Přejít na obsah

The Longines Master Collection


JOM

Doporučené příspěvky

Chtěl bych se podělit o své dojmy z hodinek The Longines Master Collection, L2.759.4.78.3.

 

Hodinky jsem si koupil před měsícem, po docela intenzivním hledání univerzálních hodinek s chronografem, které se hodí k obleku i džínsům.

 

Hodinky mají průměr pouzdra 42 mm. Horní sklíčko je safírové, pouzdro je z oceli 316L. Gilošovaný ciferník má stříbrnou barvu a je dle mého názoru zpracován výborně. Ručky jsou modřené, což je odkaz na historii Longines - první náramkový chronograf Longines měl také modré ručky. Podobně je to u arabských číslic - stejné jsou na hodinkách Longines z první poloviny 19. století. Na pozici 9 jsou vteřiny, na pozici 3 je 30-ti minutový a na 6 12-ti hodinový čítač. Datum je mezi číslicemi 4 a 5, což mě osobně vyhovuje.

 

Safírové průhledné dýnko nabízí krásný pohled na kalibr L688.2 (28800 kmitů za hodinu, rezerva nátahu je 54 h.) s modřeným sloupkovým kolem (Column Wheel). Strojek vychází z kalibru ETA Valgranges A08.L01, vyvinutého pro Longines (dá se ale najít i v hodinkách Omega).

 

Řemínek o šířce 21 mm je tmavě hnědý, z kůže z aligátora. Hodinky jsou vodotěsné do 30 m, což mi stačí (do vody mám jiné, sportovní).

 

Jsem s nimi zatím naprosto spokojený - splňují vše, co jsem požadoval a jsem z nich stále nadšený. Je mi ale jasné, že měsíc je velice krátká doba: v budoucnu tak doplním příští zkušenosti a dojmy.

 

Pro doplnění pár fotek:

 

 

 

post-42127-0-47978600-1461442536_thumb.jpg

post-42127-0-03804500-1461442547_thumb.jpg

post-42127-0-18372100-1461442555_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za fotky a první dojmy - tyhle chrona "L" vážně umí. Modřené ručky na světlém cifru jsou skvěle čitelné. Jaký máš pocit z výšky hodinek? Nezdá se ti, že na zápěstí "trčí"?

 

Těším se na další fotky, hlavně na nějaký detail modřeného sloupkového kola za lepších světelných podmínek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

výška hodinek je 12 mm, což je myslím ještě zvládnutelné bez problémů - "fungují" i s košilí v obleku a nezdá se mi, že by trčely. Docela tomu napomáhá i tvar pouzdra a dýnka.

 

Doplňuji ještě pár fotek, včetně pohledu na sloupkové kolo.

 

 

post-42127-0-47238500-1461502311_thumb.jpg

post-42127-0-73500200-1461502333_thumb.jpg

post-42127-0-91896700-1461502353_thumb.jpg

post-42127-0-06173900-1461502368_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezké hodinky. Vždy když si v hodinářstvích prohlížím hodinky Longines ve vitrínách, tak pohleem zavadím mj. i o tento model. Podle mne povedený kousek s velice slušnými parametry.  a jak píše Jirka, ty modřené ručičky jsou super.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, velice děkuji za všechny názory.

 

K otázce Bolka: 12-ti hodinový čítač lze využít k pohodlnému stopování času do 12-ti hodin. Dále je možné jej využít (viz. samostatné téma "Využití chronografu" na Chronomagu) např. i jako druhou časovou zónu (+ jako bonus názor manželky: je tam na parádu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako oblekovky uznávám jen ty "klasické". Co nejjednodušší, max. s datumovkou. Před nedávnem jsem ale jako dárek dostal Longines Moonphase a musel jsem uznat, že i chrona můžou jít k formálnímu oblečení. Tyhle chrona to jenom potvrzují. Nádhera. To prostě hladí na duši. Perfektní volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji. Je pravda, že klasické oblekovky mají být skutečně co nejjednodušší. K obleku jsem si proto původně koupil klasické oblekovky a byl (a stále jsem) s nimi velice spokojený. Z Longines Master Collection jsem ale naprosto nadšený a vlastně už nosím jenom je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...