Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

Sakra, takovejch kramu :-D to chapu ze nemas na nahradni suple prostor :-D No me v PPK nejlip slapou Selliery a Fiocchi... Zkousel jsem magtechy, ale ty mely naprosto straslivej rozptyl.

 

Konecne taky musim poradne prohnat K100... Uz na ni mam konecne svetlovodna miridla, jen nejak porad linej je nastrelit... Neznam vetsi oser nez nastrelovat zbran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Asi rejpnu do vosího hnízda, ale nedá mi to...

Neda mi, abych nereagoval jako jeden z tech, co se divi ...

 

Kdyz budete u sebe nosit strelnou zbran, se kterou obcas vystrelite na terc, bez jakekoliv predchozi osobni zkusenosti s opravdovym stresem ozbrojeneho stretnuti, budou podobnou situaci opet RESIT jen ozbrojeni prislusnici PCR ...

Jestli si opravdu myslite, ze podobny stret dokazete vyresit pomoci strelne zbrane, tak jste vazne jen naivni a svym zpusobem sobe a okoli nebezpecny clovek. Utok nozem, podobny tomu v odkazu, provedeny nahle a dostatecne rychle, nedokaze nikdo na teto planete vyresit pomoci strelne zbrane /v pozici napadeneho/.

 

Jestli mate moznost si to vyzkouset nanecisto, rekneme simmunition vs cvicny nuz do peti-sedmi metru vzdalenosti mezi cvicicimi, urcite to pomuze zmenit vas nazor na sebe-ozbrojovani nasich obcanu pro ucely podobnych stretnuti... Pokud nemate tuto moznost, zustanete jen ozbrojenym teoretikem.

/Mozna jste jen zvolil hloupy priklad/duvod pro noseni strelne zbrane .../

 

rob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbroják sice nemám, ale pořád kroutím hlavou nad tou silou odpíračů pořád do toho kecat... S tím, že je nebezpečný sobě a svému okolí, to myslíš skutečně vážně? Do jaké míry byl teoretik ten starý pán, co mu na silvestra lezli do garáže a pak ho trochu zezadu mleli a bodali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Wanderer: Cca do roku 1994 byly skoro všechny dobré a spolehlivé, tohle je rok 1990, v brynýru - ne s tím hnusným lakem na rakve. Je tak krásná, že skoro přemýšlím, že upustím od plánu na nějaká zlepšení - chtěl jsem sportovní mířidla a vyladit spoušť od puškaře, ale asi nebudu zasahovat do autenticity poměrně slušně zachovalého kousku.

 

bobika: 5-7m je fakt málo... Stihneš vytasit a vystřelit, ale až potom co tě píchne, ale aspoň tě nepíchne 10x, ale třeba jen jednou. Když jsem měl možnost zkoušet force on force, tak jsem potřeboval skoro 10m, abych stihl tasit a útočníka 3x zasáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zustanete jen ozbrojenym teoretikem

No, klidne, furt lepsi jak pacifista cekajici na hlidku...

 

Mozna jste jen zvolil hloupy priklad/duvod pro noseni strelne zbrane ...

A jeste hloupejsi je hluboka analyza na zaklade jednoho z kontextu vytrzenyho postu... Asi jako bys me nahodou videl vypit pivo na ex a soudil, ze jsem tezky alkoholik.

 

Ale ono ani tak neslo o nejakou analyzu, jako spis o to se pochlubit, jak tomu rozumis co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

bandicoot: Kašli na to, tyhle diskuse stejně nikam nevedou, už jsem to pochopil i já a to je co říct, radši mi pochval mojí Čízu :) Fotky jsou zatím v kvalitě PEKLO, ale až jí zaregistruju, tak jí nafotím pořádně...

 

178983_3967032582228_1018776321_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ono ani tak neslo o nejakou analyzu, jako spis o to se pochlubit, jak tomu rozumis co?

Ale no tak, priteli, proc takovy ton. Fakt, ze teto problematice rozumim vic nez vy prece nemusi vyvolat takove emoce.

 

Nevim jak jste prisli na to, ze jsem odpurce zbrani a pacifista, zrejme na zaklade hluboke analyzy mych dvou postu v tomto vlakne ... hmmm

A jen tak pro poradek, mam bezmala dvacet let zkusenosti v oboru, polovinu z toho v zahranici. Bezpecnostni konzultant, instruktor, poradce.

Pro me osobne jsou strelne a chledne zbrane pracovnim nastrojem, takze ano, neco malo o nich vim. Taky vim co dovedou v rukach malo skolenych nadsenych "vanabiku".

To, ze se vas tak dotkne, kdyz ma nekdo jiny, fundovanejsi nazor v oboru, ve kterem jste vy pouhym amaterem, by vas snad nemelo rozlitit. Stejne jako hodinkoveho novice snad nerozhazi vas odlisny/odbornejsi nazor pri dotazu stran zakoupeni prvniho lepsiho casomerice ;)

 

Znate to o tech perlach ...

 

S uctou

 

rob

 

Pro Tadu. Je pravda, ze utok nozem ze strany laika vuci slusnemu strelci muze skoncit mene ranami, ale kdyz bude mit vetsi stesti, nebo to bude skoleny expert, jedna rana bude stacit. A muzete mi verit, ze na to, abyste dokazal zareagovat jako strelec adekvatne ve vetsine pripadu, je nutne vic, nez si to parkrat zkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

bobika: Takhle to řeknu, málokdy to je tak, že na tebe někdo skočí a s úmyslem tě zabít tě párkrát bodne, spíš chce prachy nebo něco, takže ti tím nožem bude spíš vyhrožovat a tam jsou samozřejmě jiné způsoby řešení - dát mu prachy žejo... Já osobně neočekávám, že bych se ve své současné situaci musel bránit naprosto likvidačním útokům, které by mohly přicházet rychle, nečekaně a odkudkoliv, tolik nepřátel zas nemám... Ale tak samozřejmě, že umět se trefit do terče a řešit nutnou obranu, včetně preventivního chování a chování po střelbě, je na trošku delší lokte než jen jednou za měsíc poslat do valu krabičku devítek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neda mi, abych nereagoval jako jeden z tech, co se divi ...

 

Kdyz budete u sebe nosit strelnou zbran, se kterou obcas vystrelite na terc, bez jakekoliv predchozi osobni zkusenosti s opravdovym stresem ozbrojeneho stretnuti, budou podobnou situaci opet RESIT jen ozbrojeni prislusnici PCR ...

Jestli si opravdu myslite, ze podobny stret dokazete vyresit pomoci strelne zbrane, tak jste vazne jen naivni a svym zpusobem sobe a okoli nebezpecny clovek. Utok nozem, podobny tomu v odkazu, provedeny nahle a dostatecne rychle, nedokaze nikdo na teto planete vyresit pomoci strelne zbrane /v pozici napadeneho/.

 

Jestli mate moznost si to vyzkouset nanecisto, rekneme simmunition vs cvicny nuz do peti-sedmi metru vzdalenosti mezi cvicicimi, urcite to pomuze zmenit vas nazor na sebe-ozbrojovani nasich obcanu pro ucely podobnych stretnuti... Pokud nemate tuto moznost, zustanete jen ozbrojenym teoretikem.

/Mozna jste jen zvolil hloupy priklad/duvod pro noseni strelne zbrane .../

 

rob

 

Nezlobte se, ale nic zásadního jste vlastně nesdělil. A zrovna Bandicoot pouhým teoretikem není.

 

Všem, ktěří se zajímají o problematiku velmi doporučuji článek v odkazu:

 

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012090201

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebo to bude skoleny expert, jedna rana bude stacit. A muzete mi verit, ze na to, abyste dokazal zareagovat jako strelec adekvatne ve vetsine pripadu, je nutne vic, nez si to parkrat zkusit.

Tohle mě zaujalo a vzbudilo moji zvědavost. Měl bych otázku: jak často asi často přichází školeným expertům touha bodnout si někoho nožem? Třeba takhle vodpoledne u Anděla. Zajímal by mě tvůj profesionální odhad. :wheelchair:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, ze se vas tak dotkne, kdyz ma nekdo jiny, fundovanejsi nazor v oboru, ve kterem jste vy pouhym amaterem, by vas snad nemelo rozlitit. Stejne jako hodinkoveho novice snad nerozhazi vas odlisny/odbornejsi nazor pri dotazu stran zakoupeni prvniho lepsiho casomerice ;)

Me to nerozlitilo. Jen tyhle zbytecny reci nemam rad. Ano, tady jsou zbytecny, tohle neni server pubertaku, ktery potrebujou skoleni...

Mam dost vysoky IQ na to, abych si uvedomoval velmi siroky souvislosti pri noseni kveru..

A znova opakuju, ta analyza na zaklade jednoho myho postu je uplne blba.

BTW, Kamionak me taky nepoucuje jak mam ridit a ja zas neztrapnuju lidi, ze jsou financne blby.

Ona ta kategorizace "wannabies" ukazuje pohrdani z tve strany.

 

Jo a predstav si, ze kver ve meste nenosim.

A taky si predtav, ze tu jsou mezi nami opravdu velky strelecky profici a potrebu skolit nemaji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pitrs182

Tohle mě zaujalo a vzbudilo moji zvědavost. Měl bych otázku: jak často asi často přichází školeným expertům touha bodnout si někoho nožem? Třeba takhle vodpoledne u Anděla. Zajímal by mě tvůj profesionální odhad. :wheelchair:

No pokud ano,tak to radeji ani nevedet:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mě zaujalo a vzbudilo moji zvědavost. Měl bych otázku: jak často asi často přichází školeným expertům touha bodnout si někoho nožem? Třeba takhle vodpoledne u Anděla. Zajímal by mě tvůj profesionální odhad. :wheelchair:

Dekuji za otazku, rad na ni odpovim, i kdyz jsem nemel nikdy v umyslu se tady jakkoliv profesionalne angazovat.

 

Skoleny expert v pouzivani noze muze byt kazdy druhy ukrajinsky/albansky/srbsky ... delnik, pohybujici se zcela volne i na nasich ulicich. Jenom proto, ze vy jste toho sveho zatim nepotkal, neznamena, ze tam venku nejsou :) Realita vsedniho dne tam venku je mnohdy dost odlisna od bezne zkusenosti laicke verejnosti, ale osobne jsem rad, ze se s tim vetsina z vas nikdy nesetka.

 

Vite, ja nehodlam zabihat do podrobnosti a kohokoliv skolit, me tohle forum bavi pouze clanky a prispevky o hodinkach. Necekal jsem ale, ze me tady mistni gentlemani zacnou mlatit svymi prukazkami ze strelnice jenom proto, ze jsem vznesl nevinny dotaz k problematice, ktera me tady taky zaujala.

 

Jestli vam muj nazor opravdu vadi, pak se omlouvam a budu i nadale spise cist. Moderator si muze zkontrolovat mou IP adresu, nemam potrebu koholiv poucovat z mista, ze ktereho vam pisu.

 

PEACE

 

rob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pitrs182

Dekuji za otazku, rad na ni odpovim, i kdyz jsem nemel nikdy v umyslu se tady jakkoliv profesionalne angazovat.

 

Skoleny expert v pouzivani noze muze byt kazdy druhy ukrajinsky/albansky/srbsky ... delnik, pohybujici se zcela volne i na nasich ulicich. Jenom proto, ze vy jste toho sveho zatim nepotkal, neznamena, ze tam venku nejsou :) Realita vsedniho dne tam venku je mnohdy dost odlisna od bezne zkusenosti laicke verejnosti, ale osobne jsem rad, ze se s tim vetsina z vas nikdy nesetka.

 

Vite, ja nehodlam zabihat do podrobnosti a kohokoliv skolit, me tohle forum bavi pouze clanky a prispevky o hodinkach. Necekal jsem ale, ze me tady mistni gentlemani zacnou mlatit svymi prukazkami ze strelnice jenom proto, ze jsem vznesl nevinny dotaz k problematice, ktera me tady taky zaujala.

 

Jestli vam muj nazor opravdu vadi, pak se omlouvam a budu i nadale spise cist. Moderator si muze zkontrolovat mou IP adresu, nemam potrebu koholiv poucovat z mista, ze ktereho vam pisu.

 

PEACE

 

rob

Mně určitě ne. Máte totiž, bohužel, pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokolikate se v tematu zbrane resi tohle same dokola?

Me by jen vazne zajimalo, kdo poctive chodi na strelnici nebo alespon cvici na sucho.

Kdyby se vytisklo vse co je kolem tohohle popsano na ceskych forech, ve sberne surovin bych za to dostal na novy Pateky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...