Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Pro mě má světlo na railu ještě jednu výhodu, su zvyklej na plnohodnotnej úchop a to s baterkou v ruce prostě nemám a navíc kdyby nastala situace že jednu ruku mám zaměstnanou bo vyřazenou tak světlo mám aspoň na té pistoli.

Upraveno uživatelem midloch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny, ja vyhody svetla na zbrani oproti v ruce vubec nezpochybnuju. A uz vubec ne, ze mas sluzebni a soukromou zbran ve stejnem stavu. Jen jsem sel kolem a nahlas se zamyslel o potrebe svetla pro sebeobranne ucely. A asi zbytecne byl moc kategoricky… 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu světlu a kolimátoru a tak...


Obecně si kolimátory pořizují tři rozdílné skupiny skupiny lidí:


- ti, kteří potřebují hustou fotku na instagram

- dobří střelci, které to může posunout výš ve výkonnosti

- začátečníci, kteří si myslí, že jim kolimátor pomůže. Nepomůže...

 

Samozřejmě to berte trochu s rezervou... Ale fakt je, že dobré výsledky s kolimátorem nemívají začátečníci, ale naopak zkušenější střelci...

 

 

Světlo na zbrani - super pro střelbu za ztížených světelných podmínek. Obzvlášť, pokud druhou ruku nemůžu použít - třeba proto, že jí používám na cokoliv jiného... Něco nesu, držím, někoho držím, snažím si otevřít dveře, držím si odstup od útočníka, chci ho trochu oslepit / zblbnout... Ale svítilna na zbrani nikdy nenahrazuje normální svítilnu do ruky, to je potřeba zdůraznit. Protože na to, abych si na parkovišti posvítil, kam mi spadly klíče, nechci svítit se zbraní v ruce, že jo... Technik použití svítilny je dost a je to zábavný trénovat... Málokdo bez výcviku si třeba v noci svítí tak, že nasvítí strop 😉 Přitom je to základní způsob...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Harry napsal:

K tomu světlu a kolimátoru a tak...


Obecně si kolimátory pořizují tři rozdílné skupiny skupiny lidí:


- ti, kteří potřebují hustou fotku na instagram

- dobří střelci, které to může posunout výš ve výkonnosti

- začátečníci, kteří si myslí, že jim kolimátor pomůže. Nepomůže...

 

Samozřejmě to berte trochu s rezervou... Ale fakt je, že dobré výsledky s kolimátorem nemívají začátečníci, ale naopak zkušenější střelci...

 

 

Světlo na zbrani - super pro střelbu za ztížených světelných podmínek. Obzvlášť, pokud druhou ruku nemůžu použít - třeba proto, že jí používám na cokoliv jiného... Něco nesu, držím, někoho držím, snažím si otevřít dveře, držím si odstup od útočníka, chci ho trochu oslepit / zblbnout... Ale svítilna na zbrani nikdy nenahrazuje normální svítilnu do ruky, to je potřeba zdůraznit. Protože na to, abych si na parkovišti posvítil, kam mi spadly klíče, nechci svítit se zbraní v ruce, že jo... Technik použití svítilny je dost a je to zábavný trénovat... Málokdo bez výcviku si třeba v noci svítí tak, že nasvítí strop 😉 Přitom je to základní způsob...

Ve své zvláštní kategorizaci jsi ještě zapoměl na 4. skupinu a to ti kterým se zhoršil zrak na krátko a kolimátor je pro ně jediná možnost jak něco vidět.

Na parkovišti svítím mobilem a ne kvérem 😄

Upraveno uživatelem midloch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Gun ownership chápu jako legálně vlastněné zbraně. 
Za manipulaci pokládám jev, kdy se vysoká kriminalita páchaná nelegálně vlastněnými zbraněmi používá jako záminka pro okleštění práv legálních držitelů zbraní

zajímavé čtení třeba tady

https://zbrojnice.com/2018/09/25/puvod-zbrani-pouzitych-teroristy-v-evropske-unii/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate nejakej tip, kde nejlip v Praze poridit Glocka? Ceny na webu maji stejny, nevim jestli nekdo da nejake benefity, takze spis mi jde o solidnost prodejce vzhledem k pripadnym reklamacim plus mozna nasledna vymena miridel a montaz kolimatoru. Nebo je to suma fuk, kde to vzit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že u Glocka je jedno, kde se koupí. Žádné výrazné benefity bych při koupi G nečekal nikde, max tak samolepku nebo odznáček. Případně nějakou svlevu na výměnu mířidel nebo montáž kolimátoru. Co se týče prodejců v Praze, tak až na jednu vyjímku vždy všechno v pohodě (https://www.prodej-zbrani.cz/ , https://www.kentaurzbrane.cz/pistole/ ) . Ta vyjímka je http://www.zbranebrymova.com/ , tam jsem měl pocit, že je jako zákazník obtěžuju a kamarád, když tam řešil reklamaci, tak jejich přístup byl naprosto otřesný. Ale třeba se zlepšili, nebyl jsem tam pěkných pár let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...