Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 20 minutami, tedwine napsal:

Zdar kolegovia, 

zhanam MDT Picatinny Scope Base 20 MOA, nejaky napad ohladom predajne/eshop v ČR/SR?  Dik

Zdar, docela zalezi, pro jakou konkretni pusku.... @Harrytusim nejaky MDT cajky mel v Bearece.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tryskou (proudem) je presejsi, ale obecne se rika, ze je zapotrebi zkusenejsiho uzivatele a chladnou hlavu, abys byl schopny lepe zamirit a cilene se trefovat tam, kam potrebujes. Rozprasovaci budou pro pani tudiz podle me lepsi, aspon ja se tim ridim a sve zene jsem ho taky poridil. Dulezite je si alespon trosku vyzkouset manipulaci - zadrzet dech (pripadne trochu otocit hlavu opacnym smerem), poradne zmacknout a drzet a idealne zaroven s tim vykonavat pohyb smerem pryc. I ten aerosol je natolik silny, ze by muselo dost foukat, aby se to vylozene obratilo proti tobe. Akorat to nesmis pouzit v uzavrenych prostorach.

Jeden rozprasovaci mame napr. doma i v tasce, kterou si bereme, kdyz dem se psem. Ostatne proti psum bych rekl, ze se ten proudovej vylozene nehodi.

Mimochodem, pry je idealni ten peprak kazdej rok koupit novej (i kdyz ho ani jednou nepouzijes).

Jestli je ve výrobcích nějaký zásadní rozdíl nevím, já vždy vezmu něco s pojistkou a vyberu podel velikosti, teď máme doma např. tenhle:

https://www.armed.cz/obranny-peprovy-sprej-k-fog2-40ml-aerosol/

Upraveno uživatelem Happy88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, opět dotaz nováčka. Sluchátka, zatím používám Peltor co mám v dílně, ale přemýšlím o elektronických. Chci vyrazit na nějaké kurzy a přijde praktičtější a výrazně pohodlnější použití elektronických sluchátek.

Prolezl jsem nabídky e-shopu a nevím jestli ma smysl kupovat ty levnější výrobce kolem 2 tis. ( Walkers, Honeywell, Earmor), nebo rovnou vzít Sordin, Peltor)?

Střilim pouze z pistole 9 mm, střelnice venkovní i vnitřní, cca 2 x za měsíc. 
Díky za názor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, michal.s napsal:

Prolezl jsem nabídky e-shopu a nevím jestli ma smysl kupovat ty levnější výrobce kolem 2 tis. ( Walkers, Honeywell, Earmor), nebo rovnou vzít Sordin, Peltor)?

Už dlouhou dobu mám Supreme Pro-X Sordin ... jediné co můžu napsat je, že mě štve, že jsem si je nekoupil dřív. Baterka vydrží geniálně dlouho, silikonové náušníky dokonale sedí, netlačí a dobře fungují i s brýlemi. Na střelnici je vůbec nesundávám. Kup si je a uvidíš :)

Upraveno uživatelem Jarett
překlep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak moc je to lepsi, resp. v cem je to jine, proti dobrym pasivnim? To jakoze kdyz je ticho, tak slysim vcelku normalne a pri hluku to udela nejaky protihluk na vyruseni? Driv se na tomhle principu delaly nejake takove stereo sluchatka do MHD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektronické sluchátka fungují tak, že jsou to normální uzavřená sluchátka, které tlumí jako klasické. Ale mají venku mikrofon a uvnitř reproduktor, kterým přehrávají zvuk. A v jeho zpracování se liší levné od drahých - rozdíl je v elektronice...

Levné zjednodušeně řečeno dělají to, že když je hluk nad určitou úroveň, tak to nepřehrají. Tedy například výstřel do toho repráčku nejde. Ale bohužel v ten okamžik ani jiný zvuk, takže například hovor je během střelby dost "trhaný"...

Drahé zjednodušeně řečeno dělají to, že přes procesor venkovní zvuky "zpracují" a dovnitř přehrají jen některé frekvence a hlasitost. Výsledkem je mnohem přirozenější vnímání okolních zvuků. Méně bolí hlava a pro dlouhodobější použití je to jednoznačně lepší...

 

Osobně používám Peltor ComTac a to zhruba 20 let. Jenže v létě mi sluchátka dlouhodobě vadí, kvůli tomu, že se mi v nich potí uši (a s gelovými náušníky je to teprve hrůza, nejen na slunci...). A mít je 8 hodin na hlavě ve 30°C je teda peklo... Takže venku používám primárně elektronické špunty Peltor. Jsou i jiné značky, ale protože mají stejný algoritmus jako jejich sluchátka, jsem na ten zvuk zvyklý... Nicméně špunty na vnitřní střelnici, nebo na střelišti venku, kde je střecha - nestačí! Jsou potřeba sluchátka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Tobi napsal:

Zdravím, je tu někdo, kdo se vyzná v pistolích čz 75, potřeboval bych poradit o nezvyklosti rámu, když tak do sz. Dík .

Ničehož se nebojte, ZP a PZ mám, vše legální.

Upraveno uživatelem Tobi
úprava písmene
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím místní střelce. Rozhodl jsem se, že začnu nosit kdekoli a kdykoli okolnosti dovolí, tedy téměř EDC. Dneska jsem k tomu účelu pořídil G43X s nejmenším možným kolimátorem, nakonec bez svítilny, které se mi zdály neohrabané a zbytečně nafukující malou pistolku. Pro začátek jsem koupil RH OWB kydex a nějak to není úplně ono. Pokud máte někdo tip na jiné pouzdro, budu rád. Nosit budu nejspíš na 3. až 4. hodině. Jsem už s bříškem, takže apendix nepadá do úvahy. Taky budu potřebovat něco solidního do auta, předpokládám, že pistoli z opaskového budu při řízení přendavat do něčeho v dosahu výhradně řidiče tak, aby to nebylo zvenčí patrné. Díky za tipy.

DSC00987.JPG.94223b154b9bca077ddc0d6ac1eb4f28.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Americkej napsal:

Zdravím místní střelce. Rozhodl jsem se, že začnu nosit kdekoli a kdykoli okolnosti dovolí, tedy téměř EDC. Dneska jsem k tomu účelu pořídil G43X s nejmenším možným kolimátorem, nakonec bez svítilny, které se mi zdály neohrabané a zbytečně nafukující malou pistolku. Pro začátek jsem koupil RH OWB kydex a nějak to není úplně ono. Pokud máte někdo tip na jiné pouzdro, budu rád. Nosit budu nejspíš na 3. až 4. hodině. Jsem už s bříškem, takže apendix nepadá do úvahy. Taky budu potřebovat něco solidního do auta, předpokládám, že pistoli z opaskového budu při řízení přendavat do něčeho v dosahu výhradně řidiče tak, aby to nebylo zvenčí patrné. Díky za tipy.

DSC00987.JPG.94223b154b9bca077ddc0d6ac1eb4f28.JPG

Mam taky 43x se Shieldem a plus baterku. Nejkvalitnejsi pouzdra jsou Ironside od T-Rex arms. https://www.czech-gunner.cz/t-rex-ironside-holster/
 

Ta cena je vyssi ale da se to i na vlastni triko objednat z jejich USshopu. Nic lepsiho v oblasti pouzder neexistuje. Mam ho v OWB a na Kore opasku. Nosi se to perfektne 👍🏻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prima, pouzdro vyzkouším 👍

Ten Kore pásek už mám v hledáčku přes rok. Je škoda, že nejde objednat u nás.

E: Jak řešíš nošení za volantem? Nebo se s tím pohodlně vejdeš do sedaček?

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Americkej napsal:

Prima, pouzdro vyzkouším 👍

Ten Kore pásek už mám v hledáčku přes rok. Je škoda, že nejde objednat u nás.

E: Jak řešíš nošení za volantem? Nebo se s tím pohodlně vejdeš do sedaček?

Habresto maji Kore

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, midloch napsal:

Mam taky 43x se Shieldem a plus baterku. Nejkvalitnejsi pouzdra jsou Ironside od T-Rex arms. https://www.czech-gunner.cz/t-rex-ironside-holster/
 

Ta cena je vyssi ale da se to i na vlastni triko objednat z jejich USshopu. Nic lepsiho v oblasti pouzder neexistuje. Mam ho v OWB a na Kore opasku. Nosi se to perfektne 👍🏻

T-Rex urcite nejsou nejkvalitnejsi, tech firem co umi je hodne(ale co si budem dost to navysi cena dovozu a dph atd...). Hodne jsem zvedavej na Frogy od RHH. Konecne neco, co zbran i v OWB rezimu tlaci vic na telo, tzn dost prileha. 

Mam dobrou zkusenost s BlackTrident z Rakouska, avsak rozhodne nejsou levni.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, gun4 napsal:

Habresto maji Kore

Díky, objednávám. 🙂

E: U toho OWB RH dost pomohlo posunout jeden stranovej průvlak o díru. Takže pistole je v mírným předklonu a nějak míň trčí hrana zásobníku ven a míň překáží na těle. Docela jakž takž se s tím dá i sednout do X5, ale do trojkovýho kupé ani omylem. Tam se i v neoprénu namazaným vazelínou soukám jak polámaná žirafa křížená s hrochem...

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...