Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Diky, za reakce. Jak bývá na tomto fóru zvykem, odpověď se ubírá úplně jiným směrem. Nic ve zlem, pánové. 
Všichni střelíte a nosíte,déle než já. A pro výběr zbraně máte jistě své důvody. Proto jsem se ptal na prodejny a střelnice, at si to vezmu do ruk a uvidím. Čím budu střílet za rok nebo deset, netuším. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem vybíral první kvéry tak jsem hledal střelnice a obchody s možností vyzkoušení a je to úplně nahovno. Tam mají toto, támhle jeden kus něčeho jiného, atd. Většina nadšenců má doma lepší arzenál než mnohé střelnice. 

Že bys dnes narazil na střelnici, kde budou mít G43, G26, G19, G17, CZ RAMI, CZ-75 Compact, CZ-75 Shadow , CZ-75 TS, pár kousků od Beretty, něco od Waltheru a pár kousků od SIG a HK .... a k tomu ještě dejme tomu 10 revolverů ... tak to prakticky nemají nikde k vyzkoušení najednou. A to jsme jen u krátkých zbraní ... 

U mě to skončilo tím, že jsem si koupil CZ-75 Compact a s tím jsem střílel asi rok. Pak jsem k tomu něco dokoupil, něco prodal, dobrý je, že ty zbraně zas tak neztrácejí na hodnotě, tak se to celkem dá točit ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, odjinud napsal:

Panove, kdyz uz jsme u toho, resite v praxi nekdo, kdo mate vice jak 2 kousky, jejich zabezpeceni (uskladneni) v souladu se zakonem? Tj. jakoze do 2 ks je to vicemene jedno, pak prituhuje, je potreba nejaka uzamykatelna ocelova schranka / skrin, splnujici tech. nalezitosti dle vyhlasky.

Ja tedy ano, 

i kdyz na chvilku jsem to take uplne nedodrzel.

Kdyz jsem mel 2 ks tak jsem se dostal za rozumne penize k trezoru bezpecnostni tridy 1, pak jsem si koupil dlouhou opakovacku ,tak jsem to alespon resil tim ze jsem dal zaver do trezoru no pak mne prestala bavit. Po nekolika letech jsem prihodil nejaky ten revolver,  pak jsem koupil LA karabinu a nejak mne to nedalo a koupil velkou skrin ktera ma na to certifikat, no a pak jsem par dalsich dlouhych i kratkych pridal a naboje a strelny prach take musim nekde uskladnit a tak jsem dokoupil dalsi skrin kde to mam. 

No nejak si uz rikam ze je to vsechno maly, ze by jsem potreboval neco vetsiho, ale baracek holt neni nafukovaci, mozna az deti vypadnou z domu tak si udelam mistnost jen na zbrane a prebijeni 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, petr_cha napsal:

Ja vaham, zdali se nevratit k malemu revolveru.. kdysi jsem mel colta detective.. asi neco takoveho, blbuvzdorneho... 🙂maxresdefault.jpg

Spolehlicvost super, ale chci videt jak to prebijes jednou rukou na rozdil od pistole... a potazmo nizka kapacita. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, michal.s napsal:

Diky, za reakce. Jak bývá na tomto fóru zvykem, odpověď se ubírá úplně jiným směrem. Nic ve zlem, pánové. 
Všichni střelíte a nosíte,déle než já. A pro výběr zbraně máte jistě své důvody. Proto jsem se ptal na prodejny a střelnice, at si to vezmu do ruk a uvidím. Čím budu střílet za rok nebo deset, netuším. 

H11 od HS...mala,spolehliva a nabizi az 15 naboju.Jinak soused byl v prodejene topgun.eu a na pultu meli toho dost pro porovnani

20220607_173621.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě napadá, kdybyste si vybírali nejlepší krátkou zbraň na sebeobranu a běžné střílení, která varianta 1911 by to byla? 😄

Z předchozích fotek jsem rád, že jsem takhle nevybral sám. Jak už bylo napsáno, chce to co nejvíc zbraní ozkoušet. A nebo pořídit olítanou CZ 75, mít štěstí na středeční výrobu a postupem času dospět, co vybrat. U té první stejně nezůstaneš a 75 se dá za ty samé peníze poslat dál. Případně můžu sehnat kontakt na půjčovnu s cca 400 zbraněmi.

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem spis na revolvery kdyz mam bundu tak klidne vezmu 6" 357 Magnum v podpaznim pouzdru, ale je to tezke a nepohodlne, stejne tak jako 1911 v 45ACP. 

Dvoupalec 38 Special je celkem v pohode ale i tak je to jen pod bundu, mikinu...

takze v lete v kratakach a tricku nosim jen toto:

 

 

BWC.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, michal.s napsal:

Diky, za reakce. Jak bývá na tomto fóru zvykem, odpověď se ubírá úplně jiným směrem. Nic ve zlem, pánové. 
Všichni střelíte a nosíte,déle než já. A pro výběr zbraně máte jistě své důvody. Proto jsem se ptal na prodejny a střelnice, at si to vezmu do ruk a uvidím. Čím budu střílet za rok nebo deset, netuším. 

Ja budu toto resit za cca mesic - dva (snad), a jako prvni zbran to vidim na klasiku - pistoli 9mm. Je k zvazeni pokud ji chces denne (casto) nosit. Pokud jo, tak nejaky kompaktni plastak. Pokud ne, tak spis full size kovova. No a pak to asi bude jako s hodinkama - jedny jsou malo 🙂

Spis by me v tomhle smeru zajimala uvaha, proc lidi nosi zbrane (s ohledem na vyber zbrane vyse). Chapu lidi, co neco cenneho prevazi - to ja nejsem. Nebo jim chce nekdo ublizit, vyhrozuje jim (at uz opravnene nebo neopravnene) - to se me taky netyka. Nebo bydli v nejake nebezpecne lokalite (nebo treba jen zenska, co musi chodit vecer sama domu pres nejaky les) - taky nic. Takze duvod nosit u sebe zbran ja osobne nemam, citim se bezpecne a za cely zivot jsem snad ani nebyl v situaci, kdy bych mel potrebu nejakou nekdy mit u sebe.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@odjinud Hele já se taky cítím bezpečně a pokud to jde, tak se pochybným místům vyhnu. Ale jednou je to restaurace v Uherském Brodě, jednou je to nemocnice v Ostravě. Prostě to kilo váhy navíc mě už nezabije a třeba se bude hodit, ale nejspíše nikdy nebude potřeba. Ale ze stejného důvodu mám doma hasící přístroj a lékarničku, statisticky mi k ničemu nebudou, ale náhoda je blbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenosím pravidelně. Někdy mám prostě náladu si jí vzít, tak si jí vezmu (Sig 232 SL 9mm Br. v podpažním pouzdře, nebo na opasku). Někdy přenáším něco drašího, nebo víc peněz, tak si jí vezmu taky. .... A občas jí nosím, protože chci machrovat na kolegy z ciziny (Německo, Anglie), kteří si o nějakém nošení můžou nechat jenom zdát a z toho, že v Evropě může u sebe civilista mít pistoli jsou u vytržení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, KurtCz napsal:

Nenosím pravidelně. Někdy mám prostě náladu si jí vzít, tak si jí vezmu (Sig 232 SL 9mm Br. v podpažním pouzdře, nebo na opasku). Někdy přenáším něco drašího, nebo víc peněz, tak si jí vezmu taky. .... A občas jí nosím, protože chci machrovat na kolegy z ciziny (Německo, Anglie), kteří si o nějakém nošení můžou nechat jenom zdát a z toho, že v Evropě může u sebe civilista mít pistoli jsou u vytržení.

Tak jestli pred nima nosis tu xfive 226, musi bejt uplne paf :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Wanderer napsal:

Ono to nošení není ani tak o zbrani, mnohem větší vliv má pouzdro. Když je dobře udělané, dá se nosit téměř cokoliv. A se špatným pouzdrem to zprotiví i malé PPK. Tam bych opravdu nešetřil.

No ono to neni jen o zbrani a pouzdru, ono je to o postave, kdyz jses tlustoch co ti vsude neco pretyka tak je tezke neco schovat, to by jsi musel chodit ve stanu. 

Hubenour da na opasek appendix kydex a lehce volnejsi tricko a muze mit i FULL 1911. Ja si to tam dat, tak mi rukojet trci skoro vodorovne a hlaven mam zapichlou ....

Tak to nosim na boku ale tam to nejde videt jen kdyz mam bundu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...