Přejít na obsah

Jak Vás uspokojuje mít na ruce Seiko


eloga

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 407
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám toho od Seiko doma docela dost. Od konce šedesátých let po současnost. Jejich stará chrona či budíky mě fakt dostávají... U vintážek mi občas lezou na nervy kratší tahy, abych je mohl vzít na ruku, musím montovat. Každopádně ale když kterékoli z těch krásek vytáhnu ze šuplíků nebo krabiček a navlíknu na zápěstí, cítím se jako zatraceně spokojenej parchant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo seiko tahy mám v plné délce úplně přesně tak akorát - ovšem s 15mm nástavcem od Frýdla, to je moje míra.

(A Pulsary i Orienty to samé - akorát jedny Citizeny sedí akorát, což je moje štěstí, titanový nástavec bych asi nesehnal)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 27. 10. 2020 v 20:22, straspol napsal:

Mám toho od Seiko doma docela dost. Od konce šedesátých let po současnost. Jejich stará chrona či budíky mě fakt dostávají... U vintážek mi občas lezou na nervy kratší tahy, abych je mohl vzít na ruku, musím montovat. Každopádně ale když kterékoli z těch krásek vytáhnu ze šuplíků nebo krabiček a navlíknu na zápěstí, cítím se jako zatraceně spokojenej parchant.

to si napsal dokonale, tu sbírku tu můžeš ukázat,stačí obrázky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 3. 2020 v 23:29, Pepino777 napsal:

5ed6a932d3d39b26d232a42e485190be.jpg

Fotograf ze me nebude. Ale jsou tam.

 

Ja byl zaprisahly priznivce cernych hodinek, ale nakonec se mi shodou okolnosti dostaly na ruku tyto modre a za me modra naprosto super.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jsou to mé velmi oblíbené hodinky. Já je ještě vylepšil o safír a strojek s hackingem a ručním nátahem. Ne že bych tyto věci potřeboval, ale jednou mi spadly na zem a už se nerozeběhly. Tak jsem sehnal tenhle strojek za pár dolarů na ebay a vyměnil. 

 

C5827168-091B-40AA-9C29-279AF1A372EE.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Neuspokojuje. A není to nic apriorního. Seiko byly mé první automaty, v roce 2006. Pak jsem měl ještě dalších 10 kůsů. Dokud se vyráběly čistě JDM modely, měly pro mě náchech něčeho echt japonskýho. Současná podbízivá produkce jde většinou mimo mě. To ale neznamená, že občas něco nezkusím. V poslední době nové Alpinisty a Samuraje. Ale oboje šly z domu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Seiko 5 Sports Turtle SRPB73K1 Men Black Dial Black Leather Strap LIMITED EDITION

lacne 5ky nosim v praci cca 8-10 hodin denne, cez vikend pri nejakej tej praci, su v pohode, drzia sa v primeranej tolerancii presnosti, obcas ich cez vikend odlozim aby sa doladil cas 

 

Seiko SPB059J1 oslovil ma vzhlad, cisla, ruciciky, ten retro styl (reedicia) kokteilky na doma a von. presnost je vyborna

 

Seiko Prospex SPB071J1 PADI Special Edition tzv. letne hodinky, dovolenka, voda, proste modre potapky, zase reedicia MAS62 presnost vyborna ale bude ich treba trochu doladit idu cca-2 sek/den, odpocivat musia dynkom hore leno inak mesakju viac

 

celkovo k  seiko je fajn na nosenie, nizsia liga ako swiss ale by som povedal lepsia historia ako ine znacky nonSWISS

 

politika seika sa mi vobec nepaci, same limitky a reedicie, snazia sa žit z davnej slavy a historie, 

bolo by super ak by vytvorili nieco uplne nove (nemyslim kaliber) ale novu triedu, novy vzhlad, tvar, nieco revolucne, nieco experimentalne a nie iba reedicie a stale dookola omielaju 4 druhy (zelvy, sumo, atd.)

 

kam dalej, nieco z kategorie SWISS, zrejme ORIS ale cakam co mi padne do oka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

No, musím říct, že mě tak trochu uhranuly koktejlky a tak jsem si udělal radost a koupil SRPD36J1. Vlastně mi je koupila manželka k 50-tinám 😁, tedy přesněji jsem ji přesvědčil, že je to lepší volba než Pulsar openheart  😂😂😂. Moc se mi líbily na obrázku a líbí se mi i v reálu. Trochu mě zklamala krabice a trochu mám obavu z unositelnosti  zlatých hodinek, ale určitě  Seiko považuju  za naprosto plnohodnotnou značku i ke švýcarským hodinkám. Vymýšlet něco nového by nemuseli, stačilo by skládat jen z těch nejkvalitnějších komponentů, ale to je tak u všech hodinek. Vždycky se najde něco co by chtělo doladit a člověku trochu uniká obchodní politika. Vlastně neuniká, oni ti dacani vědí, že se budeme vždycky těšit na něco jiného a nadávat nepřestaneme. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro datly - v Černých baronech - seriálu vystupuje postava soudruh Datel, jeho milenka Jaruš alias  Bedřiška Bára Štěpánová jej pomáhá vykreslit svému manželovi - Polívka na ní zírá a chytí nakonec kapavku. Je to celkem poučný a povedený námět pro každého mrdatele....

Lub - budeš muset začít seikovat znovu, aby tě to zase chytlo.

 

 

Upraveno uživatelem eloga
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

tady je bezpečno, oddělení pro Klepshydry či jak se ty starobylé vodní hodiny jmenovaly nebylo naštěstí založeno. a překapávací hodiny jsem tu nenašel.
Možná přesýpací, ale v náramkové verzi  jsem je neviděl podávat. 
Jedině snad ty dvouminutové přesýpací chrona pro měření délky čištění zubů, ty jsem měl v koupelně na poličce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...