Jump to content

Recommended Posts

Nevim, jestli se to tak dnes jeste pocita a resi. Je mozne, ze za ty roky se to zmenilo. Ve starem sesite mam poznaceno:

RSP = G x V0 x F x k

- RSP - Porazejici ucinek (Stop efekt - Relative Stopping Power))

- G - Hmotnost strely v gr

- V0 - ("vé nula" (nechce se mi hledat spodni index)) - ustova rychlost strely v fps

- F - plocha prurezu strely v in

- k - koeficient konstrukce strely (FMJ 0.9, HP 1.25, atd)

Pak je presnejsi (objektivnejsi) hodnota RET (Relative Energy Transmission), ktera v sobe zahrnuje jak "ranivy ucinek", "Stop efekt", tak i dalsi.

Btw "Ranivy ucinek" mam zapsan jako objem strelneho kanalu (jeho prumer a hloubka) a je dan hmotnosti strely  x dopadovou rychlosti strely x koeficientem.

• Replies 10.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nikde jsem nečetl z čeho střílel, zda netasil nataženou , zda neuklouzl, na jak daleko střílel, odrazila se kulka. Možností je moc, a je tu i možnost,že měl víc nastříleno než Ty s Tádou dohromady.

Churchill: Co oci nevidi

Já právě koukal, že je to nejčastěji se vyskytující kulovnice z druhé ruky (když nepočítám bajkaly) bez ohledu na ráži... Přítelkyně co nevidět dělá zkoušky z myslivosti a lovecký lístek, tak jí chci

Máte někdo zkušenost s brokovnicí bez pažby, s pistolovou + přední rukojetí? Zajímá mne pevnost úchopu při střílení "od boku" atd. Díky.

post-3283-0-31334600-1479480774_thumb.jpg

Edited by Ivan Lelák

Ahoj, moc prosím o radu, na paintballovou pušku sháním nějakou svítilnu. Ideálně bych potřeboval, aby:
? byla odolná (aby přežila trefu kuličkou),
? voděodolná (déšť),
? ideál na tužkové baterie, protože se mi snadno nabíjí a provozní cena je tak prakticky zadarmo.
? nevadilo by mi, kdyby měla stroboskop a možnost upgradu na taktické zapínání.
Čím silnější, tím lepší, potřebuju, aby v budovách oslňovala. Mám dobré zkušenosti s Fénixem, ale přiznám se, že netuším, jestli je na trhu i něco jiného, třeba lepšího.
Moc díky za jakýkoliv tip.

Dík za info. 

"Dále Rada i Parlament zamítly zákaz zbraní vojenského vzhledu, ale bohužel se shodují v tom, že by měly být do kategorie A zařazeny zbraně se zásobníkem na velký počet nábojů (konkrétní počet zatím není určen). Z tohoto zákazu by měli mít výjimku sportovní střelci a lidé v zálohách armád členských států. Ohledně samonabíjecích zbraní vyrobených z automatických se stále jedná, ale shoda panuje aspoň v tom, že jejich případný zákaz nemá platit zpětně, tj. že lidé, kteří je v současnosti legálně drží, je budou moci držet i nadále."

Tohle je hodně důležité, že to budeme moct nadále držet, když už je máme. Takže nakoupit co se dá. :)

To, vůbec nic neznamená, jejich sliby jsou pro blbečky. Až budou chtít zákaz prosadit zpětně, udělají to. Navíc tohle není ani příslib, jen prý panuje jakási názorová shoda. Salámovka jako vždy.

Ahoj, moc prosím o radu, na paintballovou pušku sháním nějakou svítilnu. Ideálně bych potřeboval, aby:

? byla odolná (aby přežila trefu kuličkou),

? voděodolná (déšť),

? ideál na tužkové baterie, protože se mi snadno nabíjí a provozní cena je tak prakticky zadarmo.

? nevadilo by mi, kdyby měla stroboskop a možnost upgradu na taktické zapínání.

Čím silnější, tím lepší, potřebuju, aby v budovách oslňovala. Mám dobré zkušenosti s Fénixem, ale přiznám se, že netuším, jestli je na trhu i něco jiného, třeba lepšího.

Moc díky za jakýkoliv tip.

Sel bych do Tank007, slouzil mi dobre par let a tusim ze jsem ho z ciny kupoval asi za 450kc.

Takticky spinac se da koupit, montaz taky neni problem...

Vzhledem k focusovatelnemu paprsku je myslim idealni. Strobo ma.

Kdyz koupis obyc. 18650 baterie a obyc nabijecku tak si urcite s prehledem do litru.

Edited by Trojan

Dík za info. 

"Dále Rada i Parlament zamítly zákaz zbraní vojenského vzhledu, ale bohužel se shodují v tom, že by měly být do kategorie A zařazeny zbraně se zásobníkem na velký počet nábojů (konkrétní počet zatím není určen). Z tohoto zákazu by měli mít výjimku sportovní střelci a lidé v zálohách armád členských států. Ohledně samonabíjecích zbraní vyrobených z automatických se stále jedná, ale shoda panuje aspoň v tom, že jejich případný zákaz nemá platit zpětně, tj. že lidé, kteří je v současnosti legálně drží, je budou moci držet i nadále."

Tohle je hodně důležité, že to budeme moct nadále držet, když už je máme. Takže nakoupit co se dá. :)

Mj. to znamená elegantní zamražení. Tj. ty pušky budou neprodejné a zároveň nám stát nic nerefunfuje.

Kdyby někdo chtěl, tak pádla maj na zelenymsportu za 6k českých. Kosy už bohužel došly... :)

http://www.zelenysport.cz/pusky/gazela-58pi-samonabijeci-puska

http://www.zelenysport.cz/pusky/gazela-58-p-samonabijeci-puska

Edited by John_Lenon