Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, tyfo napsal:

Kolega z prace resil naprosto stejny problem s touto CZ, Zbran naprosto funkcni bez jedine zavady vystrilel vzdy kolik chtel a naposto bez problemu.

Jakmile ji vzala do ruky manzelka tak at delala co delala tak se ji nepodarilo vystrilet 2 zasobniky bez tohto problemu. Neprisel na to co je spatne, kromne toho ze je to na 100% rukama !!!

Jasně. Chápu.  Jenže jako služební zbraně máme G19 a s těma jsem neměl nikdy jedinou závadu. Stejně tak CZ P10c, 1911 atp. 

 

Jako, je mi jasný, že je to nejsnadnější svést na střelce, ale tohle dělá i každému, komu jí na střelnici přenechám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ocelovou velkou čízu podezírat z limpwristingu je trochu mimo. Kdyby to byl Glock nebo jiný lehký plasťák, případně hliníkáč, proč ne.

Očividně máš problém s pohybem závěru. Nevystavení závěru= závěr nejede dostatečně dozadu. Problém se objevuje až od 50 ran = zašpinění = hůř chodí závěr. Nepodávání je taky o pohybu závěru. Každá z těhle závad může mít samostatně jinou vysvětlitelnou příčinu (nezachycení závěr - záchyt závěru, ožvýkaný podavač, pružiny v zásobníku...). Ale všechny takle dohromady mají společné právě závěr.

Podíval bych se, jestli někde něco nezpomaluje závěr(těch věcí může být milion, od špatné polohy vodítka vratné pružiny přes nějaký kutilský zásah do spoušťáku) a případně použil slabší vratnou/bicí pružinu.

Nejhorší je, že ČZ udělala za roky tolik špatně evidovaných změn, že koupit dnes nějakou součástku, aby pasovala a fungovala v takto starém kvéru nebude asi v tvé moci a je to záležitost pro zkušeného puškaře. Což může být důvod, proč teď kvér nefunguje, jak by měl.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám prosbu. Dokážete mi někdo doporučit nějakého puškaře v Praze, nebo kolem ní?
 
Mám starou ČZtu 75c (r. v. 1993), odstříleno max 2000 nábojů . Závadí mi. Zádržky. Nenatáhne náboj do komory. Nezachytne závěr po posledním náboji. 
Tohle se všechno začne dít po, řekněme, 50 výstřelech. 
Už mě to nebaví. Koupil jsem novou vratku. Zásobníky, jelikož jsem myslel, že jsou utahaný pružiny.
A závadí dál. 
Asi si musim časem koupit nějakýho workhorse, nejspíš klasiku G19. Ale tohle je kvér po tátovi. Takže k němu mám emocionální vztah.
 
Předem díky.
 

Pan Krnansky, bydlí za Prahou 777 103 899

Podobný problém s cyklem dělalo slabé pérko záchytu závěru. Oprava za 100 korun.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

CZ P10M je podobná jak G43, ale oproti Glocku má příjemnější úchop a spoušť. Je to ale subcompact a proto je úchop kratší. Na skryté nošení a občasné střílení za mě P10M 🙂 Musíš si to zkusit sám, ale jestli chceš plnohodnotnější úchop, tak sáhni po compactovým rámu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je mrdka botka. Nechapu, proc by to nekdo chtel, kdyz hlinikacka je skoro o polovinu mensi a funguje.

Jinak p10m je tragedie, sama reklamace, jak bylo zmineno, jakoby v nekterych pripadech byl dlouhy doraz spouste a zbran nespusti s plne zmacknutou spousti.

Sam jsem vzdycky byl proti lamane spousti s&w shielda, ale mel jsem moznost si vyzkouset verzi 2 a je to super pistole rovnou z krabice. Podle me stoji za vyzkouseni. Kdybych nechtel p365xl (pac jsem celkem spokojeny s klasickym p365), sel bych dnes asi do toho shielda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem v ruce jak G43X (ten i střílel), tak P10M, vlastně i Shielda (taky jsem střílel). Z těch tří bych bral 43X mám velkou ruku a držel se mi nejlíp i střelba byla pocitově příjemnější než G43, přičítám to lepšímu úchopu. A na G43 mají stejně všichni botku a velikost se pak srovná. Shield byl při střelbě taky fajn, ale já jsem si svým úchopem přibržďoval závěr. P10M se mi blbě držela, malíček už se na ní nevejde, bez botky teda. Sig je taky pěknej, ale ještě jsem se s ním nepotkal. Pokud je možnost, tak to chce určitě vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ggrand napsal:

Tohle je mrdka botka. Nechapu, proc by to nekdo chtel, kdyz hlinikacka je skoro o polovinu mensi a funguje.

Jinak p10m je tragedie, sama reklamace, jak bylo zmineno, jakoby v nekterych pripadech byl dlouhy doraz spouste a zbran nespusti s plne zmacknutou spousti.

Sam jsem vzdycky byl proti lamane spousti s&w shielda, ale mel jsem moznost si vyzkouset verzi 2 a je to super pistole rovnou z krabice. Podle me stoji za vyzkouseni. Kdybych nechtel p365xl (pac jsem celkem spokojeny s klasickym p365), sel bych dnes asi do toho shielda.

Jaká že tedy funguje +2 (+1mám) na G42? Děkuji.

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám botky na g43, od Taran tactical +1 a +2 fungujou, mam i ets zásobníky na 9 ran - ty jsou ale nic moc, používám je jen na trénink, nebudí ve mně důvěru, nakonec jsem taky pořídil g43x a zásobníky na 15 - velikost je srovnatelná jako g43 s Ets zásobníky nebo s originál zásobníkem s +2 botkou.
a32d37a52d49b66ee7240c6c54777f17.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...