Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Mel jsem V-AR tri roky, nastrileno teda jen 2500ks nebo kolik, ale super, spokojenost, vyborna spoust i chovani(v ramci pistovek).. delka 12,5" na Bzenci s tim slo trefovat A4 hardox na 553m. 🙂 Miculek samozrejme ramus dela, doporucoval bych spis prase misto nej.. nicmene je funkcni a dela co delat ma. 🙂

Upraveno uživatelem JendaM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co byste mi tu chlapi řekli na 3x pro kosu? Se mi moc líbí Vortex Spitfire prism 3x, jenomže je dlouhodobě nekoupitelnej.  Delta Hornet je mu nejpodobnější, zase se bojím, aby to nebyl extra šmejd... Máte s tím někdo zkušenost, případně lepší tip?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš ho na kose má a nemůže si ho vynachválit. Já s tím jen zkoušel na sucho přenášet a kouká se přes  to dobře na dálku i na blízko jako přes kolimátor. Pro moje oči je to použitelný. Mám astigmatismus, a jde to i bez brýlí, u klasickýho kolimce ne, tam mám tečku mázlou, někdy zdvojenou Chce to asi vyzkoušet. Každopádně koukni na Gen II. To je můj favorit na ARko, až budou volný zdroje. Včera ho ještě měli v Best Patronu, teď koukám, že už je pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 9. 8. 2021 v 19:47, Heky napsal:

Uvažuju nad nákupem něčeho delšího a čím víc hledám, tím víc jsem zmatenější :) 

Viděl bych to na nějakou AR-15 223 Rem. s délkou hlavně někde kolem 14 - 16 palců + M-LOK. Jelikož moje zkušenost s AR-15 je prakticky nulová, tak víc toho vydefinovat neumím :) Líbí se mi DDM4 V7, případně nějaká alternativa od BCM (RECCE-14?). V podobné cenové relaci (50-60k) je také Antreg, který je dobře hodnocený.

Pak mě ještě zaujal Sig MPX K, ale to je úplně jiná kategorie (líbí se mi, že bych si s tím zastřílel prakticky všude) - takže jak vidíte, vůbec nevím, co chci :) Zkuste mě prosím nasměrovat správným směrem.

Je to především o tom, k čemu to chceš...

 

Váha - pro normálního člověka plynovku. Pro ozbrojený složky asi pístovku. Plynovka je lehčí a líp vyvážená, jednodušší na údržbu a čištění a levnější. Pístovka je těžší a těžká na čumák, složitější na údržbu a čištění (je tam navíc ten pístový mechanizmus) a dražší. Ale obvykle to funguje líp s tlumičem, nebo při extrémním bojovém znečištění...

Krátkou HK223 jednou rukou prostě nedáš, pokud netrávíš hodiny v posilovně. Dlouhou plynovku jednou rukou dá i běžný ajťák (ozkoušeno na lidech - opakovaně)...

 

Délka - pro bouchání do 200 metrů stačí 10,5". Ale je to hlučný, na větší vzdálenosti to stojí za houby (příliš nízká úsťová rychlost) a víc to kope. Mám takovou a už bych si jí znovu nevybral :whistle:
16" je lepší na rychlé střílení, míň to kope, dá se s tím střílet i na větší vzdálenosti. Skrznaskrz se to chová a ovládá líp.

Jediná situace, kdy člověk opravdu ocení krátkou hlaveň, je střelba z auta. V autě je prostě fakt málo místa a pomůže to. Kdekoliv jinde je to fuk...

 

DD vs BCM - to je nesmírně zábavná žabomyší válka v české kotlině, kterou mocně rozdmýchává pouze mr. Ego, ale že mu to jde... Jsou ovšem naprosto srovnatelný 🤷‍♂️ Rozdíl je reálně v tom, že DD má dovozce, který funguje významně lépe než dovozce BCM. Na DD se moc nečeká, často jsou skladem. Na BCM jsou pořadníky a čekací doby v řádech měsíců... Problém není na straně USA, ale u nás. Ani s jednou chybu neuděláš.

 

Antreg vs Vosátka - opět jsou obě srovnatelné. Kvalitou výroby, tolerance, povrchová úprava. Antreg je více military style, Vosátka je více sportovní zbraň. Ovšem Vosátka má zatraceně dobrou a dlouhou historii, zbraně spolehlivé, přístup velmi vstřícný. Antreg je nový a ne úplně ozkoušený... Mimochodem, sportovní plynovka od Vosátky (ano, plynovka) je přímo famózní. Vůle, povrchovky (to klouže jako po skle), vyvážení atd... Fantazie :speak_cool:

 

Testy Hard Task - dokud měli pušky od Hoffmana, nejlepší byly PARky. Když dostali pušky od Vosátky, tak nad V-AR nebylo nic. A teď jim dal pušky Vavrečka, takže nejlepší jsou BCM... Jo a mezitím byla i epizodka s HK.

 

Tuning - AR jsou jedno velký LEGO pro dospělý. Může se s tím dělat prakticky cokoliv (máme na cestě i upper pro vystřelování triček na koncertech)... Každý si najde svoje.

 

Moje puška - mám mnoho let LUVO, frézované. Tenkrát to byla skoro jediná možnost, jak mít frézované tělo, nikoliv výkovek. Bohužel už to nedělají. Ostatní díly jsou vyměněné mimo nosiče závorníku, ten má nějakou zvláštní povrchovku. Je to plynovka 10,5" a brzo budu muset vyměnit hlaveň. Takhle krátkou už opravdu nechci... Pokusím se ukecat Vosátku, aby mi dal tu pušku dohromady podle mých specifikací. Ale on se bude cukat, protože to tělo chci zachovat :lol2:

Pokud bych si něco kupoval teď, bylo by to zřejmě DD 16" s dlouhým MLOK předpažbím, vyměnil bych pažbu a rukojeť, spoušť a možná pár drobností... Na tlumič na AR rozhodně kašlu. Pokud bych měl menší rozpočet, pak Savage Recon 16" a zase pár úprav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci mladý se nadchnul pro mou starou vzduchovku a rád bych mu dopřál i jinou střelbu jak do papírového terče a tak sháním sadu těch plechových figurek co se dají sestřelovat a zpátky natahovat skrz provázek. Dá se to někde sehnat ,nebo nemá někdo ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, bohus76 napsal:

Kluci mladý se nadchnul pro mou starou vzduchovku a rád bych mu dopřál i jinou střelbu jak do papírového terče a tak sháním sadu těch plechových figurek co se dají sestřelovat a zpátky natahovat skrz provázek. Dá se to někde sehnat ,nebo nemá někdo ? Díky

Někde jsem viděl lapače diabolek s terčema ve tvaru panáčků, kachniček, zajíčků.. Zkus pohledat na netu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že to vyrábí Gamo, moc ale nevydrží. Nejlepší je někde sehnat takovou tu starou komunistickou, ta byla z pořádného plechu. Jak budu mít čas, někde v dílně ji vyhrabu a pošlu fotku.

 

Edit: takovou: https://aukro.cz/kufrikova-kovova-strelnice-jako-nova-6973268174

Akorát ty ceny nějak nechápu.. já za ni dal pár korun

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdenny asi myslí toto... https://www.colosus.cz/strelnice-walther-ctyri-kaceny-magneticka-x143351

U tohle ti odpadne oser se špagatkem a můžeš střílet furt... https://www.decathlon.cz/kovove-terce-pro-vzduchovku-id_8386937.html

Já mám zkušenost s tímto... Ale je to ohnuty plech... Ani se nesrali s nějakou povrchovkou, hrany taky ostré, prostě surový plech... Ale možná jako polotovar pro úpravy dobré... Masivní to je až moc 

https://www.hasicskavyzbrojna.cz/prekazky-sklopny-terc-pro-zpv-pro-vzduchovku/d-501919/#

 

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, ričko napsal:

Jak je silný plech z kterého to je vyrobené? Nerozstřílí to silná vzduchovka?

 

Nemám to teď u sebe. Je to přesně tenhle: https://www.vidaxl.cz/e/vidaxl-otocny-strelecky-terc-autoreset-se-4-1-terciky/8718475916635.html

A vzduchovku Gamo Hunter 440 ve 4,5 mm a ta to nerozstřílí. Jen se z toho sundá ta oranžová samolepka, tak buď přelepíš nebo lépe stříkneš výraznou barvou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kluci, zkusím se zeptat tady. Potřebuju do baráku trezor, na krátký kvéry a nějaký cennosti. Ale dlouhá flinta je spíš otázkou času, tak bych to radši měl vyřešeno dopředu. Vím, že je toho na trhu mraky, ale přijde mi, že trezory na dlouhý zbraně aspoň co jsem viděl z fotek jsou nešikovný na menší věci (chybí nějaký vnitřní uspořádání). Nemáte někdo dobrej tip? Nemusí to bejt konkrétní výrobek, spíš osobní zkušenost s českým výrobcem / prodejcem... Jo a chci to samozřejmě kvalitně a levně 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...