Jump to content

Seiko Sumo

Recommended Posts

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Suma mám cca měsíc a můžu trochu hodnotit, celou dobu až na menší vyjímky na ruce....nosí se perfektně, přesnost výborná .... + 3s za 24 hodin, docela dobře vypadaj a nectnosti ve zpracování jsem jim

Moje Suma a manželčiny Wengery při "courání" kolem Berounce...  

Po velmi dlouhém čekání jsem se konečně dočkal  ... a musím říct, že jsou super!

Sumo má ale sponu 18mm, ne? 20mm sponu mají až nové Želvy a Samuraje.

Osobně mi na Sumo sponě vadí, že se přetáčí a ta extenze je vždycky zlomená kolem zápěstí. A celá spona je docela dost dlouhá.

Osobně mi na Sumo sponě vadí, že se přetáčí a ta extenze je vždycky zlomená kolem zápěstí. A celá spona je docela dost dlouhá.

Nevím, ale buď máš jinou sponu, nebo máš divné zápěstí, nebo ji máš prostě na špatném místě. Zkoušels ubrat dílek na jedné straně a přidat na druhé tak, abys tu sponu dostal na místo, kde se kroutit a lámat nebude...? Kolik cm máš obvod ruky?

Ukaž foto zespod ruky.

Edited by JaRooN

Nevím, ale buď máš jinou sponu, nebo máš divné zápěstí, nebo ji máš prostě na špatném místě. Zkoušels ubrat dílek na jedné straně a přidat na druhé tak, abys tu sponu dostal na místo, kde se kroutit a lámat nebude...? Kolik cm máš obvod ruky?

Ukaž foto zespod ruky.

tak já už žádné hodinky s touhle sponou nemám, naštěstí :)

ale zápěstí cca 16cm, takže když jsem sponu umístil aby nebyla zlomená, tak na druhé straně přečnívala zápěstí. Štvalo mě to i na titanových SBDN001, spona je tam úplně stejná. A bylo to stejné na nových želvách, na Sumo, prostě všude. Ale to je můj boj, raději vyšší a hlavně kratší sponu z MM300 než tuhle.

Možná by bylo dobré mít trochu soudnosti. Máš zápěstí 16 cm a stěžuješ si, že jsou ti spony, primárně určené na větší zápěstí, veliké? To ale není chyba těch spon, jak to tady podáváš, ale chyba malého zápěstí. Pokud nemáš lovečák, tak to pro tebe prostě určeno není!

Tak to pardon, já jen napsal, že MM300 spona je lepší než ta na Sumo. A jelikož jsou obě 18mm, tak není nic jednoduššího než je vyměnit. 

Krom toho ta spona je i na 38mm hodinkách, tedy ne úplně na velká zápěstí.

Možná by bylo dobré mít trochu soudnosti. Máš zápěstí 16 cm a stěžuješ si, že jsou ti spony, primárně určené na větší zápěstí, veliké? To ale není chyba těch spon, jak to tady podáváš, ale chyba malého zápěstí. Pokud nemáš lovečák, tak to pro tebe prostě určeno není!

To bych odporoval. Spona na Sumách je naprosto stejná jako mají třeba Monstra, solární divery a jiné, které nejsou tak úplně určené pro velkou ruku (ikdyž těžko říct, podle čeho se to dá poznat).

to je dost blbý taky kydat proti Sumo sponě a potom prodat tu svojí, ne :)

za 75USD je to stejná cena, kterou jsem platil za novou. Plus 9.90USD za poštu a tuším 400+200Kč celníkům a Poště.

A jde Ti prioritně o sponu s extenzí a signací Seiko? Mně vadilo na sponě u Sum jen to, že je plechová a tak jsem ve StrapCode objednal "plnotučnou" sponu, ale bez extenze a signace se 4 dírkovou regulací asi za 700kč a velká spokojenost.