Přejít na obsah

Poradíte s výběrem SEIKO?


henryK99

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

mám slabost pro hranaté hodinky a proto nyní

uvažuji o klasickém společenském modelu ala Cartier Tank a našel jsem dva kousky, které vyhovují.

 

SEIKO a DUGENA.

 

Oba modely jsou téměř totožné, oba quartz, oba stojí zhruba stejně, cca. 115 Eur.

Oba mají minerální sklo, tedy SEIKO uvádí HArdlex.

Netuším však, zda zvolit světoznámou japonskou značku nebo německou DUGENu.

Japonské hodinky jsem již měl - automaty ORIENT, ale švýcarské Tissotky taky.

Váhám tedy mezi japonci a němci :-)
a popravdě i mezi ručičkami, zdají se mi u SEIKO poněkud zůžené...ale to je asi detail...

SEIKO má podobný model i v tzv. SOLAR. Je o něco dražší. Jenomže nemám vůbec zkušenosti se solárním pohonem.
Opravdu vydrží baterie déle, jak se uvádí? Tzn. až 10 let? Je to bezpečné? A vůbec - vyplatí se SOLAR u SEIKa více než klasická baterie?

Strojky SEIKO vyrábí svoje, že? DUGENA bude mít asi nakonec taky japonský strojek...


A vzhledem k tomu, že je zde spousta odborníků na SEIKO, prosil bych někoho z vás, kdo má zkušenosti
s radou, popř. pokud někdo tento model vlastníte?

 

Prosím všechny přítomné znalce o radu.

 

Děkuji mnohokrát.

post-23317-0-38501800-1462119480_thumb.jpg

post-23317-0-90214700-1462119494_thumb.jpg

post-23317-0-89254700-1462119723_thumb.jpg

post-23317-0-17144600-1462119770_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Solar má smysl hlavně u WR100 a výše, protože díky absenci výměny baterie není potřeba dělat a platit tlakovku (přesněji řečeno, jednou za 10 let ano). Ale u obyčejných modelů, kde si člověk baterku mění sám, bych na solaru netrval (což platí hlavně při srovnání s modely Seiko Solar s rezervou chodu pouhé 2 měsíce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podíval bych se přímo na manuál od Seika k danému strojku. Když to bude 12 měsíců, pak není co řešit. Já mám (tedy žena) strojek s rezervou 2 měsíce a přes zimu ty hodinky musí být u okna nebo nosit mimo kabát. Jinak se zastaví a žádným umělým světlem se mně je nabít nepodařilo (horské sluníčko jsem ale pravda ještě nezkoušel, možná by to šlo s ním).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podíval bych se přímo na manuál od Seika k danému strojku. Když to bude 12 měsíců, pak není co řešit. Já mám (tedy žena) strojek s rezervou 2 měsíce a přes zimu ty hodinky musí být u okna nebo nosit mimo kabát. Jinak se zastaví a žádným umělým světlem se mně je nabít nepodařilo (horské sluníčko jsem ale pravda ještě nezkoušel, možná by to šlo s ním).

Klasická UV ledka nefungovala?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma už 7 let Citizeny a nikdy jsem je nemusel dávat nabíjet. V pohodě to stíhají sami, stačí jim k tomu jakékoliv světlo a může být i velmi slabé... První zimu jsem měl trochu obavy, protože byly neustále v rukávu, ale aspoň u Citizenu je nabíjení velmi efektivní. V podstatě stačí, abyste bez lumi poznal, kolik je hodin a už se nabíjí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...