Přejít na obsah

Nosíte hodinky vždy správně nařízené?


AdaMoss

Doporučené příspěvky

Myslím, že tu nikdo nepsal, že by se hodinky zastavily ve winderu - to už by znamenalo myslím někdě problém. Já winder nemám - odkládám na podložku a s rezervou chodu cca 40 hod. to na celý víkend nevystačí.

 

Zatím se zdá, že nesprávná data na hodinkách nikdo netoleruje :-).

 

Pardon, četl jsem nepozorně... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mně by spíš zajímalo, co vede lidi k tomu, že musí řešit ty vteřiny. Kde např. pracují a proč to vyžadují.

Mam rad, kdyz hodinky ukazuji cas, ktery skutecne aktualne je. Nema to zadnou souvislost s tim, kde ci jak pracuji, ale aby mi sly minutu nebo dve do plusu ci minusu, to proste nedam... Je to soucast me OCD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mám zrovna období nošení hodinek, tak mám na ruce jen quartzky a ty se mi asi všechny vejdou odchylkou do 10s/rok. U mechanik jsem byl pořád nervózní (a do mínusu bych to asi nesnesl vůbec) a nedej bože, abych se 7s26 dobíhal bus, to jsem vždycky raději kontroloval, kolik jsem tam natočil do plusu navíc //lehká nadsázka.

Upraveno uživatelem VitekB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám asi kliku,  denně mi dou tak 4  plus.   Když se dostanou k patnácti vt. tak je na noc položím na bok a ono je to zpomalí.  Dík tomu vlastně nemusím seřizovat.

A jelikož je to manuál tak ráno při natahování kouknu na netu kolik se předchází.

Dá se říci že mám takovou absolutně přesnou mechaniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pořídím nový hodinky, tak je chvilku sleduju, jak jdou.

Pak hodinky seřizuju v podstatě jen když se zastaví z důvodu nenošení - to bývá tak 1x za týden. Nařizování dělám tak, že mrknu na mobil, kolik ukazuje s přesností na minuty, něco takového nařídím na hodinkách a jdu... Stresovat se, jestli hodinky náhodou nejsou 30s mimo, mě nebaví.

Během té doby přesnost nesleduju. Nikde na minutu přesně být nepotřebuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně by spíš zajímalo, co vede lidi k tomu, že musí řešit ty vteřiny. Kde např. pracují a proč to vyžadují.

U mě je to normální úchylka, víc za tím nehledej :-). prostě to musím mít seřízený i u hodinek, co nenosím denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pořídím nový hodinky, tak je chvilku sleduju, jak jdou.

 

Pak hodinky seřizuju v podstatě jen když se zastaví z důvodu nenošení - to bývá tak 1x za týden. Nařizování dělám tak, že mrknu na mobil, kolik ukazuje s přesností na minuty, něco takového nařídím na hodinkách a jdu... Stresovat se, jestli hodinky náhodou nejsou 30s mimo, mě nebaví.

Během té doby přesnost nesleduju. Nikde na minutu přesně být nepotřebuju.

To mi přijde celkem rozumnej přístup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pořídím nový hodinky, tak je chvilku sleduju, jak jdou.

Pak hodinky seřizuju v podstatě jen když se zastaví z důvodu nenošení - to bývá tak 1x za týden. Nařizování dělám tak, že mrknu na mobil, kolik ukazuje s přesností na minuty, něco takového nařídím na hodinkách a jdu... Stresovat se, jestli hodinky náhodou nejsou 30s mimo, mě nebaví.

Během té doby přesnost nesleduju. Nikde na minutu přesně být nepotřebuju.

Souhlas. Mam to +/- stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatně nařízené hodinky mi vadí a to dost. Točím jich na zápěstí mnoho, v podstatě jen vintážky, takže je takřka vždy znovu nastavuji, protože stály. A nastavuji je do rozdílu cca 5s oproti rádiem řízeným hodinám. A to i ty, co nemají vteřinovku, minutovka musí v celou zařezávat s indexem. Odpoledne pak ověřím jak šly a potěší mě minimální rozdíl.

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...