Jump to content

Nosíte hodinky vždy správně nařízené?

AdaMoss
 Share

Recommended Posts

Myslím, že tu nikdo nepsal, že by se hodinky zastavily ve winderu - to už by znamenalo myslím někdě problém. Já winder nemám - odkládám na podložku a s rezervou chodu cca 40 hod. to na celý víkend nevystačí.

Zatím se zdá, že nesprávná data na hodinkách nikdo netoleruje :-).

Pardon, četl jsem nepozorně... :-)

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no člověče vteřiny řeším kvůli autobusu, jezdím Ropidem za Prahu, zase tak často mi to tam nejezdí a řidiči mají radiem řízené hodiny a jezdí fakt na čas, proto vím, kdy mam na zastávku jen jít a kdy se pokusit o něco co vypadá jako běh

Jsem advokát, protistrany a někdy i vlastní klienti na mě občas zkouší různé nepravosti. Občas někdo zkusí i to, že jsem ve stanovený čas nebyl na stanoveném místě apod.  

Mně by spíš zajímalo, co vede lidi k tomu, že musí řešit ty vteřiny. Kde např. pracují a proč to vyžadují.

Mam rad, kdyz hodinky ukazuji cas, ktery skutecne aktualne je. Nema to zadnou souvislost s tim, kde ci jak pracuji, ale aby mi sly minutu nebo dve do plusu ci minusu, to proste nedam... Je to soucast me OCD

Taky jsem raději, když hodinky ukazují přesný čas. Proto je vždy v neděli seřídím. Naštěstí za ten týden neudělají víc než minutu do plusu, což by mě už štvalo. Datumovku sice nemám, ale špatné datum by mi taky vadilo.

Když mám zrovna období nošení hodinek, tak mám na ruce jen quartzky a ty se mi asi všechny vejdou odchylkou do 10s/rok. U mechanik jsem byl pořád nervózní (a do mínusu bych to asi nesnesl vůbec) a nedej bože, abych se 7s26 dobíhal bus, to jsem vždycky raději kontroloval, kolik jsem tam natočil do plusu navíc //lehká nadsázka.

Edited by VitekB

Mám asi kliku,  denně mi dou tak 4  plus.   Když se dostanou k patnácti vt. tak je na noc položím na bok a ono je to zpomalí.  Dík tomu vlastně nemusím seřizovat.

A jelikož je to manuál tak ráno při natahování kouknu na netu kolik se předchází.

Dá se říci že mám takovou absolutně přesnou mechaniku.

Když pořídím nový hodinky, tak je chvilku sleduju, jak jdou.

Pak hodinky seřizuju v podstatě jen když se zastaví z důvodu nenošení - to bývá tak 1x za týden. Nařizování dělám tak, že mrknu na mobil, kolik ukazuje s přesností na minuty, něco takového nařídím na hodinkách a jdu... Stresovat se, jestli hodinky náhodou nejsou 30s mimo, mě nebaví.

Během té doby přesnost nesleduju. Nikde na minutu přesně být nepotřebuju.

Mně by spíš zajímalo, co vede lidi k tomu, že musí řešit ty vteřiny. Kde např. pracují a proč to vyžadují.

U mě je to normální úchylka, víc za tím nehledej :-). prostě to musím mít seřízený i u hodinek, co nenosím denně.

Pak hodinky seřizuju v podstatě jen když se zastaví z důvodu nenošení - to bývá tak 1x za týden. Nařizování dělám tak, že mrknu na mobil, kolik ukazuje s přesností na minuty, něco takového nařídím na hodinkách a jdu... Stresovat se, jestli hodinky náhodou nejsou 30s mimo, mě nebaví.

To mi přijde celkem rozumnej přístup.

Souhlas. Mam to +/- stejně.

Špatně nařízené hodinky mi vadí a to dost. Točím jich na zápěstí mnoho, v podstatě jen vintážky, takže je takřka vždy znovu nastavuji, protože stály. A nastavuji je do rozdílu cca 5s oproti rádiem řízeným hodinám. A to i ty, co nemají vteřinovku, minutovka musí v celou zařezávat s indexem. Odpoledne pak ověřím jak šly a potěší mě minimální rozdíl.

Edited by Wanderer