pistolích v šuplíku jsou z bohužel z pohledu zákona úplně mimo. Nošení a držení zbraně není stejná věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma různejma záhadama ohledně držení/nošení, mě tudle překvapilo, že někdo, komu se tam obecně dost věří, na fóru zbraněkvalitně psal, že třeba takový ty převážeči peněz s déčkem by teoreticky mohli nosit otevřeně, řekněme v nákupáku - dostanou od majitele toho nákupáku svolení, jsou na soukromym pozemku, a tim pádem jsou automaticky v režimu držení, i kdyby to měli ve vnějšim pouzdru.

 Přišlo mi to zvláštní, co já vim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a na zaklade ceho? On to mel myslí docela vyargumentovany, ze proste na soukromym pozemku se souhlasem majitele nenosis, ale drzis. To teda plati, nebo je problem ciste v tom skryti?

Na druhou stranu, drzet skryte asi taky musis:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše řeší zákon o zbraních :) par.28 odst.3b:

 

"nosit nejvíce 2 zbraně uvedené v písmenu a) a střelivo do těchto zbraní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném; zbraň a střelivo do této zbraně nesmí nosit viditelně."

 

V zákoně je pár záležitostí,o kterých se dá polemizovat,a je taky zajímavé prolistovat si knihu Zákon o zbraních s výkladem. Občas jsem se u některých bodů dost divil. Ale co se týče nošení zbraně u různých ochranek,tak dle zákona není co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli si to neplete s vymezením pojmů v zákoně, kdy je pro DRŽENÍ zbraně na soukromém pozemku nutný souhlas majitele, viz.:

 

a)  držením zbraně nebo střeliva mít

1.  zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

 

2.  zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

 

B)  nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...