Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jitrnici mas tak mozna na hlave ty ,tys u toho nebyl ,tak jak muzes znat skutecnosti.Reporteri si tu reportaz muzou upravovat jak chtej a podstatny skutecnosti mozna byly jiny .Myslivecka straz ma pravomoc strilet po reviru pesany,kdyz skodej :-(

 

Jsem reportér tiskový agentury a než něco vypustím z huby, resp. z klávesnice , důkladně si to ozdrojuju. Opravdu nejsem u všeho, o čem píšu, ikdyž se snažím :axehead: . Nicméně v jednom máš, majore, pravdu, občas si připadám, že mám na hlavě jitrnici, jakou svět neviděl :lol2: To ovšem nemění nic na tom, že ten kropič je regulérní trotl :gun_bandana:. Apropos, když tak čtu tvoje názory, pevně douám, že ti nic střílecího nesvěřili :lol2:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěř všemu, co se říká ve zprávách, ženská to podělala, pustila psa na volno a nechala ho zdrhnout do lesa a z těch 15 metrů, se při šetření rázem stane 150-200 metrů, myslíš, že by myslivec dal 3 rány z kulovnice, když je 15 metrů od psa člověk ? :eek: A ještě píšeš ,,extra cvičenýho služebního pracovního vlčáka", no, byl to německý ovčák a ukázali jeho výkonnostní a výstavní průkaz, používaný při běžném sportovním výcviku psů http://www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-nzr.php#POVINNOST , že byl služební (policie, celníků, záchranářů atd.) , to také nevypadá, ta zpráva v TV a novinách je slátanina, podle mě jednal myslivec (člen myslivecké stráže) správně. Psa, je škoda, takhle to dopadá, když nějaký idiot co má na hlavě jitrnici, má i velkého psa a neví, co si s ním může dovolit a co ne...... :worried_anim:

 

Bez ohledu na to, jestli je reportáž více či méně kvalitně udělaná, dospěli vyšetřovatelé k podobnému názoru, jako majitelka psa, když se kropiče chystají obvinit. Tudíž to asi zas tak košer zásah ze strany mužíka v kamizolce nebude :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych ještě zmínil, jak jsou tito chlapci s flintama opatrní a zodpovědní, nechám tady tenhle a tenhle smutný odkaz.

 

Nanejvýš zarážející je fakt, že já, jako obyčený občan, nemám údajně šanci se jakýmkoliv způsobem dozvědět, že například tuto sobotu není dobrý nápad, abych chodil tam či onde do lesa. Protože tam zrovna probíhá hon a dle mého rozumu jediný bezpečný způsob, jak nepřijít k úhoně, je prostě tam nechodit. Nicméně bohužel údajně neexistuje žádný zákonem nařízený způsob, kterým by myslivci hon a lokalitu museli veřejnosti včas předem oznámit. Dost paradoxní, nemyslíte? Když to srovnám se všemi opatřeními, které provázelo zajištění okolních prostor vojenské střelnice při střelbách. A to se tam střílelo organizovaně, jedním směrem, bez emocí a adrenalinu a na nepohyblivé cíle!

 

Podle mého rozumu by měl zákon myslivcům nařídit jasné podmínky a náležitosti, jakými veřejnosti včas předem oznamovat hon a lokalitu, v níž bude pořádán! Není nic jednoduššího, než oznámit hon a lokalitu povinně na úředních deskách všech obcí, do jejichž katastru spadá a v jejichž blízkosti se nachází honitba, v níž bude hon pořádán. Zatím však do lesa v místech vzdálenějších od města na podzim raději nelezu.

Upraveno uživatelem budo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez ohledu na to, jestli je reportáž více či méně kvalitně udělaná, dospěli vyšetřovatelé k podobnému názoru, jako majitelka psa, když se kropiče chystají obvinit. Tudíž to asi zas tak košer zásah ze strany mužíka v kamizolce nebude :worried_anim:

 

Ty seš teda zajímavej reportér. :sad01_anim: Myslivec- člen myslivecké stráže, střelil psa v pondělí 7.12 dopoledne, majitelka to oznámila policii v pondělí odpoledne. 8.12. je uvedeno, že policie věc vyšetřuje a zjišťuje, zda nedošlo k tr. činu, nebo přestupku. Dnes 10.12. píšeš, že vyšetřovatelé dospěli, ke stejnému názoru, jako majitelka a chystají se myslivce obvinit ?? :eek: Jak se může vyšetřovatel, chystat myslivce obvinit ??, když mu ješte, ani nebylo doručeno od PČR , předvolání k podání vysvětlení (vzhledem k výše uvedené časové ose, to nebylo možné stihnout). Ono mezi tím, když je věc v šetření a obviněním, je značný rozdíl, ale to by jsi mohl vědět. No a termíny, kropič a mužík v kamizolce, asi opravdu košer nejsou......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty seš teda zajímavej reportér. :sad01_anim: Myslivec- člen myslivecké stráže, střelil psa v pondělí 7.12 dopoledne, majitelka to oznámila policii v pondělí odpoledne. 8.12. je uvedeno, že policie věc vyšetřuje a zjišťuje, zda nedošlo k tr. činu, nebo přestupku. Dnes 10.12. píšeš, že vyšetřovatelé dospěli, ke stejnému názoru, jako majitelka a chystají se myslivce obvinit ?? :eek: Jak se může vyšetřovatel, chystat myslivce obvinit ??, když mu ješte, ani nebylo doručeno od PČR , předvolání k podání vysvětlení (vzhledem k výše uvedené časové ose, to nebylo možné stihnout). Ono mezi tím, když je věc v šetření a obviněním, je značný rozdíl, ale to by jsi mohl vědět. No a termíny, kropič a mužík v kamizolce, asi opravdu košer nejsou......

 

To doufám, že jsem zajímavej reportér. Kdybych nebyl, neuživil bych se tou prací a nemohl bych si koupit hezký hodinky :smile_anim: . Stran té policie se to má tak, že se může chystat obvinit, ba i oficiálně, tedy pro tisk, aniž by doručila potenciálnímu obviněnému před tím jakékoliv pozvání. Je-li zřejmé podezření, že se uvedený trestný čin stal, běžně nám poldové v tiskových zprávách a vyjádřeních sdělují, zda se chystají či nechystají a nemyslím, že by se o tom předtím radili s pachateli :) , bývá to i bezprostředně po činu. Stran rozdílu mezi vyšetřováním a obviněním, věz, že rozdíl znám :) . Nu a nakonec, ani kropič, ani mužík v kamizolce řekl bych coby označení osoby nepřekračují rámec obecně přijímaných norem slušnosti. Ještě používám s oblibou úsloví "Jdi mi k šípku", popřípadě "U všech všudy", ale to už je silná ráže :) .

 

A na závěr mi nedá, abych znovu nepřipoměl vyjádření myslivce, že "Je těžké rozlišit, jestli jde o služebního či asistenčního psa" - jejichž odstřel je , jak praví zákon, zakázaný. Myslím, že i průměrný šimpanz si uvědomí, že nejdřív je třeba trochu podumat a přesvědčit se o správnosti kroku, než jej udělám. Zvláště, jde-li o střelbu, jejíž následky dost dobře nelze vzít zpět se slovy "Promiňte, madam, já fakt netušil..." :smile_anim:

Upraveno uživatelem Galil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To doufám, že jsem zajímavej reportér. Kdybych nebyl, neuživil bych se tou prací a nemohl bych si koupit hezký hodinky :smile_anim: . Stran té policie se to má tak, že se může chystat obvinit, ba i oficiálně, tedy pro tisk, aniž by doručila potenciálnímu obviněnému před tím jakékoliv pozvání. Je-li zřejmé podezření, že se uvedený trestný čin stal, běžně nám poldové v tiskových zprávách a vyjádřeních sdělují, zda se chystají či nechystají a nemyslím, že by se o tom předtím radili s pachateli :) , bývá to i bezprostředně po činu. Stran rozdílu mezi vyšetřováním a obviněním, věz, že rozdíl znám :) . Nu a nakonec, ani kropič, ani mužík v kamizolce řekl bych coby označení osoby nepřekračují rámec obecně přijímaných norem slušnosti. Ještě používám s oblibou úsloví "Jdi mi k šípku", popřípadě "U všech všudy", ale to už je silná ráže :) .

 

A na závěr mi nedá, abych znovu nepřipoměl vyjádření myslivce, že "Je těžké rozlišit, jestli jde o služebního či asistenčního psa" - jejichž odstřel je , jak praví zákon, zakázaný. Myslím, že i průměrný šimpanz si uvědomí, že nejdřív je třeba trochu podumat a přesvědčit se o správnosti kroku, než jej udělám. Zvláště, jde-li o střelbu, jejíž následky dost dobře nelze vzít zpět se slovy "Promiňte, madam, já fakt netušil..." :smile_anim:

Jasne ,pesan to mel napsany na ksichte,nebezim te pokousat brigadniku ,jen te vystekat ,jsem totiz sluzebni pesan a tudiz i zakonem chranenej a strilet se na me nesmi :-)kdyz jsem clen myslivecke straze a dodrzuju zakon ,tak pockam az me pesan dobehne skoro sezere a pak ja teda budu strilet :thumbsup_anim: abych nahodou nesejmul cokla co tam dela po reviru paseku .Jste normalni lidi vzpamatujte se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jiste, pes mel na boku terč a debil s flintou když vidí terč tak musí strilet, to dává logiku. Chapu, ze pro myslivce je pes pobihajici v lese okolo pána "čokl co tam dela v reviru paseku" - doufam, ze to za chvili nebude "malej harant co dělá v revíru paseku"!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježíšmarjá, hombre, proč to teda ten pes dostal z boku? Že by na chudáka ozbrojence šel rafinovaně jako krab? Nebo ho chtěl předtím obklíčit? Ještě že na něj neběžela rozzuřená veverka, ta umí bejt zvlášt zákeřná :gun_bandana: Majore majore, zemyslej se nad sebou, člověče, nebo zůstanou do smrti jen závodčí.

Upraveno uživatelem Galil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

majore: jsem teď už silně přesvědčen, že máš místo mozku z broků kostku! A klidně to ber osobně!

Nevim proc pises,ad to beru osobne ,me to je uplne jedno jak to myslis.Ja na to mam svuj nazor a vy na to mozna nekdy prijdete a mozna taky ne,ale je to asi ve finale jedno ne ,na chleba mi neprispejes :thumbsup_anim: a na hodinky uz vunec ne :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gilius: jo, necham toho, nerad bych, abys kvuli mne zamknul nekomu vlakno, zvlast, kdyz jsem kapku OT

 

major: vcera se k tomu pripadu kamarad z pozice myslivecky straze (ma tu funkci) vyjadroval kapku s odstupem, snahou o objektivitu a zminil sve zkusenosti, kdy podle stejneho zakona ze sve funkce straze mel nekolikrat pravo zastrelit v lese psa. Jen to proste neudelal. Ono se to pravo strelit da vokecat skoro vzdycky, ale on to neokecava. Proste nezabiji psy pro radost jen proto, ze se trosku zabehli. Kdyz nelovej, tak je nezabiji. Neudelal to z titulu svoji nekonfliktni a dobre povahy. Je to dobry clovek. A jak sam o sobe rika, neni ani zadnej velkej strelec. Je to spis ten typ myslivce, kterej v tom lese fakt odvadi uzitecnou praci a radsi sedi na posedu a pozoruje noktovizorem, nez by nejak extra strilel. No, a pak jsou MISLIVCI v tom pytli, do kteryho bych podle dosavadnich projevu hodil i tebe. To jsou ty typy, ktery chtej psa bit. Tak si hul najdou, protoze ji maj na dosah. A pak to okecavaj s pravnikem v saku za prde*í. Toho sis doufam v zacatku toho videa jiste vsimnul. Podle stejneho principu, kdy neloviciho psa nekdo strili jen proto, ze ma pravo a moznost to okecat, bych mohl skopat do kulicky kazdyho, kdo se usmeje na moje dite, protoze by to mohl bejt pedofil. Nebo bychom meli utratit vsechny psy sveta, protoze nekterej z nich muze kousnout cloveka. Nebo bychom te mohli zavrit za katr, protoze bys mohl bejt vrah.... kdo vi.... Zajimavy je, ze pro lidi plati presumpce neviny, prestoze si to casto nezaslouzej, zatimco pro zvirata plati presumpce viny. Clovek je ale prozatim prokazatelne jedinym zivocisnym druhem na tyhle planete, kterej celkem bezne zabiji pro zabavu nebo moc, zatimco ostatnim zivocichum tohle chovani vlastni neni. Jsem realista a proto si pripoustim, ze dokud nedojde ke zmene zakona o myslivosti (coz se jen tak nestane a vime proc), tak budou dal v ruznych situacich bezduvodne zabijeni nevinni psi. Ale taky stejne realisticky postoj ve mne zivi i vedomi, ze sveho psa bych v takove situaci se stejne bezohlednou vasni pomstil takovym zpusobem, ze by onen dotycny sve strely dlouho a opakovane litoval. A takovych nas je jiste vic, majore! Mimochodem, tady taky Zeman a major byvala sveho casu i ma prezdivka. Ovsem v techto dvou slovech konci veskere eventualni spolecne veci, ktere spolu muzeme my dva mit. Takze cau a az zas nekdy budes rozdavat rozumy typu "treba na to taky jednou prijdete", tak si pripust, jakej je to klišé slint!

Upraveno uživatelem budo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To doufám, že jsem zajímavej reportér. Kdybych nebyl, neuživil bych se tou prací a nemohl bych si koupit hezký hodinky :smile_anim: . Stran té policie se to má tak, že se může chystat obvinit, ba i oficiálně, tedy pro tisk, aniž by doručila potenciálnímu obviněnému před tím jakékoliv pozvání. Je-li zřejmé podezření, že se uvedený trestný čin stal, běžně nám poldové v tiskových zprávách a vyjádřeních sdělují, zda se chystají či nechystají a nemyslím, že by se o tom předtím radili s pachateli :) , bývá to i bezprostředně po činu. Stran rozdílu mezi vyšetřováním a obviněním, věz, že rozdíl znám :) . Nu a nakonec, ani kropič, ani mužík v kamizolce řekl bych coby označení osoby nepřekračují rámec obecně přijímaných norem slušnosti. Ještě používám s oblibou úsloví "Jdi mi k šípku", popřípadě "U všech všudy", ale to už je silná ráže :) .

 

A na závěr mi nedá, abych znovu nepřipoměl vyjádření myslivce, že "Je těžké rozlišit, jestli jde o služebního či asistenčního psa" - jejichž odstřel je , jak praví zákon, zakázaný. Myslím, že i průměrný šimpanz si uvědomí, že nejdřív je třeba trochu podumat a přesvědčit se o správnosti kroku, než jej udělám. Zvláště, jde-li o střelbu, jejíž následky dost dobře nelze vzít zpět se slovy "Promiňte, madam, já fakt netušil..." :smile_anim:

 

Tvůj výklad práva je vskutku svérázný, co takhle přečíst si Trestní řád- Přípravné řízení, § 158 a dále....... :notworthy:

Výrazy:,, kropič, mužík v kamizolce, průměrný šimpanz", to bych čekal třeba od taxikáře, ne od reportéra... :rolleyes:

 

Závěrem: K zastřelení psa nemuselo dojít, pokud by byl pod přímou kontrolou majitele (t.j. v jeho dohledu a dosahu).

Upraveno uživatelem BUBÁK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvůj výklad práva je vskutku svérázný, co takhle přečíst si Trestní řád- Přípravné řízení, § 158 a dále....... :notworthy:

Výrazy:,, kropič, mužík v kamizolce, průměrný šimpanz", to bych čekal třeba od taxikáře, ne od reportéra... :rolleyes:

 

Závěrem: K zastřelení psa nemuselo dojít, pokud by byl pod přímou kontrolou majitele (t.j. v jeho dohledu a dosahu).

 

 

Bubáku, už bych toho nechal, je to furt dokola :axehead: A ty výrazy jsou na taxikáře slabej čajíček :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na závěr mi nedá, abych znovu nepřipoměl vyjádření myslivce, že "Je těžké rozlišit, jestli jde o služebního či asistenčního psa" - jejichž odstřel je , jak praví zákon, zakázaný. Myslím, že i průměrný šimpanz si uvědomí, že nejdřív je třeba trochu podumat a přesvědčit se o správnosti kroku, než jej udělám. Zvláště, jde-li o střelbu, jejíž následky dost dobře nelze vzít zpět se slovy "Promiňte, madam, já fakt netušil..." :smile_anim:

 

Správně! Je třeba vyčkat, až se mi pes zakousne do hrdla a pak teprve s jistotou vím, na čem jsem. Ale o nic nejde, protože se to dá vzít zpět slovy "Promiňte, tohle ještě nikdy neudělal...". :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekl bych, ze se Vam to Gil snazil naznacit..

Jak se rika - chytremu napovez, .........

 

Ja tedy budu ten, ktery kope. Panove, tohle tema je o tom, jake kdo nosi zbrane na sebeobranu, NE o myslivcich...

Nemam nic proti tomu, aby zde vlakno na tema "Jsou myslivci blbi?" vzniklo - do te doby Vas ale snazne prosim o ukonceni diskusi na toto tema a predem dekuji.

 

 

 

A abych vratil diskusi do puvodniho tematu - diky jednomu mistnimu clenovi ted nosim skoro vyhradne tohohle mazlika:

SW4013TSW-1.jpg

 

EDIT: preklep

Upraveno uživatelem carpaccio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...