Přejít na obsah

Jak Vás uspokojuje mít na ruce Seiko


eloga

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 407
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

aby nedošlo k omylu, myslel jsem ggranda  tuto větu - "... ale jak si člověk čuchne k drahším hodinkám, tak od Seika buď pětky, protože jim promine vše nebo pořídit to nejlepší, na co má.  

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, pre mna je seiko tretina az polovica mojho osobneho hodinkoveho sveta a blaha. To, co mi ponuka/ponuklo mm300, tuna, spring drive, hardlex, diashield, seiko cifry, seiko silikon, seiko spona na mm300, kopec inych vychytavok a detailov.... a japan feeling...  bez toho by bol moj hodinkovy svet o, ako pisem vyssie, o tretinu alebo polovicu chudobnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě docela jo, ale pokud to nejsou Seika 5.

To bych se cítil jako občan ve Fabii Junior (socka)...

 

:-)

 

Na druhou stranu zase někdo socka bejt musí, abych se já jako socka cítit nemusel, že :-) takže v rámci Seiko díky za Seiko 5 a jeho nositele :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vida, tak já jsem jedna z těch socek s pětkama... :). Ale jsem celkem spokojenej. Při výběru prvních automatů jsem měl limit 15 tisic a nic lepšího (nic, co by se mi líbilo víc) jsem nenašel a výrazně nižší cena byla příjemný bonus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Názor nedouka (imho) : Seiko je tak trochu jiný svět, jsem touto značkou ovlivněn (asi vyšší moc, osobní zážitky a zkušenosti, stejně jako s Toyotou, tudíž onen japan feeling :notworthy:). Socka, nesocka, berou mě. Nosím je skoro radši, než mé Béčka ("vlajková loď "). Jen mi v tom trochu bordel dělají ty Armidy, ale to jsou vlastně taky skoroseika :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko, to je unikatny mix technologie, tradicie a japonskeho mimonstva vo vsetkych vyznamoch. Je to zrejme jedina firma na svete (ak nie jedina, tak jedna z mala), ktora vyraba cele hodinky in-house, vratane skrutiek, olejov, tesneni, remienkov, sklicok a aj robotov a masin, ktore ich vyrabaju (ci si uz klonuju zamestnancov, to neviem). Ja mam rad japonske vyrobky, ich pristup k veci, takze Seiko som si oblubil na prvy pokus (modre Seiko Atlas). Kedze k dusevnej rovnovahe nevyhnutne nepotrebujem luxusny brand, (penazi mam dost, stoji mi a mam hlavu plnu vlasov aj po 40ke), nosim co sa mi paci a som spokojny Seiko parchant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko, to je unikatny mix technologie, tradicie a japonskeho mimonstva vo vsetkych vyznamoch. Je to zrejme jedina firma na svete (ak nie jedina, tak jedna z mala), ktora vyraba cele hodinky in-house, vratane skrutiek, olejov, tesneni, remienkov, sklicok a aj robotov a masin, ktore ich vyrabaju (ci si uz klonuju zamestnancov, to neviem). Ja mam rad japonske vyrobky, ich pristup k veci, takze Seiko som si oblubil na prvy pokus (modre Seiko Atlas). Kedze k dusevnej rovnovahe nevyhnutne nepotrebujem luxusny brand, (penazi mam dost, stoji mi a mam hlavu plnu vlasov aj po 40ke), nosim co sa mi paci a som spokojny Seiko parchant.

Instante, mně se líbí drtivá většina toho, co píšeš, ale pak nakonec plácneš něco, co mě dokáže strašlivě nasrat :lol2:

 

Na Seikách jsem začínal, pětky byly moje první hodinky na tomhle fóru, takže jsem rád, že jsem žádné před-Seiko období vůbec neměl :lol:

Ten Japan feeling je přesný popis. Myslel jsem si, že se časem "propracuju" k "pořádným Švýcarům" - ne že by se mi nelíbily, ale i teď v lowendu mám nejčastěji na ruce titanové soláry, SARBy jsem měl jenom asi pětkrát, jakože hodinky moc netočím, a jestli za jeden kus někdy vyhodím 100k+, nebudou to rolby, ale géesa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko šlo dlouho mimo mě. Pak jsem jednou přičuchl a jsem za to moc rád. Dnes vím, že u nich vždy bude něco, co bych chtěl. A nejlepší na SEIKO je to, že dělají hodinky pro všechny, každý si tu najde to svoje a to se mi fakt líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já mám svoje GS hrozně rád. Nejlepší hodinky, co jsem kdy měl a mám. Bez chyby. Kdykoli na ně koukám sám, kdykoli se na Baselworldu přilepíˇ na jejich stánek, kdykoli se o nich bavím tady. U laiků, kteří si jich všimnou; "jéé, ty máš krásný hodinky, co to je? Aha, seiko, no dobrý, no...." Tam mi je těch hodinek jakoby trochu líto. Jako kurwa tolik práce, umu a pečlivosti stály a von blbec řekne jen seiko. Ale mám to i s některými členy tady. Aby to nebylo pochopeno zle. Nejde o moji ješitnost, tu si masíruju jinak, ale v těch chvilich bych byl rači, kdyby ty japončíci, co je udělali, byli oceněný víc...

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se musim priznat k tomu, ze jsem v tomhle presne ten povrchni blb, o kterem tu vsichni mluvite. Je to urcite zpusobene tim, ze jsem se vlastne se Seikem setkal jen coby s petkami anebo SKX 007/009. Musim si udelat nejakou Seikoosvetu, protoze se sam ve skrytu duse za tyhle pocity stydim...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych přidal taky pár slov do pléna. Svoje Sporty5 mám rád a necítím se vůbec zle, či méněcenně. Sice se na ruku dostanou jen o víkendu, ale pak je z ruky nesundám. K technice bych rád dodal, že ač nemají šroubovací korunku a je na nich průhledné dýnko, zvládly se mnou bez úhony ponor 49,5m pod hladinou moře. A přežily i fotbálek v písku na pláži, kdy se mi uvolnila stěžejka, spadly z ruky a 20 minut po nich 10 chlapů rajtovalo. Nakonec jsem je ale našel a zase šly...  :)

 

post-35241-0-95863500-1460186217_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě docela jo, ale pokud to nejsou Seika 5.

To bych se cítil jako občan ve Fabii Junior (socka)...

 

:-)

 

Na druhou stranu zase někdo socka bejt musí, abych se já jako socka cítit nemusel, že :-) takže v rámci Seiko díky za Seiko 5 a jeho nositele :-)

no vida, problém socka s hodinkami Seiko 5, to je zvláštní, to bych čekal spíše u Primek, třeba Primky Socka Vintage za 300 bez ženevských pruhů. Ale skutečné socky nemají hodinky vůbec a nechromomagorům přijdou i pětky za pár tisíc jako luxus. Záleží na tom, v jakém prostředí se pohybuješ a jaké máš o sobě mínění.....   Ale co, každý to vidíme jinak, přesto bych řekl, že All you need is Seiko. Jestli jen pětky nebo až GS to už je věc vlastní osoby a vlastní kapsy. Beru to s humorem, ale termín Prim Socka Vintage se mi docela líbí..... to bude zase vlákno,,,,,  :lol2:

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...