Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Chronař napsal:


Pěkný, líbí se ten držák dlouhých zbraní za hlavně. Nějaký plast/pěna ? Da se to sehnat extra ?
Díky


Napsáno mobilem

Třeba tady: https://alliancze.cz/produkt/drzak-kratkych-i-dlouhych-zbrani-hyskore-modular-8-gun-racking-system/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kluci zkusim nahodit, jestli to tady bylo klidně mě odkažte, ale zalistoval jsem lehce dozadu a nenašel.

Mám už leta CZ P-07. Jsem s ní spokojenej, ale na EDC nošení to je jedině v báglíku vedle. Proto vybírám alternativu a v hledáčku je G43 nebo G43X s railem, kolimátor nechci. Bude to fakt jenom na nošení, takže velikost hraje prim, ale zase na druhou stranu jestli je to X o tolik větší, že je už to je velkej rozdíl v tom nošení. To Xko bude použitelnější to je jasný a asi bych mu dal přednost, ale jde mi o pohodlný nošení a čím menší tím lepší, tak jestli někdo podobně vybíral nebo má přímou zkušenost. Pudu si je někam vošahat, ale budu rád za každou zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Strocek napsal:

Kluci zkusim nahodit, jestli to tady bylo klidně mě odkažte, ale zalistoval jsem lehce dozadu a nenašel.

Mám už leta CZ P-07. Jsem s ní spokojenej, ale na EDC nošení to je jedině v báglíku vedle. Proto vybírám alternativu a v hledáčku je G43 nebo G43X s railem, kolimátor nechci. Bude to fakt jenom na nošení, takže velikost hraje prim, ale zase na druhou stranu jestli je to X o tolik větší, že je už to je velkej rozdíl v tom nošení. To Xko bude použitelnější to je jasný a asi bych mu dal přednost, ale jde mi o pohodlný nošení a čím menší tím lepší, tak jestli někdo podobně vybíral nebo má přímou zkušenost. Pudu si je někam vošahat, ale budu rád za každou zkušenost.

Ahoj,

já mám P-10C a na běžné nošení G43 a naprostá spokojenost. Krásná a relativně přesná zbraň co se vejde do "kapsy". Jediné co jsem ale zavrhnul je ten zásobník bez tý spodní bodky. Prodal jsem ho a koupil ještě jeden s tím prodloužením. Na nošení to nepoznáš a drží se to 100x lépe.

Foto147.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, pku napsal:

Ahoj,

já mám P-10C a na běžné nošení G43 a naprostá spokojenost. Krásná a relativně přesná zbraň co se vejde do "kapsy". Jediné co jsem ale zavrhnul je ten zásobník bez tý spodní bodky. Prodal jsem ho a koupil ještě jeden s tím prodloužením. Na nošení to nepoznáš a drží se to 100x lépe.

Díky za postřeh. Já mám docela malou ruku, takže asi nebudu mít problém s úchopem, ale chce si to vošahat to je jasný. Ta botka se bude určitě líp držet, ale zase když tam dáš tu botku, jestli už nebude to X zas takovej rozdíl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenosti se zbraní na nošení.

Nosil jsem HK SFP9 a šlo to, chtěl sem něco menšího (možná sem si ale jen chtěl ospravedlnit další nákup 😄 ) Hodně sem jich zkusil (kámoš má prodejnu a střelnici). Přestože nemám moc v lásce Gloky tak mně z toho vyšel nejlíp Glock43x.

Výhoda je, že má plnohodnotnej úchop a je neuvěřitelně přesná, minulej týden jsem dal mířenku na 50m a z 5ran to 4x cinklo do torza.

Jinak jak píšeš že ji chceš "jen" na nošení, tak tady je trochu problém. Zbraň na nošení je to nejdůležitější co můžeš v životě potřebovat a neumět z ní střílet pod stresem a poradit si s různýma závadama a situacema jako třeba že budeš muset při zranění střílet jen jednou rukou, jednou rukou přebít atd, tak to je lepší ji ani nemít než trefit pak maminku s kočárkem.

Já byl ze začátku s G43x nešťastnej, dokonce sem uvažoval že ji prodám, to chování zbraně je totálně jiný než u tvé P-07 a právě proto musíš s ní trénovat a to fakt hodně a hlavně ještě víc zpevnit úchop protože pokud pojedeš v pohybu a budeš střílet víc ran za sebou 2,3,4,5 a trefovat torza tak fakt to musíš pořádně držet (je dobrý si nalepit talon páč na spocených rukách trochu klouže).

Teď po nějakých 1500 ranách musím říct že je to skvělá zbraň na nošení. Mám tam kolimátor a to je super věc, nahození je rychlejší a navíc při závadě tuším č.4 tj když máš zaseklej závěr musíš vyrvat zásobní a pak chytit pistol za závěr a prostorem mezi palcem a ukazováčkem pořádně jebnout pod bobří ocas, tak se za ten kolim dobře drží.

Za mě kup 43x a ne 43 pro 43x mluví větší kapacita, plnohodnotnej úchop, rail na baterku a kolim.

 

Upraveno uživatelem midloch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s pistolí nastříleno hafec, pár amatérských soutěží i nějakej ten kurzík bojový střely, takže si nemyslim, že bych se pod stresem trefil do maminky s kočárkem :default_smile:. Ale díky, pohlídám si to :default_wink:. Všechno, ale full size velikosti, případně kompakty. Na nošení bylo myšleno, že to bude EDC kde bude velikost hrát hlavní roli, tzn. že to nebudu ověšovat kolimátorama a chodit s tim střílet soutěže atd. Prostě přilepenou na sobě při možném užití nutný obrany a tam jsou gramy a cenťáky sakra znát. Zase na druhou stranu, proč tam nemít lištu a o 4 rány na víc, když to v nošení nepoznáš a v tom byl ten dotaz.

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten už je moc drahej. To že to bude Glock už je skoro jasný, teď si ale ujasnit ty priority. Já zase nejsem zastáncem na tyhle prcky věšet všechno možný právě z důvody, že cokoliv navíc je při EDC nošení znát, ale zase když je ta možnost a někdy si s tím zablbnout, tak zase proč né. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Strocek Když jsem před lety řešil stejný zadání, čili "kvér na nošení s technikou á la Glock, ale pro menší ruku", vyhrál to Walther PPS (nevím, jestli to ještě platí, ale tehdy to byla nejužší pistole svojí třídy). Tím Tě nechci odrazovat, ale kdybys ho chtěl vošahat, není problém se domluvit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Strocek napsal:

Já mám s pistolí nastříleno hafec, pár amatérských soutěží i nějakej ten kurzík bojový střely, takže si nemyslim, že bych se pod stresem trefil do maminky s kočárkem :default_smile:. Ale díky, pohlídám si to :default_wink:. Všechno, ale full size velikosti, případně kompakty. Na nošení bylo myšleno, že to bude EDC kde bude velikost hrát hlavní roli, tzn. že to nebudu ověšovat kolimátorama a chodit s tim střílet soutěže atd. Prostě přilepenou na sobě při možném užití nutný obrany a tam jsou gramy a cenťáky sakra znát. Zase na druhou stranu, proč tam nemít lištu a o 4 rány na víc, když to v nošení nepoznáš a v tom byl ten dotaz.

Nosím to v T.REX ironside tam ten titěrnej RMSc ani nepoznáš. Ono jako na soutěže s G43x to asi fakt úplně není 😄 ale za mě je kolim na EDC super. Hlavně v šeru nebo když už blbě vidíš.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s tím, že EDC má být bez doplňků. Líp se samozřejmě nosí skrytě zbraň s kratší pažbou. G43 má pažbu v základu o 2cm kratší než G43X. G43 lze pomocí botky Pearce grip (+1) zlepšit úchop a navíc zvýšit kapacitu na 7+1 (je to pocitově stejný jako originální botka pro malíček (ta je ovšem +0). Skryté nošení a silueta se nezmění.

Dá se použít i třeba Strike Industries botka (+2), pokud je třeba, to je už plnohodnotný úchop . To budem na 8+1. Vše se stejnou pružinou bez ztráty kytičky. Jde použít i botka +4 (Fab defense). Možnost modifikace je u G43 bezva a vždycky se dá vrátit na základ. U G43X pažbu ale zkrátit nelze. Když velkou pistoli, tak velkou pistoli a když subcompact, tak subcompact, zbytek je kompromis. Přesnost G43 závisí na střelci, zbraň samotná je přesná dost. I když si nemyslím, že 25+ metrů mířenka má u subkompaktního EDC smysl, dá se v pohodě nastřílet přesně. "Dicken drill" s G43 lze bezproblému udržet v alfa zóně. (Eli střlel z G43X)

Samozřejmě je vše na vkusu každého soudruha a ať tak nebo tak, Géčko považuju za jasnou EDC volbu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Strocek Jestli můžu poradit, vyzkoušej si jak Glocka 43, tak 43x, aby sis udělal obrázek. Mně osobně 43 v ruce nesedí, zatímco 43x je úplně o něčem jiném. Ten milimetr tloušťky pažby navíc na X-ku je hodně poznat při střelbě, ne při nošení.

Ale je to moje zkušenost, nikomu nic nenutím, každý ať si vybere, co uzná za vhodné (to je pro případné všeznalé komentáře).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 6. 2023 v 20:27, morepower napsal:

 G43 lze pomocí botky Pearce grip (+1) zlepšit úchop a navíc zvýšit kapacitu na 7+1 (je to pocitově stejný jako originální botka pro malíček (ta je ovšem +0). Skryté nošení a silueta se nezmění.

 

 

Přesně takto jsem to měl a spokojenost. Botky Pearce grip (+1) na oba origo zásobníky, ocelový tritia mířidla a byla to super malá pistole s dvěma stejnými zásobníky. Mám velký pracky, ale stačilo to na dobrý úchop. Kapacitu bych neřešil, nebude-li ti stačit 2x7 ran, tak bůh s tebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...