Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

V 6. 6. 2022 v 9:34, michal.s napsal:

Ahoj, jako čerstvý držitel ZP začínám vybírat pistoli.  Poraďte prosím  kam v Brně vyrazit na střelnici, nebo do krámu?

Zatím koukám po netu, čtu recenze, ale chci si to osahat, pobavit se o tom.

Koukal sem po CZ P-10c, walther PPQ M2, 

Arex Delta 2 a klasicky Glock 19.

Pokud máte jiný tip, budu rád.

Diky

 

 

Ahoj,

taky jsem pomerne cerstvy drzitel ZP, od unora. Taky jsem si neco nacetl, pokoukal recenze na YT atd. + muj tatka ma asi 15 pistoli takze jsem si vse mozne osahal, a nakonec jsem koupil ojety PPQ M2 (ten zrovna tata nema takze jsem kupoval "naslepo"). Mam ho tyden, byl jsem ho jen pri koupi vyzkouset na strelnici a jako musim rict ze fajn, dobre se mi drzi (ma navic vymenne hrbety rukojeti takze lze doladit) a ma pro me fajn chod spouste, je citit kdy to "zabere". 

Glock 19 se mi drzel hure, naopak CZ 75 se mi drzela asi trosku lepe.

A ted shanim jeste neco mensiho, na bezne doseni, Walthera s sebou asi budu nosit jen vyjimecne - takze kdybyste nekdo prodavali neco co se vleze do kapsy a nestoji to raketu tak klidne SZ... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 6. 2022 v 12:32, Jarett napsal:

Když chceš něco malýho a lehkýho ... :)

6,35mm ... střílí to krásně a těch pár včelek pro klid stačí.

1*qUPJiPkzkWAVaOF4X6jbZg.thumb.jpeg.1c72753da8dd6f77f87b4a7d9e7c48ed.jpeg

Na léto do kapsičky mám Kevin ráže 9mm Makarov. Na obranu opravdu perfektní, co se malé zbraně týče. 

kevin bus.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, tyfo napsal:

No ono to neni jen o zbrani a pouzdru, ono je to o postave, kdyz jses tlustoch co ti vsude neco pretyka tak je tezke neco schovat, to by jsi musel chodit ve stanu. 

Hubenour da na opasek appendix kydex a lehce volnejsi tricko a muze mit i FULL 1911. Ja si to tam dat, tak mi rukojet trci skoro vodorovne a hlaven mam zapichlou ....

Tak to nosim na boku ale tam to nejde videt jen kdyz mam bundu.

 

Asi tak nějak to je 👍🇨🇿

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosit se má to s čím pravidelně trénuješ tj. různý střelecký situace a pozice, střelba pod fyzickým a časovým presem, pak tasení silná-slabá ruka, úchop, závady sílná-slabá ruka, přebíjení, jednoruč, obouruč, překážky atd. prostě abys měl bouchačku detailně ošahanou a ve stresu byl maximálně zautomatizovanej.

Podle mě koupit si mikrouše a vystřelit s ním ročně krabku nábojů na papír je dost o ničem…

Upraveno uživatelem midloch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@midloch S tim se neda nez souhlasit, proto take vetsinou kdyz jdu na strelnici mam k velkemu 357M revolveru a nebo k 1911 sebou i tu malou NAA-BWC a strilim s ni na 10m i na 25m jen aby jsem vedel jak to lita. 

Jedine co teda je rozdil tak na strelnici pouzivam 22LR a kdyz ji nosim tak tam mam 22WMR, ale to neni skoro zadny rozdil, na zacatku jsem jich neco prez 100 vyzkousel a porovnaval nejde o vykon protoze 22WMR Norma HP dava s te male hlavne cca 124J a treba Hornady LR Varmint pri stejne vaze strely cca 110 J.

Jen je efeknejsi plamen 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
před 55 minutami, yed69 napsal:

...na 500m to vypadá jak? 

To bych rad videl s .22lr na 500m… ale da se s tim na 200 az 300m, kde to simuluje slusnej long range. Tedy ekvivalent kilometru a vice v dospele razi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, JendaM napsal:

To bych rad videl s .22lr na 500m… ale da se s tim na 200 az 300m, kde to simuluje slusnej long range. Tedy ekvivalent kilometru a vice v dospele razi. 

Myslim si ze do 200m to muze byt slusny.Dal bych mel problem videt na cil🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Koukám že žádná pitomost nezůstane zapomenuta 🤦‍♂️

 

Kdysi došlo na sázku na střelnici Poříčany (policejní střelnice s maximální vzdáleností 200 metrů)... Někdo se tam vytahoval s tím jak je Dragunov přesný. Což je absurdní pitomost 😂, na což jsem tak trochu poukázal se slovy: "tuhle tvojí legendu přestřílím tady s malorážkou kdykoliv". No a bylo to...

Výsledek byl nepřekvapivě takový, že jsem opravdu byl schopen tuto sázku vyhrát. Malorážka byla CZ 452 Varmint.

 

Obecně se dá říct, že s malorážkama se dá kupodivu poměrně přesně trefovat i na těch 200-300 metrů. Ale už je to opravdu hodně o práci s větrem...

 

Jen pro zajímavost - tady je video ze soutěže Dynamické Long Range v Itálii, kde jsou v tomto případě terče na 662 a 704 metrů. Ten malý šmejd na 662 byl 20x20cm, což je zhruba 1 MOA...

Video na Youtube

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Potreboval bych poradit. Ziskali jsme tuhle letitou TEXku. Nebyla moc udrzovana a ja blbec chtel seridit miridla aniz bych to napred nejak aspon prostrikl WDeckem nebo tak neco. Sroubek samozrejme praskl, takze jsem musel vyrazit cep, miridla sundat a pak nejak uvolnit ten praklej sroubek. Nicmene ted nejak nevim:

a) nejde mi to slozit a navod jsem nikde nenasel (snad mi nic nechybi). 
b) ten prasklej sroubek nejde nahradit beznym sroubem; zejmena proto, ze na konci (ne u hlavicky, ale druhym konci) je holej, bez zavitu. 
Takze co s tim? Nesly by nekde sehnat cely miridla? Nebo…?

Diky za radu. 
 

23B80A86-5105-419B-A581-1801A207923C.jpeg

2724149D-4702-4944-B176-0DE078B63F0D.jpeg

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nešel by upravit/nechat si upravit klasický šroub? 

Nebo google, vyskočilo na mě mezi obrázkama toto: https://www.guns-trade.cz/sroub-hledi-walther-p22p22q

Nebo: https://www.zbranekarvina.cz/detail/755--slavia-631-stranovy-sroub-hledi-c47-.html

Tak se zkus poptat, zdali nemají vyhovující rozměr.

Hledal jsem "šroub mířidla/šroub hledí"

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...