Přejít na obsah

Originalita vintage diverů Seiko


Mikefux

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny Seikology,

 

už jsem prosil o pomoc přes status, ale vyznělo to téměř naprázdno (díky Motymu za fotky jeho hodinek), tak to zkusím tady. Chtěl bych si pořídit starší divery od Seika s cal. 7002, 6309 nebo 4205. 

 

V hlavě mi ale hlodá to, že bych asi nepřenesl přes srdce, kdyby na hodinkách byly aftermarket díly. Když procházím ebay, tak mi přijde, že tam tyhle hodinky prodává jeden jediný prodejce a ještě mají všechny automaticky aftermarket cifr,ručky a někdy i vložku lunety.

 

Když jsem procházel uzamčené prodeje tady na fóru tak jsem opět narazil na spoustu barevných aftermarket cifrů, občas i nějaké černé, ale i tam jsem měl podezření, že se nejedná o originální díly.

 

 

Jak tedy bezpečně poznat aftermarket ciferník, ručky a lunetu? Dají se vůbec dneska tyhle potápky v originálním stavu koupit? Jde mi hlavně o návratnost investice a hřejivý pocit originálních hodinek. Předem díky za odpovědi. Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle jich prodává spousta lidí, ale těch modelů je tolik, že označení 7002 jich má desítky (ten to alespoň napíše).

 

http://www.ebay.com/itm/SEIKO-7002-700J-Vintage-Diver-Watch-Classic-6105-Dial-Automatic-Grey-Leather-/201561924146

 

original už tak lákavě nevypadá :)

 

http://www.ebay.com/itm/Vintage-Seiko-6105-8119-/262388060016

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Asi budu za blbce, ale už jsem obě vlákna četl. No ale ne úplně všechno jsem pochopil. Zkusím si to projít ještě jednou.

 

 

Podle jich prodává spousta lidí, ale těch modelů je tolik, že označení 7002 jich má desítky (ten to alespoň napíše).

 

http://www.ebay.com/itm/SEIKO-7002-700J-Vintage-Diver-Watch-Classic-6105-Dial-Automatic-Grey-Leather-/201561924146

 

original už tak lákavě nevypadá :)

 

http://www.ebay.com/itm/Vintage-Seiko-6105-8119-/262388060016

To jsou ale želvy 6105, to je trochu jiná liga. Navíc bych neřekl, že těch potápek 7002 je tolik, navíc jsou si podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divery s kalibrem 7002 se sehnat daji,ale jak pises,jde o to,ze z 90% jsou to skladacky.Puvodnich uz moc neni,pokud na nejaky narazis,priprav si vic,jak na novy SKX.Neni to tak dlouho,co se na WUS prodaly 7002 700J(pepsi),ktera byla pro japonskej trh,za nejakych cca 300USD.Tohle je asi nejvzacnejsi verze,takze tam je cena vyssi,ale obcas se objevi treba na Ebay kolem ctyr litru.Chce to hledat.Tenhle predchudce SKX byl podle me docela dlouho prehlizenej a daly se sehnat za par penez,ale dneska uz to tak neni.Za puvodni kus bez AM dilu si holt priplatis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kašli na vintážky. Kup si nové hodinky, chovej se k nim slušně a zestárni s nima pár desítek roků. Pocit budeš mít lepší, než s nějakýma cizíma hodinkama a originalitu dílů budeš mít pod dohledem.

 Nové hodinky mám. Mám teď troje Seika, u kterých jsem první majitel. Sarby šetřím jak můžu. Nosím je téměř výhradně v manžetě košile. Odkládám je buď do windru, do boxu a když není nikde místo, tak na hadřík. A stejně na vnější straně tahu mám stopy o ošoupání, takže jsou touhu po nových hodinkách tak nějak vzdal.

 

 

Divery s kalibrem 7002 se sehnat daji,ale jak pises,jde o to,ze z 90% jsou to skladacky.Puvodnich uz moc neni,pokud na nejaky narazis,priprav si vic,jak na novy SKX.Neni to tak dlouho,co se na WUS prodaly 7002 700J(pepsi),ktera byla pro japonskej trh,za nejakych cca 300USD.Tohle je asi nejvzacnejsi verze,takze tam je cena vyssi,ale obcas se objevi treba na Ebay kolem ctyr litru.Chce to hledat.Tenhle predchudce SKX byl podle me docela dlouho prehlizenej a daly se sehnat za par penez,ale dneska uz to tak neni.Za puvodni kus bez AM dilu si holt priplatis...

Díky to jsou celkem cenné informace. Takže prostě jenom čekat, čekat a čekat. Ale stejně jsem trochu skeptický k tomu rozpoznání co je originál a co ne. Pochopil jsem že lumi na ciferníku byla v originále do zelena a v průběhu let zesvětlá. Originál by měl mít na rozdíl od kopie hrubší strukturu nanesení barvy. Škoda, že tam není srovnání těch cifrů vedle sebe. O ručkách nemluvím vůbec, to asi nepoznám. Rozhodně nevím jaký je rozdíl od fake ruček a nových ruček od Seiko.

 

Nejjednodušší na rozpoznání mi přijde model 7002-7020, ale ten mě moc neoslovil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Helejse, to je kolikrat z fotek dost obtizny rozeznat.Origo cifr by mel bejt asi trochu vysisovanej, ja ho mam fest, indexy uz jsou spis lehce do kremova, rucky jsou lehce zoxidovany.Nechal jsem menit sklo, az dorazej, vyfotim je.Mam prave 7002-700J z roku 1989, ale dojebany.Mel jsem i 7002-700A, tam byly indexy takovy pistaciovy, taky byly v puvodnim stavu, ale uz jsou u jinyho majitele.Priprav se na to, ze strojek bude na 99% potrebovat servis.Ale pak je to drzak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Prosím znalce o komentář k mému velmi oblíbenému kousku. Asi to bude bolet, ale buďte prosím nemilosrdní. 

 

První rozdíl v mém ciferníku vidím na první pohled a to u chybějícího označení 17 Jewels. Pak chybí označení MADE IN JAPAN a další rozdíly v popisu. Jinak indexy a ručičky včetně výplně vypadají totožně. Hodinky téměř nesvítí, ručičky víc. 

Vložku lunety hádám na aftermarket. 

 

Fotky jsem barevně nijak neupravoval. 

 

 

post-17158-0-74967800-1461763664_thumb.jpg

post-17158-0-94930200-1461763668_thumb.jpg

post-17158-0-52851400-1461763675_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlozka bude asi urcite nepuvodni, cifr uprimne nevim.Vidim tam vrstvu promethia, coz AM cifry nemivaly, ty byly vetsinou jen natisteny.Je tam i drobny logo Dainy Seikosha a oznaceni kalibru, AM mivaj ten font mnohem vetsi, ale uz jsem videl i takovejhle.Nebudu chytracit, zase tolik jsem toho v ruce nemel,takze rikam uprimne, ze nevim.Kazdopadne jsou hezky.

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím znalce o komentář k mému velmi oblíbenému kousku. Asi to bude bolet, ale buďte prosím nemilosrdní. 

 

První rozdíl v mém ciferníku vidím na první pohled a to u chybějícího označení 17 Jewels. Pak chybí označení MADE IN JAPAN a další rozdíly v popisu. Jinak indexy a ručičky včetně výplně vypadají totožně. Hodinky téměř nesvítí, ručičky víc. 

Vložku lunety hádám na aftermarket. 

 

Fotky jsem barevně nijak neupravoval. 

Ty ciferníky se dělaly různé - označení ciferníku máš vpravo dole, tzn. 700R R: podle toho si můžeš vždy vygooglit a srovnat zda ciferník odpovídá těm původním: u aftermarket se s tím často neštvou a dají tam třeba i značení z jiného cifru. Pokud je ciferník zachovalý a původní a v podobném stavu jsou i ručičky, pak ani vložka nemusí být omlácená a může být origo. Na té fotce to tak poznat není, ale u těch dobových vložek je špička trojúhelníčku mírně zalomená, což bývá patrné např. při pohledu z boku, u aftermarket je to jen trojúhelník bez zalomení. Kromě toho tento model až tak starý není, takže i původních náhradních dílů může být ještě poměrně dost. Jinak platí, co psal financ, pokud si nejsem jistý, je dobré se poradit s průvodcem, na 7002 dával i odkaz - zde.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Podle odkazu by ty mé mohly být snad tyhle: 

 

7002-700A: This is the international version (non-Japan / non-U.S.) of the normally aspired 150m-rated 7002 (1st generation) Pepsi diver. It is largely identical to the watches above except that it has a blue-and-red Pepsi-style bezel. The dial code on these normally reads: 7002 (Daini lightning bolt logo) 700R R. 

 

Rotor samonátahu mám značený Singapore

post-17158-0-31657800-1461775843_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@M@chino: To je parádní průvodce :)

 

Jinak myslím, že divery 7002 za to moc nestojí, na Speedtimerkollektion dneska přibylo asi 20 nových kousků a všechny v sobě mají aftermarket díly. Tam jsou seriózní a přiznají to, ale myslím, že narazit na původní kousek na ebay jednoduchý nebude. Radši hledat 6309, kde se originalita myslím určuje líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Ahoj, sice jsem tohle vlákno založil kvůli diverům, ale to snad tolik nevadí. Byl by někdo tak hodný a potvrdil nebo vyvrátil pravost tohoto vnitřního ringu na Seiko 6139-7002? Díky 

 

http://www.ebay.com/itm/Seiko-6139-7002-Dial-Ring-Genuine-Seiko-Nos/401175049404?_trksid=p5713.c100284.m3505&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D3%26asc%3D20140905073823%26meid%3D959179eb17b94f998aa078a96739bb74%26pid%3D100284%26rk%3D1%26rkt%3D3%26sd%3D401175049404

 

s-l1600.jpg

Upraveno uživatelem Mikefux
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...