Přejít na obsah

TAG Heuer Aquaracer 300M Calibre 5


pekl76

Doporučené příspěvky

TAG Heuer Aquaracer 300M Calibre 5 Automatic 41 mm

Poté, co jsem z důvodu velikosti poslal dál své Alpina Extreme Diver, nastalo u mě období hledání adekvátní náhrady. Dlouho jsem uvažoval o koupi SMP, ale za nové se mi utrácet nechtělo a v prodejním vlákně v tu chvíli nebyly žádné, které by odpovídaly mým požadavkům. To se jako na potvoru změnilo dva dny poté, co jsem se objednal nové TH Aquaracer v modré variantě a zaplatil zálohu. Rozhodnul jsem se už nic neměnit a po týdnu jsem si došel vyzvednout své nové ?hujery? s ref: WAY211C.BA0928 na prodejnu. A tohoto svého rozhodnutí vůbec nelituji.

post-22503-0-52853600-1460393949_thumb.jpg

K samotným hodinkám:
Jsou to skvěle nositelné sportovní hodinky se silným odkazem na předchozí řadu Aquaracerů. S průměrem pouzdra 41mm se sice řadí do segmentu středně větších, ale na mou ruku o obvodu 18 cm padnou jako ulité. Pouzdro je vyrobené z nerezové oceli s kombinací leštěných a broušených ploch a jeho výška je příjemných 11 mm. Dýnko je plné, bez průhledu na strojek, s gravírováním typickým pro řadu Aquaracer. Uvnitř tiká TH Calibre 5 s automatickým nátahem, tedy modifikovaná ETA 2824 nebo Selita SW200 s rezervou nátahu 38 hodin. Uváděná vodotěsnost je 300m, korunka je signovaná a šroubovací. Hmotnost hodinek je cca 180 gramů.

 

post-22503-0-95036100-1460393972_thumb.jpg


Ciferník je, stejně jako u předchozích modelů, dekorovaný vodorovnými pruhy, které mu dodávají hloubku a nechávají ještě více vyniknout leštěné indexy. Ty celému ciferníku opravdu dominují a pod určitým úhlem působí díky jejich vysokému lesku možná až moc masivně. Na druhou stranu jsou tak hodinky, i díky stejně provedeným ručičkám a vteřinovce s oranžovou koncovkou, opravdu dobře čitelné. Logo TH i ostatní nápisy jsou tištěné a v tomto případě provedené v bílé a oranžové barvě.

post-22503-0-25408100-1460393981_thumb.jpg

Samostatnou kapitolu je luminescence, která se TH u tohoto modelu opravdu povedla. Indexy na 3, 6, 9 a 12 jsou spolu s hodinovou a minutovou ručičkou rozděleny na dvě části, z nichž každá nese jinou luminescenční vrstvu. Výsledkem je tak modro-zelená kombinace, která vypadá opravdu nádherně. Výdrž a intenzita je, ze všech mnou doposud vlastněných hodinek, suverénně nejlepší. Dalším milým detailem je fakt, že rozdělením ploch na konci ručiček vlastně vznikla zmenšenina loga TH.

post-22503-0-83987600-1460393994_thumb.jpg

Na pozici 3 je datumovka vybavená ?kyklopem?, sklíčko je samozřejmě safírové s antireflexivní úpravou ne jeho vnitřní straně.

Jednostranně otočná luneta má keramickou vložku a spolu se safírovým sklem slibuje vysokou odolnost proti případným oděrkám. Otáčení jde opravdu zlehka a lumi bod perfektně lícuje na indexy.

post-22503-0-21348500-1460394002_thumb.jpg

Tah je dle mého názoru opravdu povedený. Zužuje se od 20mm u hodinek k 18mm u spony. Prostřední řada článku je o půl milimetru vyvýšená a dává tak tahu zajímavý vzhled. Na druhou stranu se trochu obávám toho, jak bude po chvíli nošení vypadat. Vyvýšené plochy budou bezpochyby magnetem pro škrábance. Koncovky tahu nejsou plné, ale rozhodně nepůsobí plechovým dojmem. Překlápěcí spona s mikroregulací a extenzí je provedena v matném brusu, stejně jako zbytek tahu. Výjimkou jsou pouze boční strany článků, které jsou leštěné. Součástí tahu jsou i dva články poloviční délky, díky kterým nebude pro nikoho problém nastavit správnou délku.

post-22503-0-16566100-1460394012_thumb.jpg

První dojem z hodinek je výborný. Skvěle se nosí a jejich modrá barva mě opravdu baví. Vytknul bych jim jen opravdu málo. Již zmíněné duté koncovky tahu a možná velikost indexů, které by mohly být o něco menší. Detaily v podobě nevycentrovaného loga na zašroubované korunce a pootočené dýnko sice zamrzí, ale nijak zvlášť je neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za recenzi, jsou to fajn hodinky. Ty duté koncovky mě překvapily, to jsem měl za to, že už dneska v této třídě nikdo nedělá. Líbí se mi, jak si jdou tvarem pouzdra a lunety svojí cestou. Jinak doufám, že jsi dostal pěknou slevu - až budeš prodávat a půjdeš pro ty bondovky, tak aby jsi moc netratil;-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xcmaniax: Sleva samozřejmě byla, za plnou cenu bych je asi nekupoval. SMP jednou určitě vyzkouším, ale hned tak to nebude. Nejdřív trochu ponosím a užiju si těchto :)

 

M@schino: Když já na ty meshe moc nejsem. Spíš uvažuju nad nějakým fajn řemenem. Něco od Hirsche nejspíš. Robby nebo Tiger nevypadá vůbec špatně. Jen nevím, jestli použít trnovku nebo se kouknout po nějaké sponě....

 

petr_cha: No, zrovna tohle mně rozhodně moc neteší. Jestli je bude mít za chvíli na ruce každej druhej, tak půjdou z domu :)

 

Jinak všem ostatním díky za komentáře. Zkusil jsem to tentokrát formou recenze, protože jsem je nechtěl jenom tak plácnout do chlubírny. Tím spíš ne, že už tam jedny jsou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně napsáno, a samozřejmě hodně dobré potápky. Aquaracery jsem měl, byl to tento model http://www.tagheuer.com/int-en/luxury-watches/aquaracer/aquaracer-300m-calibre-5automatic-watch-41-mm-black-steel-bracelet-wan2110-ba0822 a byly super, doteď mě mrzí, že jsem je prodal... Tyhle vypadají ještě líp :clap:

 

P.S. Kdyby te přestaly bavit tak pošli SZ, nez je das do inzerce ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Parádní, svižná reportáž, ideální ke snídani :) Zkus se domluvit s nějakým svým oblíbeným modem, aby vrátil fotky mezi text, je škoda, že se ocitly až vzadu a čtenáři musí rolovat. Navíc by měli mít správci fóra zpětnou vazbu, že se takováhle anomálie vůbec vyskytla.

 

S pootočeným dýnkem bych si hlavu nelámal, šroubovací dýnko s t?sn?ním se stejn? jako signovaná korunka nedá vymyslet tak, aby byl motiv úplně přesně v rovině.

 

Koncovky, pokud jsou frézované z plného materiálu a přesto duté, jsou možná jen funkční vychytávkou snažící se o snížení váhy a zvýšení komfortu.

 

Lumi je masakr :D mít tyhle hodinky, budu první den trávit hodně času na zhasnutém záchod? :D

 

Co mně osobně rozčiluje, a nejen u těchhle hodinek, je to "ETA or Sellita". Mechanické hodinky jsou přece o strojku, oba stroje jsou fajn, ale chci vědět, jaký kupuju. Takhle si člověk může říkat: ta moje Eta nebo Sellita je hezky přesná ... mám ze své Ety nebo Sellity dobrý pocit... :(

 

Gratulace! Já se snad časem připojím do klubu s civiln?jším modelem TH A 500m ceramic black...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velice pěkné hodinky a recenze, gratuluji.

 

ETA 2824-2 je spolehlivý, přesný a léty prověřený strojek. Sellita SW200 je jeho (témeř) přesná kopie, takže bude také velice dobrý. Souhlasím přitom s martarem, že by mělo být jasné, který v hodinkách je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

S pootočeným dýnkem bych si hlavu nelámal, šroubovací dýnko s t?sn?ním se stejn? jako signovaná korunka nedá vymyslet tak, aby byl motiv úplně přesně v rovině.

Mě tohle docela často štve, podle mě se to vymyslet dá, nebo musí dát - samozřejmě jen při zašroubování ve fabrice. Na expech mám korunku po zašroubování vždy přesně natočenou korunkou nahoru, ale co jsem viděl, tak třeba SUBy s trojitým systémem to už nemají. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, u dýnka by to asi vymyslet šlo, tam nedochází k ochození těsnění. Ale u korunky je to potíž, myslím, že se to řešilo u Damaska - záleží na tom, jak jemné je stoupání závitu, ale někdo psal, že se mu postupem času po vymačkání "dosedového" těsnění poloha "déčka" změnila skoro o 120 stupňů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by to vychytat šlo, ale u takové masovky, jakou Aquaracery jsou, to TH asi řešit nebude. Na druhou stranu, 99% času je dýnko schované, tak to nejspíš přežiju :)

S tím strojkem je to horší, opravdu by mě zajímalo, co uvnitř vlastně tiká. Nikde jsem nenašel nic, z čeho by se to dalo vytušit. Žádný údaj o kamenech, po internetu ticho... Otevírat je kvůli tomu nebudu a ani nevím, jestli by to vůbec k něčemu bylo. Obě strojovny jsou na první pohled identické, takže to stejně nepoznám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...