Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 10 minutami, odjinud napsal:

Chtel jsem se zeptat majitelu pistoli (velikostne typu Glock 19 a vetsich, tj. ne nejakych vylozene kapesnich), zda zvazovali (ci si rovnou poridili) na zbran kolimator a proc (proc ano ci ne).

Premyslim, jestli ma kolim smysl. Bohuzel treba prave u Glocku je to potreba resit uz pri koupi zbrane (vzit tzv. MOS verzi).

Chci se urcite napred naucit primerene strilet pres klasicky miridla (terc i taktika), takze na kolim by doslo az pak - je otazka kdy... na noseni je kolim komplikace a vypada to (subjektivne) nehezky. Vyhoda bude zrejme takticka strelba, coz ma smysl na trenink a souteze a tim to doufejme konci. 

Kolim urcite jo, pod stresem vidis tecku rychleji a hlavne vidis ostre na co miris. V dnesni dobe jasna volba, ale je potreba umet i pres miridla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, odjinud napsal:

Chtel jsem se zeptat majitelu pistoli (velikostne typu Glock 19 a vetsich, tj. ne nejakych vylozene kapesnich), zda zvazovali (ci si rovnou poridili) na zbran kolimator a proc (proc ano ci ne).

 

Na nošení a případnou sebeobranu je lepší laser, pokud možno, tak v kombu se svítilnou. Rychleji zamíříš a máš lepší přehled o okolí (protože můžeš mířit od "pasu"). 

Pokud to chceš na soutěže, tak si rozmysli na jaké. Na některé disciplíny není kolimátor (ani laser) povolený.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@odjinud Přemýšlel jsem podobně jako ty. A když jsem kupoval pistoli, vzal jsem model s možnosti montáže kolimátoru. Zatím se učím na standardní mířidla, kam se to vyvine, uvidím. Ale tu možnost tam mám. Samozřejmě budu muset řešit i pouzdro. 
Mám Arex delta 2 M OR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred casem jsem u kamosa mel v ruce HK416. Od te doby jsem ji chtel akorat pro civil je totalne nedostupna.

Jeji “light” verze se kterou ma krom hlavne a gasbloku vetsinu dilu totoznou jsi kvuli vytizenosti HK na military trhu u nas taky nesehnal. Cely 3 roky. Až teď…

Musel sem ji mit, jedinej upgrade, ze sem vymenil grip za V7 co se presne montuje do HK416 (nechapu proc ho tam nedaji rovnou kdyz je to montovany na stejne lince).

 

 

044986AA-C467-4647-908B-6759A4B5549F.jpeg

807102DF-5D3E-48AE-8928-B6A1C79C04D4.jpeg

DFBFCBA9-1EEA-4273-B4F3-FB654F055AA1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pistole bude povetsinou doma v šupleti, obcas nejaka ta strelnice a az se naucim trochu strilet, tak bych dal nejaky kurs takticke obranne strelby kdyby zombie apokalypsa nebo tak neco 🙂

Pro denni noseni zatim nastesti duvod nemam, nikdo mi holt naboje neposila 🙂

Ad souteze, nevim, jestli tomu propadnu. Spis asi ne, ale kdo vi. Zacinam od nuly a nechci prostrilet majlant.  

Jeste jsem zapomnel dodat, ze mam bryle a astigmatismus, coz pry muze u kolimu vadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych že nejdůležitější u pistole na nošení je mít tam světlo, páč ve tmě jinak nevidíš kam střílíš.
 

No flame ale za mně není úplně šťastné řešení používat světlo na zbrani - ve stresové situaci nevím zda je dobré mířit úplně na všechno na co svítím, a za druhé že člověk nemá možnost jen nasvícení (bliknutí) a hned vypnutí (aby nebyl snadný terč) - já nosím u sebe raději v kapse pořád svítilnu.

Edit: resp. světlo přímo na zbrani mi nepřijde jako nutnost - pokud jej můžu mít v kapse


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, nosit zbraň ... a nosit zbraň a světlo je kurwa rozdíl. Když vidím jak má někdo ultracompact apod. a na tom lampu, tak mě jímá třes ...

Neznám nikoho, kdo se bezpečností a ochranou osob živí a má na pistoli světlo full time. A pokud ho někdo má, tak to nejsou kompaktní zbraně a nejsou to borci v civilu. Ale prodejci vám to rádi prodají :D

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...