Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak záleží na tom, jaký typ nezvaného návštěvníka předpokládáš. Na dva cigoše Ti bude stačit násada od krumpáče, na ruskou armádu v chalupě nezabere ani svěcená voda. Na vlny zombií se mi osvědčila kombinace Spas-12 a M16 (ověřeno v Left 4 dead).

Teď vážně, máme kvalitní zbraňový zákon, našprtej to a vyber zbraň podle typu domácnosti a předpokládanýho užití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak moc je to zde relevantni, ale zeptam se. Tchan by si chtel poridit nejakou tu vetrovku, PCP s vyssim vykonem, jestli to chapem spravne, je to ted uz bez zbrojaku a staci to po nakupu zaregistrovat na prislusnym odboru.

 A tedkonc, lze s tim dle zakona strilet kde? Muze to clovek vzit nekam na prazdny pole, do lesa, pripadne na vlastnim pozemku lze? Nebo striktne strelnice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl PCP Air Arms S410 a bral jsem ji všude. Klidně i na dětský den. Pravda, měla jen 16J. Jen teda je třeba počítat s poměrně rozsáhlým příslušenstvím. Za mě to bylo:

- puškohled

- montáž

- nožičky

- kufr na přenášení + řemen

- láhev vzduch 1l (tu jsem si bral sebou)

- láhev vzduch 15l (z tý jsem doma plnil tu malou)

- přepouštěcí hadice

- druhý zásobník

 

A to jenom ta tlaková lahev stojí 7.000,- Kč a je to potřeba, protože málokde plní tlakem třeba 300 bar tak abys měl zásobu na střílení. 

Takže cena příslušenství klidně převýší cenu zbraně. To jenom tak doplňující informace k PCP. 

Že mi přijde lepší si pořídit malorážku s tlumičem ...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

měl bych prosbu, nenajde se někdo z místních borců a okolí Berouna kdo by byl ochoten ukázat na sucho zbraň (pistol) aby si to člověk trošku osahal..? Ať pak u ZP není jak totální laik…

díky za případnou reakci formou SZ.

odměna jistá😉

Jirka

8614C95F-73A8-4120-9779-AC42A6D3E013.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, jiriku23 napsal:

Ahoj,

měl bych prosbu, nenajde se někdo z místních borců a okolí Berouna kdo by byl ochoten ukázat na sucho zbraň (pistol) aby si to člověk trošku osahal..? Ať pak u ZP není jak totální laik…

díky za případnou reakci formou SZ.

odměna jistá😉

Jirka

 

Ahoj, nejlepší je zjistit si na které střelnici se u dělají zkoušky a tam se optat na nějaký přípravný kurz. Klidně jenom na praktickou část zkoušky, teorii se stejně budeš muset nadrtit sám. Ten kurz bývá v řádu tisícikorun a výhodou je, že budeš trénovat se zbraní, která pak bude u zkoušek. Jinak by tě mohlo překvapit, že ti někdo ukáže rozborku Glocka a u zkoušek bude CZ 75. Což by jistě nepotěšilo. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle by se už stát určitě nemělo - pokud vím, zkouška probíhá podle metodickýho pokynu a vždycky na CZ 75. On je celej ten průběh dost uniformní a komisař se od toho těžko nějak výraznějc odchýlí...

S kurzem určitě souhlas, ale lpět na konkrétní střelnici mi nepřijde nutný.

EDIT: sorry, čtu to v rychlosti z mobilu, myslels to dobře, @KurtCz, já si to přebral naopak. Mazat to nebudu, coby memento vlastní blbosti ☺ Ale na zbytku trvám.

Upraveno uživatelem M.K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, M.K. napsal:

Ahoj @jiriku23, v rámci stř. Čech Ti klidně pistoli vokážu a leccos vysvětlím. Ale abys následně vyrazil ke zkouškám, aniž bys předtím absolvoval nějaký kurz a něco odstřílel, to mi nepřijde rozumný. Nebo tím "u ZP" myslíš kurz..?

Děkuji za odpověď jj kurz ten bude koukal jsem, že v Berouně není problém. Mě spíš šlo tak nějak před i před tím kurzem …

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, bohus76 napsal:

Asi ne,teda pokud je to on /a nemá syna/  http://www.sa58.cz/news/zemrel-pan-antonin-zendlz-daskabatu/

má syna a ten pokračuje v rodinné tradici.

 

před 31 minutami, Petrando napsal:

diky, ale ted to nedelaji 😕

Objednávám u nich práci víc jak 20 let a s termínama to bylo vždycky těžký. Starýho pána jsem vždycky nějak ukecal, mladý se nedá

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pistolníci, vybírám první zbraň, na střelnici, žádné soutěže, jen si párkrát do roka zastřílet. Padla mi do oka Sig Sauer P320 XFULL R2 a taky CZ 75 B Ω, případně Glock 43X (ta už se dá i nosti, ale s tím prozatím nepočítám). Mohli byste mi poradit nebo doporučit něco jiného. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sou vsecko dost rozdilny zbrane. Sig 320 dost velky bezpecnostni problemy a zraneni u US policie viz plno clanku jako je dole. To bych vyradil hned. 
Za me co budes nosit tim trenuj obranou strelbu.

 

https://thestoddardfirm.com/p320-gun-liability/

Upraveno uživatelem midloch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...