Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Před hodinou, Harry napsal:

Další zajímavá věc je, že si lidi představují, jak s tlumičem nebude výstřel skoro slyšet... Bude. Dobré tlumiče mají účinnost utlumení až o 30 dB. Stejně jako dobré sluchátka. Takže výstřel s tlumičem bude zhruba podobný, jako výstřel bez něj, ale se sluchátky. To zrovna tiché není, co? Pořád to bude hluk hodně nad 100 dB, tedy jako třeba motorová pila 🤷‍♂️ Například americká armáda má zdravotní normu, podle které může voják být vystaven jednomu (!!!) výstřelu z pušky ráže .308 Win s tlumičem za den, aniž by došlo k poškození sluchu. Myšleno bez sluchátek a opakovaná hluková zátež... Takže střela bez sluchátek nepřipadá v úvahu ani s tlumičem.

Predpokladám že píšeš o dlhej , z krátkej je to balada pre uši aj bez tlmičov na uši 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, vzduch napsal:

Dotaz. Jakou vzduchovku pro rekreační střílení s děckama? 

Já to řešil předloni, nakonec jsem koupil Gamo Forest, cal. 4,5mm, klasická pružina, zalamovací, dřevěná pažba. Výrobce to má v kategorii pro mládežníky, no přijde mi, že to cekem sílu má. K tomu terče, lapač broků a hotovo. Za mě spokojenost, ale nejsem zrovna odborník :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, vzduch napsal:

Dotaz. Jakou vzduchovku pro rekreační střílení s děckama? 

před 1 hodinou, emgee napsal:

Já to řešil předloni, nakonec jsem koupil Gamo Forest, cal. 4,5mm, klasická pružina, zalamovací, dřevěná pažba. Výrobce to má v kategorii pro mládežníky, no přijde mi, že to cekem sílu má. K tomu terče, lapač broků a hotovo. Za mě spokojenost, ale nejsem zrovna odborník :)

No tak ja to mam uplne jinak. Vzdy jsme meli klasickou vzduchovku (dlouhou) a mozna proto jsme strileli malo.

Valet se po zemi nikoho nebavi, kdyz lezis tak se to blbe lame a nabiji. Pokud to o neco opiras tak je to zase problem s tim ze kazde dite, dospely je jinac vysoky.

Ja si vzdy nejepe zastrilel se vzduchovou pistoli, zamlada jsem mel i nejake ambice na presnou strelbu, mel jsem zapujcenou TAU tusim 7 na CO2 no a nyni jiz nekolik let strilim na zahrade nebo i doma na chodbe z SPA CP1 jen jsem po tom co se pokazil ten bazmek co se tam davaji jednorazove bombicky nechal udelat redukci na klasicke bombicky.

strili z toho aji dcera, jen to tedy nedokaze svoji rucickou natahnout, ale to by asi ani tu lamacku nezlomila.

Je to levny, celkem na jednu 8g bombicku je rozumnych prvnich 25 - 30 ran a pro presnost z mych volsovych ruk prikladam foto ze vcerejska 9 ran na cca 8,5 m (tolik mam misto na chodbe) - teda strileel jsem 10 ran ale ta prvni mi uletla mimo vic jak 3cm od stredu a tak si na ten vyrez nezaslouzila. A za dlouhe roky se ta presnost nezmenila takze vydrzi spoustu let, mam na tom stale puvodni tesneni (vykon je cca 5,6J - cca 490fps) a s tou korunou je foto z roku 2017 na 9 metru na zahrade (to je bohuzel delka moji napric a uz netusim kolik je to ran).

 

PS. jo a pouzivam to jako trening na klasickou pistoli protoze odpor spouste i vaha je velmi podobne jak moje 1911 (tam jde spoust o neco lepe).

 

spa-9ran.jpg

9m_SPA-1.jpg

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Lenin napsal:

Je pravda, že tlumiče na 5,56 opravdu moc netlumí. Ale ráže 9x19, zejména u subsonické munice jde utlumit skvěle. Třeba u MP5SD6, nebo tlumiče B&T.

Tak jsou tam přesné hodnoty utlumení. Ta 9 je kolem 35 dB

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2021 v 13:25, vzduch napsal:

Dotaz. Jakou vzduchovku pro rekreační střílení s děckama? 

Já oběma mrňatum pořídil staré Slávie 618. Sám jsem ji měl kdysi taky, vyblbnem se s nima a dokážou to sami natáhnout, není to na ně dlouhé a nezávidí mi šestsettřicítku, když střílíme spolu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, jebiga napsal:

jee ja myslel ze jsou zavrene a ted jsem koukal na Cestlice a uz zmizelo kvuli CV zavreno tak vypada ze funguji 

dekuji 

Chodil jsem před Covidem na Florenc do Avimu který je teď zavřený. Na jejich stránkách je tohle:

OD 18.12. PO DOBOU NOUZOVÉHO STAVU OPĚT ZAVŘENO!

Z důvodů nařízení MVČR kvůli opatřením proti šíření Covid-19 jsou kryté střelnice od 18.12. opět dočasně uzavřeny.
Děkujeme za pochopení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DITA: https://www.securitymagazin.cz/defence/video-kolova-samohybna-houfnice-dita-posouva-moznosti-moderniho-boje-dal-1404066468.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=bjdb8agLz8c-202102220605

Tady pro to neni uplne velka fanouskovska zakladna, ale kdyby nekoho zajimaly stripky z vyvoje,  nebo dalsi fota, tak treba SZ.

Pridavam par fotek pred odeslanim na IDEX. 

20210205_180032.jpg

20210205_175805.jpg

20210204_143910.jpg

20210211_095219.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Xenomorfus napsal:

DITA: https://www.securitymagazin.cz/defence/video-kolova-samohybna-houfnice-dita-posouva-moznosti-moderniho-boje-dal-1404066468.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=bjdb8agLz8c-202102220605

Tady pro to neni uplne velka fanouskovska zakladna, ale kdyby nekoho zajimaly stripky z vyvoje,  nebo dalsi fota, tak treba SZ.

Pridavam par fotek pred odeslanim na IDEX. 

 

To je veeelmi zaujimave, daj co mas :). Pripadne do SZ. Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Líbí se mi prcek SIG P365. Nikdy jsem nenosil (mám jen Walther PPQ 5" a to fakt nechceš nosit, pokud se nejmenuješ tada)

a toto vypadá prudce nositelně i bez IWB či OWB pouzdra, šup do kapsy...

Mám načtené hejty k závadám - nevíte někdo, zda jsou postižené i kusy z nové výroby nebo je to už vychytané?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Harry napsal:

Ne ne, 30-30 Winchester. A je to úplně pohodový a příjemný...

Jo jo to je prijemna raze na strileni do papiru je to naprosto na pohodu i v podzvukovym, na lov podzvukovy jsou bohuzel jen na skodnou. Jinac ten tlumic ma vyznam samozrejmne i v supersonic. 

Skusil jsi uz jak se zmeni bod zasahu s tlumicem ? A je to opravdu s tlumicem bez sluchatek stejne jako kdyz strilis bez se sluchatkama?

U te 45-70 se da podzvukova dle legislativy pouzit i na srnci, pritom s touhle razi by jsem to stejne videl tak na 50m.

Kazdopadne LA karabiny jsou proste bozi, sam jsem mel na blbnuti v 357Magnum, ale u nas na strelnici se s tim nesmelo a na delsi strelnici si beru 308win. Tak jsem to prodal protoze jsem s tim skoro nestrilel 😞 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Duke650 napsal:

Líbí se mi prcek SIG P365. Nikdy jsem nenosil (mám jen Walther PPQ 5" a to fakt nechceš nosit, pokud se nejmenuješ tada)

a toto vypadá prudce nositelně i bez IWB či OWB pouzdra, šup do kapsy...

Mám načtené hejty k závadám - nevíte někdo, zda jsou postižené i kusy z nové výroby nebo je to už vychytané?

Díky

Mám model 2018, ke 3000 ranám. Všecko funguje, jak má. Nejlepší malá pistole, co jsem měl. Ale budu prodávat, páč P365XL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...