Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 6 hodinami, straspol napsal:

Hele nevíte někdo jak je to s těma zásobníkama teď ? To si mám ty uynčestrofky upižlat nebo co ? 

Se zásobníkama nic. Prostě si podej, zdarma, žádost na povolení pro "nadlimitní zásobníky" a jedeš dál ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, gunman napsal:

SPéčko za tyhle prachy bych bral hned. Ale už ho mám 🙂 

 

Ja SP01-Tactical uz skoro koupil mesic zpet a to jety, cca 1500 nastrileno za 17tis, pan mne rekl ze su druhej v poradi, ale prodal ho tomu prvnimu.

Takze za 11.800kc novy je bomba. Skvela zbran a strasne se mne libi 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po více než dvaceti letech nošení zbraně neustálým laborováním ohledně ideálního a zároveň legálního střeliva v rámci nutné obrany jsem se konečně dočkal. Žádost na PČR, podpořená dvousetkorunovým kolkem a vyhotovené rozhodnutí o povolení nabývat, držet a hlavně nosit střelivo kategorie A1. Hurá! 

Jo a když už jsem tam byl, tak jsem si rovnou zažádal zdarma o výjimku na nadlimitní zásobníky, která byla také bez problémů schválena. 

IMG_20210205_112229.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Lenin napsal:

Tak po více než dvaceti letech nošení zbraně neustálým laborováním ohledně ideálního a zároveň legálního střeliva v rámci nutné obrany jsem se konečně dočkal. Žádost na PČR, podpořená dvousetkorunovým kolkem a vyhotovené rozhodnutí o povolení nabývat, držet a hlavně nosit střelivo kategorie A1. Hurá! 

Jo a když už jsem tam byl, tak jsem si rovnou zažádal zdarma o výjimku na nadlimitní zásobníky, která byla také bez problémů schválena. 

 

Přiznám se, že teď úplně nemám čas ani chuť číst si komplet znění "nového" zákona o zbraních. A proto se ptám: po schválení žádosti na nadlimitní zásobníky je na prokázání oprávněnosti nákupu vydán něco jako průkaz zbraně, nebo jak se to prokazuje u prodejce? To samé s nábojema? A když jsem zatím žádnou novou zbraň nekoupil, tak k těm starým můžu mít jenom to, co už mám a na nákup nových zásobníků potřebuju povolení, nebo můžu kupovat nadlitmitní zásobníky bez povolení s průkazem zbraně, kde je datum pořízení zbraně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče nábojů, např JHP, tak ty se daly koupit i před novelou, ale nesměly se nosit. 

Ohledně zásobníků. Těch, které byly nabyty před novelou se to netýká, platí to na nákup po novele. Nicméně pro klid duše jsem si tu výjimku vyřídil při jednom (je to zadarmo, tak proč ne...),i když mi šlo primárně o výjimku na munici.

Edit: Jak to teď funguje při nákupu zásobníků netuším, ale nemyslím si, že je potřeba  jít do prodejny s potvrzením od PČR. Spíš si myslím, že to bude poznamenaé v nějaké evidenci, do které mají prodejci zbraní přístup. 

Upraveno uživatelem Lenin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

No nejsem si jistý, kolik jste čekali za solidní tlumič... U nás se vyrábí i nesmysly za 6 tisíc, ale to by si na pušku dal jen blázen. Normálně bych se bál  :whistle:

Například na pistoli je potřeba, aby měl tlumič nějaký aktivní systém pro lepší odemykání hlavně. A ideálně, aby tento systém nebyl moc závislý na aktuálním zašpinění podle počtu výstřelů - některé začnou po 100 ranách špatně fungovat. Ne že by netlumily, ale pistole přestane dobře nabíjet a začnou závady...

U tlumičů pro nadzvukové náboje je pak nesmysl, aby byla jejich konstrukce komorová, pomocí "kalíšků". To je dobrý tak pro malorážku... Je potřeba aby komory nebyly uzavřené, ale měly systém labyrintu. A to jen tak někdo ze skript z padesátých let nespočítá 🤦‍♂️

Až přijdou obaly na tlumiče, tak to teprve bude něco 😉 Na samonabíjecí pušky bude obal za 2.200,- Úplně slyším: "no to si nechám ušít z Cordůry za 500,-. Ti už neví co by si řekli!".

Jenže po 50 ranách se Cordura připeče a bude to moc prima. A taky nebude nijak teplotně izolovat, takže se dotyčný leda spálí při pokusu odstranit připečený obal... Kvalitní obaly mají několik vrstev, kvůli odolnosti a izolaci. Vrstva, která se dotýká tlumiče, má teplotní odolnost 1.600°C. A to prostě stojí peníze...

A k čemu je takový obal dobrý? U samonabíjecích pušek kvůli ochraně střelce před popálením o tlumič. Ten se velmi rychle opravdu rozpálí. U opakovacích pušek kvůli tetelení vzduchu okolo něj a při použití optického zaměřovače pak skoro nemožnosti něco skrz tu mirage vidět. Mimochodem, ty obaly jsou pro oba typy použití konstrukčně jiné.

 

Další zajímavá věc je, že si lidi představují, jak s tlumičem nebude výstřel skoro slyšet... Bude. Dobré tlumiče mají účinnost utlumení až o 30 dB. Stejně jako dobré sluchátka. Takže výstřel s tlumičem bude zhruba podobný, jako výstřel bez něj, ale se sluchátky. To zrovna tiché není, co? Pořád to bude hluk hodně nad 100 dB, tedy jako třeba motorová pila 🤷‍♂️ Například americká armáda má zdravotní normu, podle které může voják být vystaven jednomu (!!!) výstřelu z pušky ráže .308 Win s tlumičem za den, aniž by došlo k poškození sluchu. Myšleno bez sluchátek a opakovaná hluková zátež... Takže střela bez sluchátek nepřipadá v úvahu ani s tlumičem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...