Jump to content
krtenek

Davosa Ternos

Recommended Posts

Ne, odkazuješ na standardní model s lupou.

Jasně, ale je to stejné referenční číslo, stejné hodinky, jen nemají lupu. V tom případě by asi mohla odpovědět jen Davosa, jaký je důvod. Je možné, že jim uteklo pár kusů, kde nebyla omylem lupa a nějaká šedivka dostala nabídku na odkup a teď je prodává na Chrono24...

Je to celkem běžná praxe ;)

Aha, sorry, moje chyba. Já tam viděl odkazy na Ch24, ale neotvíral jsem je. A jsou tam jen ty s lupou...

Tak v tom případě je možné, že nabídku na odkup dostal tento konkrétní oficiální prodejce...

U firmy Seiko jdou takové modely na šedivý trh, k oficiálním zástupcům to nepouštějí, tak jsem předpokládal stejný postup ;)

To bude asi nějaké jejich verze, lupu standardně nemívá jen řada professional (42 mm pouzdro) a ten jejich poslední vintage výplod bez data s hnědou lunetou. Na druhou stranu asi nebude problém si objednat u Davosy várku bez lup nebo je prostě odlepit.

Osobně myslím, že jsou s lupou lepší na rozdíl od Šteinů tu totiž funguje výborně;-)

Doplňuji poslední zjištění.

Model bez lupy se dá u prodejce objednat za příplatek 30 EUR. Výrobce hotové hodinky rozebere, vymění sklo a opět je složí vč. tlakové zkoušky atd. Jedná se o zakázkovou výrobu.

Doplňuji poslední zjištění.

Model bez lupy se dá u prodejce objednat za příplatek 30 EUR. Výrobce hotové hodinky rozebere, vymění sklo a opět je složí vč. tlakové zkoušky atd. Jedná se o zakázkovou výrobu.

Diky za info.

Aha,njn. pravda.Jsem to v noci jaksi přehlédl-sorry.

Hmm,spíš jsem ten první příspěvek pravděpodobně v tom fofru vůbec nečetl :blush02: .