Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Moc pekna urodicka, 

co to monstrum na 2 mile to je 7mm practical nebo nejakey CheyTac ?

a to ten kukr dokoukne tak dolu nebo bude potrebovat ten divnej "periskop" ?

ja jsem zatim letos jeste nestihl vytahnout meho Rugera PR 😞

 

 

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2022 v 20:27, tyfo napsal:

co to monstrum na 2 mile to je 7mm practical nebo nejakey CheyTac ?

a to ten kukr dokoukne tak dolu nebo bude potrebovat ten divnej "periskop" ?

Je to 37XC. Něco podobného jako 375 Cheytac. Optika dokliká do dvou kilometrů, pak bude potřeba periskop. Ten ještě nemám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Prosimvás vysvětlete mi to někdo (jako) pro blbečka - mám nákupko na béčko, druh zbraně se snad teď vyplňuje až zpětně, takže to chápu tak že si můžu pořídit samonabíjecí pušku typu V-AR a podobně. Jak je to teď s těma zásobníkama? Pro dvacet, třicet musim žádat zvlášť na odboru střeliva o povolení, datovkou to předpokládám nejde?

 Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druh zbraně se už nevyplňuje - píše se "zbraň kategorie B".

Pro nadlimitní zásobníky (kat. A-1) si požádáš o výjimku - platí, stejně jako výjimka na střelivo kat. A-1, nafurt a dokonce nic neplatíš. Nadlimitní zásobník pro dlouhou znamená kapacitu > 10, pro krátkou > 20.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Tak já si něco koupim s malym zásobníkem a až to pudu zaregistrovat, požádám o vyjimku na zásobník, tu si vyzvednu a dokoupim větší. Žejo:)

 EDIT: A ono to vlastně tou datovkou nejspíš pude, proč vlastně ne, když nákupko šlo. Dík.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"požádám o vyjimku na zásobník, tu si vyzvednu" ... předpokládám, že Ti to vystaví na počkání (aspoň moje zkušenost) a hlavně provedou zápis do Centrálního registru zbraní, kam mají přístup obchodníci (totéž dneska platí o jakýmkoliv povolení, to lejstro už není moc podstatný). Datovkou by to mělo jít, ale já ji nemám, tak nevím na 100 %.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miluju když náhodou něco funguje.. přes datovku nákupko podáno v pátek odpo, dnes ráno dorazilo. Výjimka pro zásobníky podáno před hodinou, dorazila před dvaceti minutama. Paráda, a to si myslim že nejsem úplně jedinej s podobnejma žádostma posledních pár dní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Anton_ napsal:

Já to nějak nesleduju, ale když mám ar15 a k ní jsem v roce 2017 koupil 4 zásobníky s kapacitou 30 nábojů, tak si zpětně mám taky žádat o výjimku?🥶😅

Zpětné nemusíš, to platí až ted od nové zákonné upravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, M.K. napsal:

"požádám o vyjimku na zásobník, tu si vyzvednu" ... předpokládám, že Ti to vystaví na počkání (aspoň moje zkušenost) a hlavně provedou zápis do Centrálního registru zbraní, kam mají přístup obchodníci (totéž dneska platí o jakýmkoliv povolení, to lejstro už není moc podstatný). Datovkou by to mělo jít, ale já ji nemám, tak nevím na 100 %.

Ahoj, přes datovou schránku to jde a navíc pokud je to přes datovku, tak se neplatí žádný poplatek za kolky. A stejné je to u nákupního povolení na zbraň, také bez poplatku. Pouze poplatek za registraci na místě po nákupu. Cuss.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak ověřeno že to datovkou fakt funguje, včetně tý výjimky.

 A teď by mě zajímalo.. na takovou tu domácí obranu (já vim, hehe:)), proč vlastně nejít do .300 AAC Blackout místo obligátní .223? Nemluvim o podzvuku s tlumičem, spíš o plnotučný nadzvukový typu https://www.sellier-bellot.cz/produkty/kulove-naboje/kulove-naboje-fmj/detail/544/.Střílet s tim reálně stejně budu minimálně, spíš bude doma v trezoru. A i když bych ji občas vytáhl na střelnici, max na 100m, ale spíš 50m. Cena náboje mě asi úplně extra netrápí.
 Celkem se mi ta idea macatější střely s vyšší energií líbí, nehledě na to, že by to mohlo líp fungovat s kratší hlavní, na takovýto domácí střílení..:)

 

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Položím dotaz, ve smyslu co se děje, nebo jsem něco zaspal?

Nabídl jsem na Aukru, znehodnocený Škorpion VZ.61 - je v aukci, do soboty, a zarazila mě dosažená cena, kterou je někdo ochotný zaplatit -zatím je to 7 400,-

Mám ho snad 20 let, vlastně nevím, proč jsem ho kdysi pořídil, myslím, že stál cca 3 000, takže zhodnocení velice slušné.

Je na něm něco, co já nevidím?

IMG_20220301_160008.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Leo napsal:

Předělávka na full auto, chce to ještě foto “ střev”, aby to bylo jasné nebo popis konkrétního znehodnocení prováděného podle starého zákona ….

Zde foto, zásobník lze nasadit a vyjmout, pojistka -volič dávky, pohyblivé,nic dalšího není pohyblivé (závěr).

znehodnoceny-samopal-vz-61-skorpion-119164902.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, vaba napsal:

Položím dotaz, ve smyslu co se děje, nebo jsem něco zaspal?

Nabídl jsem na Aukru, znehodnocený Škorpion VZ.61 - je v aukci, do soboty, a zarazila mě dosažená cena, kterou je někdo ochotný zaplatit -zatím je to 7 400,-

Mám ho snad 20 let, vlastně nevím, proč jsem ho kdysi pořídil, myslím, že stál cca 3 000, takže zhodnocení velice slušné.

Je na něm něco, co já nevidím?

IMG_20220301_160008.jpg

Jestli to nebude tím že dříve se znehodnocoval tak aby byly všechny součásti pohyblivé a rozebíratelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, gunman napsal:

Znehodnocenky se už nedělají, je na jejich výrobu tak složitej postup, že by to stálo strašně moc.

Škorpion je ikona a máš ho v pěkném stavu, tak si ho někdo klidně za 12000 koupí.

Tak to vlastně byla investice na úrovni Rolex...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím se zeptat tady. Už asi tři roky se rozhoupávám udělat si zbroják, ale pořád nějak nebyl čas. Znáte to. No a teď předpokládám, že budou na zbrojáky fronty.

Chtěl bych pořídit něco čím by se dalo případně ubránit před nezvanou návštěvou. Ale spíš asi pro klid duše. Chci se tedy zeptat, jestli se dá pořídit něco účinného bez nutnosti vlastnit zbroják? Nějaká vzduchovka, nevím...? Nebo tohle není pro můj záměr cesta a mám mazat do fronty na zbroják?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...