Přejít na obsah

G. Gerlach m/s Batory Limited Edition


Doporučené příspěvky

G. Gerlach m/s Batory Limited Edition

 

Kolegové z Polska, ale nenapadlo je nic lepšího než osadit hodinky strojkem SeaGull ST2525 s hackingem a ručním nátahem, sice v nějaké AAA třídě (to jsem myslel, že se tak označují jen fejky). Chluběj se modified in Poland by G.Gerlach. V čem ta modifikace spočívá, v tom Big Date modulu, nebo i ten je standard? Takže v asanaci...pardon...signaci strojku? Spočívá v odstranění těch šílených subcifrů se dnem a měsícem, Big Date je v základu, zmizel open heard, vyměnili rotor a provedli vlastní kalibraci ke zlepšení přesnosti. Nezní to tak špatně, dokonce se mi zdá, že to je i víc, než často (neříkám vždy) vidíme na swiss produkci s vlastním označením původní Ety. Tam nás ovšem až tolik pod pokličku nahlédnout nenechají.

 

Bez korunky (která je šroubovací, škoda, že ji neumí udělat na svých kompresorech k ovládání lunety) mají slušných 40mm, WR dostačujících 100m, klenuté sklíčko má vnitřní antireflex. Nevim jak strojek, opravdu s ním nemám žádné zkušenosti, ale co mě baví je Big Date, jak rychle probíhá v tomto případě změna data? Dají mi hodinky možnost kolem půlnoci sledovat otáčející se věnce s čísly tak, že jsou chvíli křivě? Myslím že ano a to mě baví pozorovat. Hodinek je v limitce celkem 100 kusů, mají dvouletou záruku. Krokouši jsou k dispozici ve dvou barvách, modrá a lesklá černá.

 

 

G.%2BGerlach%2Bms%2BBatory%2BLimited%2BE

 

G.%2BGerlach%2Bms%2BBatory%2BLimited%2BE

 

G.%2BGerlach%2Bms%2BBatory%2BLimited%2BE

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal som tu beznu verziu batory s mimostredovkou a datum sa preklapal pekne do 31 a potom naspat do 1. strojcek slapal velmi dobre len par s do plusu (snad to bolo max 8s) takze vyladit ho v polsku vedia.

priehlad na limitke nevyzera zle :), viac mi ale smakuje povodna verzia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 12 tis. jsou to povedené hodinky. Nemám vlastní zkušenost, chtěl jsem si kdysi pořídit ty jejich CWS Sokol 1000, ale nakonec z toho sešlo. Líbí se mi, že každé z těch jejich hodinek mají inspiraci v jejich minulosti, nějaký příběh, že jsou hrdí na to, že občas něco dokázali :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som pokukoval po ich P.24. Potom som zmenil rozhodnutie, nakolko ukoncit moju 7-rocnu anabazu na fore tymto modelom mi neprislo moc koser. Uznavam ich kvalitu a paci sa mi politika Gerlachu, ale aj tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Roman-ZA: Mě odradil problém s korunkou, respektive s natahováním, dost se to u toho modelu CWS Sokol řešilo a nevyřešilo.. Jinak hodinky made in Poland jsou taková raritka tady i obecně, bys byl originální :)

ad M/S batory, ciferník je celkem přeplněný, to máš pravdu. Osobně mi to u těchto hodinek až tolik nevadí, ale chtělo by to vidět naživo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Roman-ZA: Mě odradil problém s korunkou, respektive s natahováním, dost se to u toho modelu CWS Sokol řešilo a nevyřešilo.. Jinak hodinky made in Poland jsou taková raritka tady i obecně, bys byl originální :)

ad M/S batory, ciferník je celkem přeplněný, to máš pravdu. Osobně mi to u těchto hodinek až tolik nevadí, ale chtělo by to vidět naživo..

Už by tu moc raritní nebyl, jak myslíš. Pár kousků se tu potuluje ( sám jsem měl jedny z prvních otago potápek ). A provedení už bych se taky nebál, je naprosto vpoho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kuncák7: No úplná rarita teda asi ne, ale daly by se tu spočítat na prstech jedné, dvou, tří ruk? :)

U těch CWS Sokol, co jsem měl vyhlídnuté, nebyl problém v kvalitě (a to si myslím, že nebude u žádného modelu), ale v řešení korunky, je relativně velká a není místo pro prsty při natahování (nejsou to automaty).

 

to Roman-ZA: Tos vybral dobře, vypadají perfektně hlavně na tom barevném strapu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kuncák7: No úplná rarita teda asi ne, ale daly by se tu spočítat na prstech jedné, dvou, tří ruk? :)

U těch CWS Sokol, co jsem měl vyhlídnuté, nebyl problém v kvalitě (a to si myslím, že nebude u žádného modelu), ale v řešení korunky, je relativně velká a není místo pro prsty při natahování (nejsou to automaty).

 

to Roman-ZA: Tos vybral dobře, vypadají perfektně hlavně na tom barevném strapu.

Jo, to asi ano :lol2: . Hele, ty korunky vypadaj velký snad u všech modelů, ale překvapivě na ruce nevaděj ( jenže, kde to vyzkoušet? ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kuncák7: Zeptat se těch několika šťastných tady na fóru a udělat Gerlach zkoušecí párty? :) 

U těch bullheadů je ta korunka sice velká, překážet na ruce ale určitě nebude. Ale je hladká a nejde chytnout do prstů a protože je utěsněná, prý se s ní těžko točí. Trošku nešikovné u ručního nátahu :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají pěkně, snad až na ty příliš výrazné nápisy, o to nic. Hrozně mě ale pobavilo to, že dneska už se dá chlubit i tím, že ze strojku nějaké komplikace odstraní. Dokonce 100% ve své vlastní dílně, jak hlásá jejich web. A navíc tam zvládnou i vyměnit rotor samonátahu. To opravdu svědčí o neobyčejné zručnosti jejich hodinářů. :mobile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kuncák7: Zeptat se těch několika šťastných tady na fóru a udělat Gerlach zkoušecí párty? :) 

U těch bullheadů je ta korunka sice velká, překážet na ruce ale určitě nebude. Ale je hladká a nejde chytnout do prstů a protože je utěsněná, prý se s ní těžko točí. Trošku nešikovné u ručního nátahu :lol2:

Tak to jo. Ja tam videl vroubky a myslel jsem,... Dal to asi znas sam :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...