Přejít na obsah

Longines Grande vitesse- jak jsem toužil


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Na tomto foru jsem se zaregistroval v roce 2008, protože jsem chtěl poradit. Chtěl jsem švýcarské hodinky s automatickým nátahem, které budou univerzální, protože to budou zároveň mé definitivní hodinky. Jediná relevantní rada nakonec je- "kup si, co se ti líbí. Radost musí dělat, především tobě". Nerad platím násobky ceny za kvalitu, která by měla být samozřejmostí. Proto, když jsem kdysi natrefil na 50% výprodej značky EPOS, koketoval jsem s nimi, ale žádný model mě neuhranul.Jeden týden se mi líbil jeden model další týden jiný. To je další dobrá rada. Nekupovat hned,ale počkat, jestli pohled na vybraný model ( i když jen na obrázku) za chvíli neomrzí. Další v mém hledáčku byly Tissoty a -zase nic. Myslím, že za to trochu může i jejich agresivní marketing.Vyskakujou na vás prakticky odevšad. A tak si vždycky vzpomenu na reklamu na Veselou krávu- příliš obyčejná. A já přeci nechci nic obyčejného! Mám rád auta, retro a myslím, že hodinky by měly něco vypovídat o osobě, která je nosí. Proto se mi vždycky líbili výrobky Tag Heueru. Ale zase ta agresivní reklama. Navíc u téhle značky se za značku platí opravdu hodně. Začal jsem se dívat i v zahraničí, protože ceny  jsou podstatně nižší. A tak jsem nahlědl i do sfěr, které v naší domovině byly mimo můj rozpočet. Proč nevyužít toho, že žijeme v globálním světě? A tam jsem je prvně uviděl! 12 v kroužku vám hned připomene všechny skvělé závodníky, kteří jezdili závody Le Mans.M. Hawthorn , Flockhart,C. Shelby,B. McLaren. Navíc značka i logo Longines na mě vždycky působilo honosně. Longing znamená toužit. Další možnost, jak vyslovovat Longines. A já začal toužit. Navíc kombinace nízkěho kurzu dolaru, ukončování produkce řady Grande Vitesse, srazila cenu hodinek opravdu nízko. Jenže se narodila dcera a vše muselo stranou. Pak rekonstrukce bytu, splacení úvěru a uběhly další roky. Dnes je vše zdárně za námi, život se vrátil do zajetých kolejí a v tom stereotypu jsem zase měl čas přemýšlet nad blbostma. Tak co? Co se urodilo nového za ty roky, kdy jsem svět hodinařiny nesledoval. Nic moc. Nic co by předčilo Longiny. Ale moment ony už na stránkách výrobce nejsou. Navíc cena těch pár, které se ještě někde doprodávají povyrostla. Zmocnila se mě panika. Nakonec jsem se smířil s tím, že raději starší, v solidním stavu,které opravdu chci, než něco jiného. Znovu jsem otevřel chronomag forum a v sekci prodej natrefil na Longines Grande Vitesse s bílým ciferníkem. Prodej už trval nějaký měsíc. Cena padala a už padla na můj rozpočet. Řekl jsem o tom manželce, ale jejímu rozpočtu na hodinky se ještě nepřiblížila ani na světelný rok. Nechtěla o hodinkách ani slyšet. Sledoval jsem denně jak prodej probíhá a jednou večer, když jsem zase seděl u počítače kochajíc se dvanáctkou v kroužku, ke mě žena přichází a já jí říkám "raději sem ani nechoď ". Ona se podívá na obrazovku, obejme mě kolem ramen a řekne " opravdu ti udělají takovou radost? Jasně - odpovídám. Tak si je teda kup."  Miluju ji. Než přišly, měl jsem trochu pochyby. Co když na mojí úzké ruce budou velké. Pak přijelo DPD. Hondina H, vlastně L, byla tady. Rozbalím balík, sundám víko krabice, originál box se pomalu otvírá a koukám  na hodinky. Jsou hezké. Ale to přece není ten pocit, co jsem čekal, že příjde. Dávám si je na ruku.Kovový tah je trochu delší. Jeden článek musí pryč. Otočím ruku , abych se podíval, jak vypadají. A v tom to přišlo. Pocit, jako když si skřet v Pána Prstenů nasadí prstem. Můj MILÁŠEK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo no, aspoň vím, kdo mě je vyfoukl :lol2: . Peníze na ně jsem sehnal o týden později než ty ( podobné důvody- doplatky dluhů za byt ). Gratuluju k super kousku. A postni jsem nějaká fota, pls.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo no, aspoň vím, kdo mě je vyfoukl :lol2: . Peníze na ně jsem sehnal o týden později než ty ( podobné důvody- doplatky dluhů za byt ). Gratuluju k super kousku. A postni jsem nějaká fota, pls.

hodí se říct- je mi líto, ale NENÍ. Navíc ty jsi ještě nedospěl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

V zimě se mi zuzilo zápěstí tak , ze hodinky litaly jako na retizkovem kolotoci. Shodou náhod jeden zdejší clen prodával novy řemen Hirsch , který je prakticky stejný jako originál kozeny longines. Za tu cenu tady nemohl zůstat .Vlastně se mi vždycky líbily na kůži víc. Takže lehký upgrade

post-3894-0-10548500-1487177576_thumb.jpg

post-3894-0-70702200-1487177629_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...