Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nezlob se na mne (nebo treba jo), ale tohle jsou omezene nazory, ktere prave te bezpecnosti nejen neprispivaji, ale bezpecne ovladani zbrane primo ohrozuji... Je to bohuzel pomerne bezne...

 

Ano, bezpecnost musi byt na prvnim miste. A kde jinde nez na ruznych kurzech pod profesionalnim vedenim se to bezpecne ovladani zbrane naucit. Pokud jako sportovni strelec budu pouzivat zbran pouze na strelnici, je v poradku ridit se tim, ze pred palebnou caru se neleze. Pokud ale zbran pouzivam pro vykon povolani (a to zdaleka neni jen armada a policie), nebo pro osobni ochranu, nebo i lov, tak tezko v praxi muzu pocitat s "palebnou carou" a dalsimi veci, na strelnici obvyklymi. Pri pouziti zbrane at uz sluzebne, nebo v sebeobrane si musi kazdy uvedomit, ze neni na strelnici, palebna cara neexistuje a bezpecny smer je pouze iluze, protoze okolo mohou byt dalsi lide. A kdo si pri vycviku neozkousi jak fungovat se zbrani kdyz neni striktne dana palebna cara nebo bezpecny smer - takovy clovek ma prave v te realne situaci vetsi pravdepodobnost ze udela nejakou hloupost a tim spis ohrozi sebe ci ostatni. A proto je POTREBA cvicit i jinak a jine veci nez sportovni strelbu a bezpecnostni pokyny s ni spojene. Prave kvuli bezpecnosti a zvladnuti ovladani zbrane se takto cvici...

 

Bohuzel podobne "odborne nazory" kritizujici tyto vycviky a kurzy jen prispivaji k horsi bezpecnosti mimo strelnice... Jak smutne... A co se tyka lidi na obrazku - jsou to prislusnici ozbrojenych slozek ze zahranici (to jen pro uplnost)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezlobím se, je to věc názoru

 

pro mne je při výcviku nepřijatelnej člověk se zbraní za mými(klientovými) zády

 

kdy je ten moment, kdy víš, že je to opravdu profík, kterýmu se nesmekne noha, neupadne zbraň.... cokoliv dalšího a nepostřelí ti druhýho trénujícího klienta před ním?

 

v armádě se to ututlá, ale v civilu mi seberou licenci, napálí pokutu a zavřou mne

 

na mise nejezdím, ale viděl jsem dva postřelené lidi na střelnici

Upraveno uživatelem gunman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, pán bude odborník... :huh:

 

Nevím jestli odborník, ale pán má špatné zkušenosti. Jestli je to sehraný tým, tak budiž, taky mám raději reálnou střelbu a nebaví jen střelba od čáry. Ale to co vídám někdy na střelnici za případy a co dokážou provést s nabitou zbraní (včetně toho, že ji pustí na zem), tak bezpečný prostor není ani za nima. Tohle bylo první, co mě napadlo u té fotky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ano, bezpecnost musi byt na prvnim miste. A kde jinde nez na ruznych kurzech pod profesionalnim vedenim se to bezpecne ovladani zbrane naucit. Pokud jako sportovni strelec budu pouzivat zbran pouze na strelnici, je v poradku ridit se tim, ze pred palebnou caru se neleze. Pokud ale zbran pouzivam pro vykon povolani (a to zdaleka neni jen armada a policie), nebo pro osobni ochranu, nebo i lov, tak tezko v praxi muzu pocitat s "palebnou carou" a dalsimi veci, na strelnici obvyklymi. Pri pouziti zbrane at uz sluzebne, nebo v sebeobrane si musi kazdy uvedomit, ze neni na strelnici, palebna cara neexistuje a bezpecny smer je pouze iluze, protoze okolo mohou byt dalsi lide. A kdo si pri vycviku neozkousi jak fungovat se zbrani kdyz neni striktne dana palebna cara nebo bezpecny smer - takovy clovek ma prave v te realne situaci vetsi pravdepodobnost ze udela nejakou hloupost a tim spis ohrozi sebe ci ostatni. A proto je POTREBA cvicit i jinak a jine veci nez sportovni strelbu a bezpecnostni pokyny s ni spojene. Prave kvuli bezpecnosti a zvladnuti ovladani zbrane se takto cvici...

 

Tak tak. Víc ten flejm s odborníky, kteří mají z jedné fotky jasno a všechno vědí nejlíp, rozdmýchávat nebudu. Harry to řekl vcelku trefně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, aniz bych chtel vyvolavat flame (snad to ani neni flame tema), neprijde vam divny, ze kdyz si clovek dela napr. skupinu E (kde je to podle mne vzhledem k zamereni skupiny nejmarkantneji videt), z poctu cca peti set otazek jsou jen slovy DVE na tema vlastni obrany a realneho uziti zbrane (nutna obrana a krajni nouze)? Vzhledem k aralelni zaplave chujovin tykajicich se treba vyvozu a dovozu zbrani ci organizace a fungovani strelnice mi to prijde dost tristni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me treba prislo divny, proc nemala cast otazek ikdyz nezadam o lov (myslivost) souvisi s vylozene mysliveckejma zbranema. Nejdele jsem se ucil jestli se dva brokovy a jeden kulovej lauf jmenujou tak a tak, a jak se jmenujou kdyz je kulova nahore, nebo dole... a takove dalsi blbosti. Jako kdyby zadatel o ridicak na fichtla byl zkousen z funkce brdz nakladaku:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me treba prislo divny, proc nemala cast otazek ikdyz nezadam o lov (myslivost) souvisi s vylozene mysliveckejma zbranema. Nejdele jsem se ucil jestli se dva brokovy a jeden kulovej lauf jmenujou tak a tak, a jak se jmenujou kdyz je kulova nahore, nebo dole... a takove dalsi blbosti. Jako kdyby zadatel o ridicak na fichtla byl zkousen z funkce brdz nakladaku:-(

 

Presne, takovejch pripadu je tam plno.. Chybi tomu diverzifikace podle skupin a zamereni na to podstatny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ve finale mi zkusebni komisar vrazil do ruky nejakou letitou pistol v razi 6,35mm ze ktere by nastrilela snad i moje dcerka. Kdyz mi padla huba uzasem na muj dotaz proc nedava strilet minimalne z 9 Para nebo 45.ACP kterou ma tipuju 80-90% beznych lidi mi pan rekl, ze takova munice draha. Takze dava lidem u slozeni prakticke zkousky kvery a munici z doby majora Zemana. Pak nejaka pipina vyfasuje od sveho zenicha dvoupalcovej .357 a v lepsim pripade si strelnici vykloubi zapesti. Ale praktickou zkousku ma. To je jako kdyby zadatel o ridicak na nakladak delal jizdy v osobaku. Sice pak s nakladakem ani nezacouva, ale papir na to ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuto sobotu 18. a neděli 19. května 2013 vždy od 11 do 18 hodin na střelnici Rajská Zahrada Proběhnou SIG DAYS. Jde o předváděcí akci firmy SIG SAUER. Držitelé zbrojních průkazů mohou přijít a ozkoušet si spoustu zbraní SIG. Žádné vstupné se neplatí a naopak dostanete náboje pro střelbu z některých zbraní zdarma ;)

 

000000037_dn.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z jiného soudku, objednal jsem další hlavně z gmac z UK (.177 24"), kalibr .22 mi nevyhovoval kvůli rychlejšímu pádu diabolky. Teď mám rozdělaných pár custom dílů na crosmana (1377), tak se snad dostanu na dostřel zákonné hranice 16J :) To jen jeslti někdo máte rádi vzduchovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ve finale mi zkusebni komisar vrazil do ruky nejakou letitou pistol v razi 6,35mm ... pan rekl, ze takova munice draha....ale papir na to ma.

 

Ale na tom přece není nic překvapivého - kdybych byl zkušební komisař a patřila by mi i střelnice s vybavením, taky by zkoušení stříleli něčím levným (zbraň i munice). Proč by vyhazoval svoje peníze oknem, když mi to nic nepřikazuje? Nemyslím si, že je to správně, ale když jsou zákony a vyhlášky postavený takhle, tak to prostě k tomu logicky vede.

Asi by bylo fajn, kdyby předepsali zkušební zbraň třeba jako CZ75 a bylo by hotovo - ale dokud to neudělají, racionálně uvažující komisař se bude chovat, jak jsi popsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem to vypravel klukum na strelnici v C.B. taky se divili. ZP jsem delal v okresu PT kde bydlim. V C.B. pry prezkusuji s 9x19. Z toho jsem si odvodil, ze muj komisar byl "divnej". Jaka je norma pro komisare to vubec netusim. Jestli to opravdu zalezi na nich co daji zadatelum do ruky, pak se dal uzasle divim,ale lidsky chapu, jak pise Jeremy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nechápu. Nejlevnější 6.35 Br. stojí u Brymové 6 Kč, zatímco 9 Luger je pod 4.50. Jedině snad, že by měl doma nějaké staré zásoby, které potřebobal udat ....

No a ve finale mi zkusebni komisar vrazil do ruky nejakou letitou pistol v razi 6,35mm ze ktere by nastrilela snad i moje dcerka. Kdyz mi padla huba uzasem na muj dotaz proc nedava strilet minimalne z 9 Para nebo 45.ACP kterou ma tipuju 80-90% beznych lidi mi pan rekl, ze takova munice draha. Takze dava lidem u slozeni prakticke zkousky kvery a munici z doby majora Zemana. Pak nejaka pipina vyfasuje od sveho zenicha dvoupalcovej .357 a v lepsim pripade si strelnici vykloubi zapesti. Ale praktickou zkousku ma. To je jako kdyby zadatel o ridicak na nakladak delal jizdy v osobaku. Sice pak s nakladakem ani nezacouva, ale papir na to ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kairos: že jsi nezkusil kozu? :D Musel jsi mne vidět s červenou Fortis klíčenkou okolo krku :lol:  Jo jo, ty 210 jen tak člověk neozkouší, koneckonců asi ani 220... U těch dvou malých Němci zapomněli vrátit úderníky po nějaké výstavě. Když jsme ty pistole rozbalovali, tak náhodou jako první 238 a hele - úderník není. No v tu chvíli by se v nikom krve nedořezal, protože jsme se vyděsili že ani v ostatních nebudou... Nakonec jen ty dvě malé... Ale ony nám zůstanou nějakou dobu na předvádění a prý ty úderníky pošlou - tak se ozvi jak to dopadlo...

 

Ke zkouškám: většinou je to tak, že zbraně na zkoušku dodává střelnice. Komisař může o něco požádat (otázka je, zda mu to střelnice může nabídnout). Na většině střelnic v ČR se používá CZ 75 v různých verzích, v Praze bohužel na jedné střelnici mají CZ 83 (a "skvělý přístup")...

Jinak - žadatel o ZP si může požádat o zkoušku na jím vybrané střelnici, jen to musí uvést při podávání přihlášky. Důvodem může být jednak dopravní dostupnost, vzdálenost od bydliště či pracoviště (pokud mám trvalé bydliště v Ostravě, ale pracuji v Plzni, mohu požádat o zkoušku v Plzni - jen přihláška se musí podávat v Ostravě) a také cena za zkoušku. Ta se liší na každé střelnici - není nijak fixně stanovena. Stanovena je odměna pro zkušebního komisaře (300,- za člověka), cenu si určuje střelnice. Pokud vám při podávání přihlášky nutí střelnici kde je cena třeba i přes 2500,-, tak je asi něco v nepořádku - když můžete jít jinam, kde je cena třeba poloviční...

Například na nejmenované pražské střelnici je cena 1500,- (včetně odměny pro komisaře), po absolvování zkoušky dostanete 500,- dárkový poukaz na nákup zbraně a střílí se z CZ 75 Shadow (nejlepší a nejdražší sériový model CZ) a nabízí i možnost Glock 17 (pokud to komisař dovolí)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klokan: Je to tak jak pises, podle me. Kuprikladu ja mam take doma z policejni kariery zasoby munice, kterou bych dnes uz neudal. 9x18 Makarov do CZ82. Kdyby mi pred par lety Bandi nevenoval kver, nemel bych to ani z ceho vystrilet. To ze naboj stoji v kramu X penez neznamena, ze je to realna cana:-( Staci obejit vojaky a policajty a jsi na uplne jinych cenach. A takovej zkusebni komisar bude mit jiste zasob vic nez ja:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...