Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Oheň a záblesky jsou při střelbě naprosto normální a běžné... Jen se to málokdy podaří vyfotit. Třeba při střelbě z dvoupalcového revolveru .357 Magnum z hlavně šlehá oheň zhruba 1,5 metru... Jedna z hlavních funkcí u tlumičů pro nadzvukové střelivo (anglicky Suppressor, nikoliv Silencer... Ono to totiž zase tak moc netlumí...) je právě potlačení záblesků při střelbě...

 

Ohen.jpg

Takhle hovadsky může střílet leda vůl. :wallbash: Chlapci budou asi tvrďáci. Dva lidi před palebnou čárou... :wallbash:  k průseru stačí opravdu málo...

 

 

No třeba pro střelbu z lehkého kulometu se používá prakticky ostré střelivo - jinak by to nenatahovalo, jen kulka je z měkkého dřeva s vlákny směrovanými v ose výstřelu, takže se hned po opuštění hlavně rozpadne na jemné třísky, takže naprosto bezpečné slepé střelivo. Jen tak do dvou metrů od hlavně jseš pak plnej malinkejch třísek, které třeba z mikiny hned tak nezmizí.

Slepá střelba z lehkého kulometu se řeší jinými způsoby (kompenzátorem na ústí hlavně, výměnou hlavně apod. ), rozhodně už dávno se nepoužívají dřevěné střely. A zcela jistě se nedají považovat za bezpečné. Střílet s tím na někoho na dva metry... hmm, to je poukázka do klubu blbců na fotce. Na dva metry je to o hubu s normálním zahvězdičkovaným nábojem, natož s dřevěnou střelou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

máte prosím někdo zkušenosti s revolverem na pistolové střelivo, resp. 9mm luger?

Pokud ano, tak s jakým? Jaké jsou vaše postřehy? Líbí se mi smiťák 940, ale nevím jestli to je prostě dobrej nápad :-).

 

Díky

Upraveno uživatelem Qwuiddo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle hovadsky může střílet leda vůl. :wallbash: Chlapci budou asi tvrďáci. Dva lidi před palebnou čárou... :wallbash:  k průseru stačí opravdu málo...

 

 

Slepá střelba z lehkého kulometu se řeší jinými způsoby (kompenzátorem na ústí hlavně, výměnou hlavně apod. ), rozhodně už dávno se nepoužívají dřevěné střely. A zcela jistě se nedají považovat za bezpečné. Střílet s tím na někoho na dva metry... hmm, to je poukázka do klubu blbců na fotce. Na dva metry je to o hubu s normálním zahvězdičkovaným nábojem, natož s dřevěnou střelou...

Na Barrandově používají ty dřevěné - já reagoval na diskusi o střelbě pro film do záběru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

máte prosím někdo zkušenosti s revolverem na pistolové střelivo, resp. 9mm luger?

Pokud ano, tak s jakým? Jaké jsou vaše postřehy? Líbí se mi smiťák 940, ale nevím jestli to je prostě dobrej nápad :-).

 

Díky

Míval jsem jsem kdysi Ruger SP101 v teto razí. Nabíjení pomoci klipu, rychle, jen je třeba mít klipy. Jde to i bez nich ale pomalu. Oproti 38 Sp nepříjemnejsi zvuk i zpětný raz... Dnes bych spíše doporučil revolver s 357 Magnum , pokud chceš devitku, šel bych do Glocka . Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt. Taky mě to vytáčí, když slyším ohlušující výbuchy, které ve filmech způsobuje pistole ráže 9 mm, oheň šlehající z hlavně a záblesky z ejektoru....

Ve skutečnosti je to mnohem obyčejnější, pistole spíš nudně pleskne než "vybuchuje".

Pokud tedy nestojíš v uzavřené střelnici za Desert Eaglem  :rifle:  :)

No, bez sluchatek a nebo dokonce v mistnosti mi to jako nudny plesknuti moc neprijde :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle hovadsky může střílet leda vůl. :wallbash: Chlapci budou asi tvrďáci. Dva lidi před palebnou čárou... :wallbash:  k průs..u stačí opravdu málo...

 

A co teprve až se ti volové co stojí vepředu otočí s nabitýma zbraněma a poběží za ty voly vzadu a budou střílet zpoza nich... Taková zhovadilost, tsss... Je to klub blbců, nejlíp je všechny zakázat!

 

:war:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, bez sluchatek a nebo dokonce v mistnosti mi to jako nudny plesknuti moc neprijde :-D

 No vždyť souhlasím, jak píšu  :punk:

Měl jsem ČZ 52 tedy 7,62 Tokarev - to dělá slušnou pecku (lahvičkové náboje) a ČZ 85 - tedy 9 mm Luger. Bez sluchátek nestřílím. Ale když vedle mě střílel borec z Desert Eaglu, tak mi připadalo, že žádná sluchátka nemám... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Míval jsem jsem kdysi Ruger SP101 v teto razí. Nabíjení pomoci klipu, rychle, jen je třeba mít klipy. Jde to i bez nich ale pomalu. Oproti 38 Sp nepříjemnejsi zvuk i zpětný raz... Dnes bych spíše doporučil revolver s 357 Magnum , pokud chceš devitku, šel bych do Glocka .

 

Glocka mam k dispozici 17 a 26 a premyslim bud o Waltrovi PPS, predevsim kvuli kompaktnejsim rozmeru nebo toho Smiťáka 940. Ten Ruger SP101 se mi také líbí, vím o něm, ale za tu cenu už raději opravdu koupím to pépéesko. Ten Smiťák se dá sehnat o dost levněji co jsem se tak díval na střeleckých fórech a diskuzích, jen ten výskyt asi není úplně častý, ale já jse trpělivej. :) Jinak o těch klipech taky vím, četl jsem že bez klipu to musíš "vyťukávat" šroubovákem, jeto pravda? Jinak klipy jsem našel docela levně z USA nebo u nás snad kolem 70 korun za klip, což jde. Jakou mají prosím životnost?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Glocka mam k dispozici 17 a 26 a premyslim bud o Waltrovi PPS, predevsim kvuli kompaktnejsim rozmeru nebo toho Smiťáka 940. Ten Ruger SP101 se mi také líbí, vím o něm, ale za tu cenu už raději opravdu koupím to pépéesko. Ten Smiťák se dá sehnat o dost levněji co jsem se tak díval na střeleckých fórech a diskuzích, jen ten výskyt asi není úplně častý, ale já jse trpělivej. :) Jinak o těch klipech taky vím, četl jsem že bez klipu to musíš "vyťukávat" šroubovákem, jeto pravda? Jinak klipy jsem našel docela levně z USA nebo u nás snad kolem 70 korun za klip, což jde. Jakou mají prosím životnost?

 

Díky

Ten walther by nemusel byt špatná volba, recenze jsou na ne nej dobre. Toho Rugera v téhle razí stejně asi nesezenes, je jich málo a už nějakých 13-14 let se nevyrabeji. Ten SW by mohl byt ok.

Nábojnice šly ven v pohode, prstem, kvalitni revolver. Ale např u Taurusu ve stejny razí pry byl sroubouvak nutnej..

Já je tenkrát sehnal z US přes Rugerforum, jen fajn človíček mi je poslal zdarma, už je nepotřeboval :-). Používal jsem je jen na nošení, životnost věčná :-). Na střelnici jsem je nepoužíval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a prebijenym neverim.

 

Tak to nechápu! Já přebíjím roky a neměl jsem jedinou závadu! Dobrejch 30 tisíc ran devítkou Berettou. Nechápu, proč chceš kupovat náboj za, co já vím, 6-8 korun, když může bejt za dvě kačky stopro spolehlivej a parádně naladěnej na konkrétní zbraň..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupuji tady a pokud máš zájem, koupím na sebe a pošlu do HK na dobírku.

 

http://www.zbraneliberec.cz/obchod/strelivo/pistolove/9-mm-luger-fmj-8g124gr-naboj-pistolovy-sellier-bellot

Kde kupujete naboje?Hledam dobre ceny na .45 ACP a 9 Luger,nejlepe SBcka,vybornou cenu měli na strelnici v J.Hradci ale extra tam kvuli tomu z Prahy nepojedu a prebijenym neverim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmu to odzadu

kejklik - děkuji za nabídku,tento náboj mají u Brýmové za 5,-, 115gr tam kupuji za 4,70

Qwuiddo - na netu mají ceník, .45 za 7,-  9 za 4,60 ale platil jsem v obou případech ještě míň /asi 6,50 a 4,30 ale účet nemůžu najít/

Jeremy - určitě se dá laborovat a spousta střelců to umí,já ne a jiným nevěřím,ber to jako fakt,že do mých pistolí budu cpát jen fabrický náboje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeremy - určitě se dá laborovat a spousta střelců to umí,já ne a jiným nevěřím,ber to jako fakt,že do mých pistolí budu cpát jen fabrický náboje

 

Beru to jako fakt - snad se s tím nějak smířím.

 

Nicméně zkus si o tom někde něco přečíst, je to jednoduchý jako facka. Taky nejsem žádnej laborant, ale jednou jsem to nastavil a od tý doby to dělám pořád stejně, jen tam sypu prach. Pořád stejnej, střely jsou koupil do zásoby, jen zápalky měním, ale Beretta bere všechno. Přebíjený od cizích bych asi taky nechtěl, ale pusť se do toho sám!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky mám přebíjení díky youtube nastudovaný, ale ikdybych se to naučil,tak kde furt budu brát hilzny,na netu je prodávají do koruny, střela 9 FMJ stojí u Brýmů 1,30 nebo 1,60,tak jsme třeba na 2 korunách + zápalky a prach,kupovat pračku,loupat ořechy a to ještě nevím,kolik času mi bude trvat vyrobit jeden náboj, kolik jich po zkalibrování vyhodím......s přebíjením počkám na důchod,mraky času a žádný prachy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přebíjení je nejlepší nastudovat u někoho, kdo to dělá a umí. S hilznama není problém, na každé střelnici se jich válí mraky, často jednou vystřelené, stačí se domluvit se správcem nebo občas projet kýbl. Střely kupovat lze, ale lepší je si je lít - taky žádný problém, když máš dílnu (doma v kuchyni taky možné, ale poukázka k rozvodu), se šestikokilou jich naděláš za chvíli spoustu. Na poloautomatickém lisu to jde pěkně rychle, náboj jeden jako druhý a radost z vlastní produkce. Pračka podle mne není nutná, pokud netrváš na blyštivém outlooku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je věčný spor mezi střelci

 

to co je na fotce je naprosto nepřijatelné na jakékoli střelnici u nás

 

pokud to jsou členové policie a armády, jde to na jejich triko, ale u nás na střelnici by je správce vyhodil

 

pokud to je výcvik nějaké echt skupiny civilů v té úplně nejlepší takktické střelbě, tak je to banda nezodpovědných blbců

 

bezpečnost především

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...