Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Proč bys dodělával zbroják? To máš jen D? Sharspka je zbraň kat. C, takže jí prostě jen koupíš a doneseš na fízly k registraci a nesmí ti říct ani popel... Taky mám jen na E i dlouhé zbraně.

 

Sharpska (předpokládám že má na mysli perkusní model) je kategorie ,D" Tudíž nemusíš na žádné fízly akorát věk 18 a hajde na střelnici a sřílet.

§ 7

Zbraně kategorie D

Zbraněmi kategorie D jsou

 

a) historické zbraně,

 

B) zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Stankoff: Ale ja nahodou vim, ze Gillius chce nabojovou .45-70 gov :P Perkusni Sharspka je take zajimava, ale je to asi nejmene spolehliva perkusni zbran - oproti predovkama ktere vystreli takrka vzdy... Na strelnici nam trvalo 20 pokusu nez sharspka poprve spustila a to se jednalo o "rozchozenou" zbran cloveka, ktery perkusky strili zavodne. Ale i tak to byl zazitek, kdyz uz to zacalo strilet!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná zbraň ten písmejkr :) A ano, nechci perkusní Sharpsku.

 

EDIT - až jí budu mít, uděláme si "westernové" odpoledne, co Ty na to, Tadeáši ???? :) Ještě bych mohl pozvat jednoho čloěka, který ji má a užívá si jí ( Onion ví, o kom mluvím ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Pěkná zbraň ten písmejkr :) A ano, nechci perkusní Sharpsku.

 

EDIT - až jí budu mít, uděláme si "westernové" odpoledne, co Ty na to, Tadeáši ???? :) Ještě bych mohl pozvat jednoho čloěka, který ji má a užívá si jí ( Onion ví, o kom mluvím ).

 

Klidně :D Nábojovou Sharpsku si rád ozkouším, střelba z té perkusní byl zážitek, akorát dost námaha s nejistými výsledky :D Kdyžtak můžu vytáhnout i ZKK abychom vyzkoušeli klasiku lovců bizonů proti klasice českých myslivců :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné omezení je to, že zbraň musí být nošena skrytě a tedy musíš být oblečen a mít takové pouzdro aby skrytá byla.

 

Noo dobře, to beru, ale pak taky zbraň, jako pistole, stojí často docela dost peněz, k tomu získání zbrojáku atd. - měl jsem na mysli doporučení pro někoho, kdo se o sebe nebo někoho ve svém okolí má důvod třeba trošku bát, chce něco praktickýho, do tašky...co potom? Pistole ok, tam se shodnem, že i bez použití je to nejefektivnější, ale jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Noo dobře, to beru, ale pak taky zbraň, jako pistole, stojí často docela dost peněz, k tomu získání zbrojáku atd. - měl jsem na mysli doporučení pro někoho, kdo se o sebe nebo někoho ve svém okolí má důvod třeba trošku bát, chce něco praktickýho, do tašky...co potom? Pistole ok, tam se shodnem, že i bez použití je to nejefektivnější, ale jinak?

 

Jinak? Teleskop + tvrdý a dlouhý výcvik, bez něj je naprd. Nebo slzák...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo dobře, to beru, ale pak taky zbraň, jako pistole, stojí často docela dost peněz, k tomu získání zbrojáku atd. - měl jsem na mysli doporučení pro někoho, kdo se o sebe nebo někoho ve svém okolí má důvod třeba trošku bát, chce něco praktickýho, do tašky...co potom? Pistole ok, tam se shodnem, že i bez použití je to nejefektivnější, ale jinak?

 

 

Zkus si projet celou diskuzi, už jsme to tu řešili :) A v tašce je Ti to na houby. Když se něco semele, obyčejně jde , protože jsi na adrenalinové vlně, jemná motorika úplně do háje a nestihneš to ( cokoliv ) vytáhnout.

Nejdůležitější je PREVENCE ..... všímání si okolí, lidí......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Tak jsem poridil asi zbran, ke ktere smeruje veskere lidske snazeni o malou zbran pro skryte noseni jiz od roku 1929... Walther PPK... Kosmeticky nic moc, mechanicky lepsi. Jsem zvedav jak to bude chodit na strelnici :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Tak mám další přírůstek: CZ-858 Tactical ;)

 

I ty pacifisto! :rifle:

 

Já stále nějak nemůžu rozdýchat, jak tento lehce "downgradovaný" Samopal Vz. 58 z armádních přebytků prezentuje jejich výrobce - zbraň pro sport a hobby, aby ji mohl dát na civilní trh. Vždyť je to Útočná puška se vším všudy a jak název této kategorie napovídá, byla navržena k úplně něčemu jinému. :skull: :skull: :skull: :skull: :skull: :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednu stranu máš sice pravdu, ale zase z druhého pohledu - v prodeji jsou daleko smrtonosnější zbraně (nejenom u nás), dále je spousta "zbraní" které jsou naprosto volně přístupné (a v rukách řádně odhodlaných zlounů jsou schopné napáchat nepředstavitelné ztráty).

 

No a já se na to dívám tak, že je to pro mě ta nejlacinější varianta pokud chci nějakou dlouhou zbraň s plnotučnou ráží na občasnou výrobu děr do terče :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...