Přejít na obsah

Nové Mako a Ray - pár dotazů


karel hb

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 106
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Ray asi rok nebyly na ruce, teď jsem je vzal a nějak se uležela luneta. Tak jsem to vzal vodou a rozhýbal to, ale jde to pro změnu moc zleka. Po sundání lunety na mě vypadl kousek plechu - ten o který se luneta zasekává. Po bližším prozkoumání jsem zjistil, že tam zůstal jediný plíšek na šestce. 

 

Neřešil tu někdo, zda se do sehnat nový a jak ho vyměnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ahojte, potreboval by som radu. Kde by som zohnal nový alebo zánovný cifer pre moje Orient Ray 1 generácia? Je to vlastne rovnaký ako v 2 generácii... Mám zelený, a ručičky tiež už by potrebovali výmenu. Vopred ďakujem za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 10. 2020 v 20:30, Venceremos1 napsal:

Ahojte, potreboval by som radu. Kde by som zohnal nový alebo zánovný cifer pre moje Orient Ray 1 generácia? Je to vlastne rovnaký ako v 2 generácii... Mám zelený, a ručičky tiež už by potrebovali výmenu. Vopred ďakujem za radu.

Můžu se zeptat, co jsi s hodinkama dělal, či co je s nimi v nepořádku, že už by ciferník a ručičky potřebovaly výměnu? Nějak si to neumím představit. A ještě píšeš, že máš ray 1. generace - ty se určitě se zeleným ciferníkem nevyráběly... Opravdu by mě zajímalo, co to máš vlastně za hodinky :D  (bez urážky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, tomek napsal:

Můžu se zeptat, co jsi s hodinkama dělal, či co je s nimi v nepořádku, že už by ciferník a ručičky potřebovaly výměnu? Nějak si to neumím představit. A ještě píšeš, že máš ray 1. generace - ty se určitě se zeleným ciferníkem nevyráběly... Opravdu by mě zajímalo, co to máš vlastně za hodinky :D  (bez urážky)

Ahoj, veď to asi došlo každému že cifer nie je pôvodný... Je z nejakých starých Orientov. Kúpil som ich z druhej ruky. Dostať sa k nim ako ku novým je dosť problém. Mám aj druhú generáciu. No ale ex majiteľ si ich "vytunil" do vojenského šatu... Dal tam remeň s kamuflážou a tak ďalej...

 

ale to je jedno. Hodinky idú veľmi presne. Potrebujem iba normálny cifer a ručičky. Teda skôr mudrujte nad tým, že kde 🙂 Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Venceremos1 napsal:

Ahoj, veď to asi došlo každému že cifer nie je pôvodný... Je z nejakých starých Orientov. Kúpil som ich z druhej ruky. Dostať sa k nim ako ku novým je dosť problém. Mám aj druhú generáciu. No ale ex majiteľ si ich "vytunil" do vojenského šatu... Dal tam remeň s kamuflážou a tak ďalej...

 

ale to je jedno. Hodinky idú veľmi presne. Potrebujem iba normálny cifer a ručičky. Teda skôr mudrujte nad tým, že kde 🙂 Ďakujem.

Tak to máš teda nevídanou limitku - skoro škoda měnit, ne? :) Původně jsem myslel, že to je bastl, ale čím víc se nato dívám, tím spíš mi přijde pravděpodobnější, že jde o původní ciferník, který prodělal nějakou nehodou. Pokud ty hodinky byly utopené (ať už v savu  či čemkoliv jiném), či nějakým jiným způsobem bylo dovnitř hodinek zasahováno, tak bych se spíš bál celkového stavu těch hodinek, tedy i strojku...

Za mě nejlepší cesta koupit druhé, než se drbat se sháněním náhradních dílů a výměnou, navíc když celkový stav těch hodinek může být pochybný...  

Nicméně pokud chceš jít za každou cenu cestou výměny ciferníku, narazil jsem na jeden tady. Ale ten obchod vůbec neznám, tak nevím, zda jde o důvěryhodný shop...   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 23. 9. 2017 v 22:35, venclik napsal:

Čas ukáže 😉 podám za čas report, jak hodinky drží.

Ahoj, reaguji sám na sebe po cca 4 letech užívání Ray II 🙂 Maji za sebou moře, různá koupaliště, bazény.. datumovka furt nešvidrá, hodinky mají přesnost okolo +4sekund / 24 hod. Akorát už jsou mírně okoukané.. 

IMG_20210620_201110.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...