Jump to content
Daemonultimate

G. Gerlach m/s Batory Limited Edition

Recommended Posts

Už přivostřuješ, tak to bys měl koupit ještě jedny, aby jsi pak v reálu doma poznal, co takové jméno značky obnáší: Mr. & Mrs. Smith na vlastní kůži :lol2:

:lol2:

K čemu slouží ten knoflík na 10. hodině?

Nikde to neuvádí, tak to vymyslíme:

Nastavení hodin to nebude, k čemu by byla šroubovací korunka, mono pusher chronograf to neni, tak nám zůstává to Big Date, asi jo, rychlonastavení data

Na jejich stránkách jsem to právě také nenašel. Rychlonastavení data je jediné, co mne také napadlo a dávalo by smysl. Tak asi to tak bude. Nebo pak už jen nějaká dálková spoušť :-)

:lol2:

Jo, tak to by to také mohlo být ono  :lol2:

Mně úplně jako první napadlo, že by to mohlo být takové to počítadlo, jak mají letušky v letadle když kontrolují počet pasažérů na palubě. Pokud by měla ponorka Gerlach osádku o 31 členech, pak by to mohlo fungovat. Že by to bylo tedy počítadlo, a na místo data by s každým cvaknutím poskočil čítač o jednotku nahoru. Také tedy nevím, zda mají polské ponorky stevardky, ale pokud mají, tak by to také mohla být jedna z variant..   :clap:

Nevíte, jaká je tloušťka? Zda obdobně jako u small second verze 14mm? Jinak ano, čudlík na desítce slouží k rychlému nastavení datumu.

Škoda těch nápisů. Kdyby nechali ciferník bez nápisů, snad bych o nich i uvažoval jako bauhaus verzi s big date (což je moje snad nejoblíbenější komplikace) k obleku či jiné formální události.

Nevíte, jaká je tloušťka? Zda obdobně jako u small second verze 14mm? Jinak ano, čudlík na desítce slouží k rychlému nastavení datumu.

Škoda těch nápisů. Kdyby nechali ciferník bez nápisů, snad bych o nich i uvažoval jako bauhaus verzi s big date (což je moje snad nejoblíbenější komplikace) k obleku či jiné formální události.

Nie je to sice big date, ale risknut by si ich mohol, biela verzia este je - http://vratislavia-watches.com/en/wp-content/uploads/2014/05/Vratislavia-Conceptum-Formmeister-White.jpg

Edited by Roman-ZA

Tebou odkazovane Vratislavy nejsou zrovna muj salek kavy. A navic jsou 12mm vysoke, coz je na oblekovky taky uz dost na hrane...

Mám ten původní model a ten mi přišel hezčí co se týče čísleníku, ale zase nemá prosklené dýnko :D Jinak s hodinkama spokojenost, strojek byť Seagull, tak šlapal velice dobře a řekl bych i poměrně přesně... dělal pár sekund do plusu denně (cca 4-5). Vodotěsnost odzkoušena při šnorchlování v moři - bez problémů, ale ten rychlocvak data na 10. hodině zlobil při přepínání mezi datem 16 do 18, musel jsem přetáčet ručně nastavením hodinové ručičky, takže hodinky půjdou do servisu a pak se uvidí... 

Nemáte zkušenost, jestli se dají někde sehnat konkrétní náhradní díly na ten SG 2525, nebo je potřeba koupit z Číny celej strojek?

Psal jsem do Gerlachu přes jejich web žádost o servis, ale nikdo se neozval a už je to taky nějakej týden... Máte se servisem u nich zkušenost?