Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Přidám svý dva centy:

S postupujícím věkem člověk přestává být odpovědnej jenom sám za sebe, a útočníkovi taky nejde vždycky jenom o to vás obrat o hodinky nebo peněženku. Se svýma jizvama nebo pajdavou nohou jako následkem se každej asi nějak vyrovná, ale co jizvy vaší ženy nebo přítelkyně?

A není to o "nevystavování" se rizikovým situacím - náhoda je blbec. Medializovaný případy se vyznačujou tím, že se to stává za bílýho dne, na rušných místech, a nikdo z okolí nepomůže.

 

Jinak ale považuju postupy české justice ohledně obrany s následkem smrti za poměrně praktický - někoho usmrtit není nikdy o.k., a když to v krajní nouzi udělám (a zachráním tak život), musím být smířenej s tím, že se to bude pitvat na milisekundy. Nosit zbraň je u nás výsada, nikoliv právo - takže když nechodíš střílet a ve stresové situaci do útočníka vystřílíš zásobník, nemůžeš se divit. Pořád jsi ale zachránil život, což je dobrej výsledek. A je i svým způsobem dobře, že není úplně jasný, kde je člověk v pohodě a kde už ne. Následkem toho se pistolema nemává v obchoďácích ani na ulici na hranici "dobrého" a "špatného" nošení - nositel zbraně ví jenom to, že spoušť je poslední záchranná brzda ve vlaku na věčnost, a když neví a chce se poprat o košík v sámošce, tak už nebude nositel :-)

 

Nosím občas teleskop, a zbroják zvažuju - ale protože vím, jak ve stresu reaguju, tak bych asi stejně ven nenosil a chodil jenom na střelnici. Nejsem si jistej, jestli by se z prostředku pro obranu nestal v klíčovým okamžiku vektor mé interpretace spravedlnosti :-)

 

Jinak co se týká Evropy, tak počet krátkých zbraní mezi civilním obyvatelstvem poměrně výrazně roste, a to se bavíme třeba o Německu, žádné Ukrajině.

 

 

Jo a k myslivcům - ne všichni myslivci jsou kokoti. Uvítal bych ale v češtině jemnější rozlišení mezi "starám se o les" a "chodím střílet zvířata pro tu prdel". O poměru velikostí těch skupin mám svou představu, ale rád se nechám poučit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Nosit zbraň je u nás výsada, nikoliv právo - takže když nechodíš střílet a ve stresové situaci do útočníka vystřílíš zásobník, nemůžeš se divit...

 

 

...Jinak co se týká Evropy, tak počet krátkých zbraní mezi civilním obyvatelstvem poměrně výrazně roste, a to se bavíme třeba o Německu, žádné Ukrajině...

 

 

Jo a k myslivcům - ne všichni myslivci jsou kokoti...

 

...Mit zbrojak a "drzet" strelnou zbran JE pravo obcana pokud splni kriteria. A o vysadu "nosit" nemusim prosit, o tu jen zadam. Naopak bych chtel vysvetleni pokud by mi ji odepreli.

 

...Bohuzel trend z Bruselu je presne opacny.

 

...Kokoti jsou hospodari spolku ze mezi sebou trpi alkoholiky a slepejse (nic proti brejlim) a lidi co nejsou ochotni investovat do zbrane ani prachy ze zakladni udrzbu, dale take policajti kteri by jim meli pred kazdym honem davat dejchat. Bohuzel praxe je jina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

99,9% myslivců jsou debilové :suicide_anim:

 

Ty je všechny dokonale znáš, že tohle tvrdíš? :eek:

Čtu tady hodně silný slova na myslivce, policajty atd. Pozor na nekritický zevšeobecňování. Osobně jsem se zbraně zbavil ihned potom, co jsem skončil s prací, ke které patřila. Pro sebeobranu a spol. jsem přesvědčen, že méně ultimátní věci pomůžou ve většině případů víc. Mám na mysli obvyklé teleskopy, pepřáky, paralyzéry a spol. Netrénovanej člověk obvykle moc přemejšlí, protože zvažuje důsledky, než vystřelí a to ho může ve finále stát život.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Bohuzel trend z Bruselu je presne opacny.

 

Nena padá mě žádná vláda, které by se líbil růst ozbrojování obyvatelstva - i v US jde především o ukotvení v tradici podpořené silnou lobby. Ale zbraní se v EU mezi "civily" prodává víc a víc - a starý se jaksi "nezkazí" :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- v praxi plati, ze omezenim legalnich zbrani dojde k narustu tech nelegalnich

- vyspelost demokracie se pozna i podle toho, jak stat umozni obcanum se ozbrojit

 

edit: projdi si vyvoj zakona o zbranich :smile_anim: a zjistis, ze je to obracene, pocet prodanych zbrani je nevypovidajici

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

99,9% myslivců jsou debilové :suicide_anim:

 

To máš smůlu na lidi, hochu, myslivci jsou běžný lidi (traktoristi, doktoři, zedníci, pojjišťováci...) a tedy by se to dalo ještě dál zevšeobecnit, že dle tvé zkušenosti (nepochybně nevaříš z vody a procenta chápeš, že) 99,9% lidí jsou debilové.

U mě to bude max. 5% debilů, jak myslivců (táta neni debil, brácha neni debil, strejda neni debil, kamarádi nejsou debilové...), tak i běžných lidí okolo mě (šéf neni debil, příbuzný nejsou debilové, kamarádi nejsou debilové atd...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslivec přelézá plot, omylem mu brokovnice spustí a několik broků mu prostřelí piňďoura. Doktor to pospravuje, co může, a když se s chlapem loučí, dává mu vizitku a povídá: ?To je kontakt na mého bratra, měl byste ho asi navštívit?.

On je doktor???

Ne, flétnista. Ale ukáže vám, kam máte dávat prsty, abyste si nenachcal do ksichtu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš smůlu na lidi, hochu, myslivci jsou běžný lidi (traktoristi, doktoři, zedníci, pojjišťováci...) a tedy by se to dalo ještě dál zevšeobecnit, že dle tvé zkušenosti (nepochybně nevaříš z vody a procenta chápeš, že) 99,9% lidí jsou debilové.

U mě to bude max. 5% debilů, jak myslivců (táta neni debil, brácha neni debil, strejda neni debil, kamarádi nejsou debilové...), tak i běžných lidí okolo mě (šéf neni debil, příbuzný nejsou debilové, kamarádi nejsou debilové atd...).

Nemáš pravdu, všichni jsou debilové, jenom já, já ne. :thumbsup_anim: :thumbsup_anim:

 

Myslivec přelézá plot, omylem mu brokovnice spustí a několik broků mu prostřelí piňďoura. Doktor to pospravuje, co může, a když se s chlapem loučí, dává mu vizitku a povídá: ?To je kontakt na mého bratra, měl byste ho asi navštívit?.

On je doktor???

Ne, flétnista. Ale ukáže vám, kam máte dávat prsty, abyste si nenachcal do ksichtu?

Ty umíš potěšit při pondělku. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochazim z male obce na jihu cech, za poslednich 10 let, pokud se pamatuju bylo pri honech zastreleno nebo tezce zraneno 5 lidi, jeden myslivec doma zastrelil svou zenu a sebe, nam i sousedum zastrelili kocku a psa (na soukromem pozemku u lesa) a na vsech mysliveckych akcich v mistni hospode se myslivci rvou mezi sebou jako psi. Takze to cislo 99 % je mozna prehnané, ale mozna ne tak moc!

 

Edit: ale je jasne, ze vsechny "nehody" jsou obzvlast medializovany a propirany, takze jsou vice videt

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlím na vesnici a myslivce bohužel potkávám. Bohužel ne při takových bohulibých činnostech jako přikrmování již tak dost přemnožené zvěře, ale při nahánění několika zbylých zajíců a bažantů, při buzeraci jezdců na koních v lese (který jim samozřejmě nepatří), při likvidaci domácích mazlíčků, co měli tu smůlu, že na ně natrefili. Nejvíc mě ovšem točí, že je nesmím asi ze svého pozemku vykázat, neb je součástí honitby jaksi samozřejmě. Navíc jsem s několika studoval (bydleli na vedlejší koleji/budově) a s klidným svědomím můž říct, že nikdo z nich to neměl v hlavě úplně v pořádku. Pokud by psychotesty byly co k čemu, ani jeden z nich by zbraň nemohl dostat.

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
Bydlím na vesnici a myslivce bohužel potkávám. Bohužel ne při takových bohulibých činnostech jako přikrmování již tak dost přemnožené zvěře, ale při nahánění několika zbylých zajíců a bažantů, při buzeraci jezdců na koních v lese (který jim samozřejmě nepatří), při likvidaci domácích mazlíčků, co měli tu smůlu, že na ně natrefili. Nejvíc mě ovšem točí, že je nesmím asi ze svého pozemku vykázat, neb je součástí honitby jaksi samozřejmě. Navíc jsem s několika studoval (bydleli na vedlejší koleji/budově) a s klidným svědomím můž říct, že nikdo z nich to neměl v hlavě úplně v pořádku. Pokud by psychotesty byly co k čemu, ani jeden z nich by zbraň nemohl dostat.

:gora:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlím na vesnici a myslivce bohužel potkávám. Bohužel ne při takových bohulibých činnostech jako přikrmování již tak dost přemnožené zvěře, ale při nahánění několika zbylých zajíců a bažantů, při buzeraci jezdců na koních v lese (který jim samozřejmě nepatří), při likvidaci domácích mazlíčků, co měli tu smůlu, že na ně natrefili. Nejvíc mě ovšem točí, že je nesmím asi ze svého pozemku vykázat, neb je součástí honitby jaksi samozřejmě. Navíc jsem s několika studoval (bydleli na vedlejší koleji/budově) a s klidným svědomím můž říct, že nikdo z nich to neměl v hlavě úplně v pořádku. Pokud by psychotesty byly co k čemu, ani jeden z nich by zbraň nemohl dostat.

 

No vidíš. A můj strejda hajnej byl ten nejlepší a nejhodnější člověk, kterého jsem měl tu čet poznat, po mazlíčkách nestřílel, nekrad, jezdce nebuzeroval (dohodli se kdy a kam nemají jezdit a bylo) a vůbec se o revír dobře staral. nevěřím, že takových je jen ta desetinka... :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš. A můj strejda hajnej byl ten nejlepší a nejhodnější člověk, kterého jsem měl tu čet poznat, po mazlíčkách nestřílel, nekrad, jezdce nebuzeroval (dohodli se kdy a kam nemají jezdit a bylo) a vůbec se o revír dobře staral. nevěřím, že takových je jen ta desetinka... :worried_anim:

 

Škoda, že nebyl někde od nás. Jinak věřím, že pár takových existuje, já měl zatím štěstí (tedy spíše smůlu) na ty druhé...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...