Přejít na obsah

Junghans novinky roku 2016


MarvinX

Doporučené příspěvky

I letos si dovolím sepsat krátky přehled novinek značky Junghans, tentokrát samozřejmě pro rok 2016.


1. Junghans Meister Pilot
Junghans 027/3590 Meister Pilot - černý číselník, zelená luminiscence, černý řemen
Junghans 027/3591 Meister Pilot - černý číselník, béžová luminiscence, hnědý řemen

Základní parametry hodinek
Velikost: 43,3 mm
Výška: 14,4 mm
Rozteč nožiček: 22 mm
Pouzdro: Ocelové broušené
Sklíčko: Sférické safírové sklo s oboustranným antireflexem
Řemínek: Nýtovaný kožený řemen
Strojek:  Automatický kalibr Junghans J880.3 nebo J880.4 (základ ETA 2824 nebo Selitta SW200, chrono nástavba Dubois Depraz 2030)
Dostupnost: Na dotaz ? malý počet kusů, omezená distribuce.


 


2. Junghans Meister Driver
Junghans 027/3684 Meister Driver Chronoscope ? šedo-béžový číselník, tmavě hnědý řemínek
Junghans 027/3685 Meister Driver Chronoscope ? tmavě šedý číselník, červený řemínek
Junghans 027/3686 Meister Driver Chronoscope - šedý číselník, ocelový tah

Základní parametry hodinek
Velikost: 40,8 mm
Výška: 12,6 mm
Rozteč nožiček: 21 mm
Pouzdro: Ocelové leštěné
Sklíčko: Plastové s ochrannou vrstvou SICRALAN
Řemínek: Kůže nebo ocel
Strojek: Automatický kalibr Junghans J880.3 (základ ETA 2824, chrono nástavba Dubois Depraz 2030)
Dostupnost: Nejdříve září 2016


Junghans 027/3607 Meister Driver Handaufzug ? antracitovo-béžový číselník, šedý řemínek
Junghans 027/3608 Meister Driver Handaufzug ? šedo-béžový číselník, béžový řemínek

Základní parametry hodinek
Velikost: 37,7 mm
Výška: 7,3 mm
Rozteč nožiček: 20 mm
Pouzdro: Ocelové leštěné
Sklíčko: Plastové s ochrannou vrstvou SICRALAN
Řemínek: Kůže
Strojek: Mechanický kalibr Junghans J815.1 s manuálním nátahem (Peseux 7001) výška 2,3 mm
Dostupnost: Nejdříve září 2016


3. Junghans Max Bill Handaufzug Damen
Junghans 027/3600 Max Bill Handaufzug Damen ? ledově modrý číselník, ocelové pouzdro, ocelový řemínek
Junghans 027/3601 Max Bill Handaufzug Damen ? světle růžový číselník, ocelové pouzdro, bílý kožený řemínek
Junghans 027/3602 Max Bill Handaufzug Damen ? tmavě šedý číselník, ocelové pouzdro, šedý kožený řemínek s plstěnou strukturou

Základní parametry hodinek
Velikost: 34 mm
Výška: 9 mm
Rozteč nožiček: 18 mm
Pouzdro: Ocelové leštěné
Sklíčko: Plastové s ochrannou vrstvou SICRALAN
Řemínek: Kůže nebo ocel
Strojek: Mechanický kalibr Junghans J805.1 s manuálním nátahem
Dostupnost: Nejdříve v červnu 2016


4. Junghans Max Bill Damen
Junghans 047/4657 Max Bill Damen - leštěný číselník v medové barvě, ocelové pouzdro, bílý kožený řemínek
Junghans 047/4658 Max Bill Damen - leštěný číselník ve světle růžové barvě, ocelové pouzdro, bílý kožený řemínek
Junghans 047/4659 Max Bill Damen - leštěný číselník v ledově modré, ocelové pouzdro, bílý kožený řemínek

Základní parametry hodinek
Velikost: 32,7 mm
Výška: 6,9 mm
Rozteč nožiček: 17 mm
Pouzdro: Ocelové leštěné
Sklíčko: Plastové s ochrannou vrstvou SICRALAN
Řemínek: Kůže
Strojek:  Quartzový strojek J643.29 s ukazatelem data.
Dostupnost: červen 2016

post-727-0-44288300-1462481660_thumb.jpg

post-727-0-14502400-1462481668_thumb.jpg

post-727-0-63314300-1462481692_thumb.jpg

post-727-0-07086300-1462481703_thumb.jpg

Upraveno uživatelem MarvinX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pilotky mě zaujaly už loni ve Schrambergu. Přijdou mi jako neotřelá varianta k té záplavě pilotních modelů, co jsou na trhu.

 

Na mě asi mají moc tool vzhled, nevím, jestli bych si zvykl, ale za zkoušku by stály. K jejich smůle tu jsou antracitové Chronoscope, které u mě stále jsou jasnou jedničkou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurnik, driver fakt není diver...klikám na ty junghansovské potápky a říkám si, tak to bych k vodě nevzal, než mi to došlo ....:-)

 

Ty pilotky...fakt povedené,, jen ta cena. Nebudou je dělat bez chrona?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Meister Driver na tahu vypadaji bajecne! Jinak stejnej povzdech na cenou, doufal jsem do 40k.

Ale verim, ze Junghans nema zapotrebi bojovat cenou, takze vlastne cajk...

 

Btw: pochlubis se Saso i s dynkem?

Upraveno uživatelem uff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MejlaG: Z názvu si nic nedělej, já jsem kolegům co pořádají veteránské rallye taky povídal o nádherných Diverech, které by se k těm jejich mazlíkům báječně hodili :) Se to malinko plete. Pilotky bez chrona, hm letos určiě ne, ale předpokládám, že za rok, za dva budou, zatím vždy, když Junghans přišel s pilotkami, tak udělal i verzi bez chrona.

 

uff: Sebevědomí mají v Junghansu na rozdávání, jsou úspěšní v Americe, Asii i v Evropě, výroba nestíhá, na některé modely se dost dlouho čeká, takže ceny mají asi nastaveny správně. Fakt je, že když pak vidíš ty hodinky naživo, chápeš jejich cenu, třeba zrovna ty pilotky, 43 mm! to je na pilotky docela málo, ale jsou perfektní, precizně propracované pouzdro, tlačítka, korunka, skvělý kovově lesklý číselník a hlavně fantastická obousměrná luneta, otáčí se plynule bez cvakání a přitom naprosto přesně.

 

PS: S dýnkem se klidně pochlubím, ale nakonec jsem zvolil standardní plné s hvězdou Junghans, to limitované z loňska s fabrikou nevypadá tak dobře.

 

kuncák7: Rádo se stalo a kdyby nutkání potřeby Chronoscopů bylo akutní, rád pomohu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedny Meistery už sice mám, ale za ty Drivery bych se asi nezlobil. Ty mne oslovují z uvedené kolekce asi nejvíc. Těžko říci, zda bych vzal Chronoscpoe, nebo klasičtější Handaufzug. Už se těším, až je bude možné vidět na živo. I když možná vlastně ani ne, protože to pak zase bude trápení....(koupit, nekoupit, znáte to)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gifot: Nechci tě odrazovat, hezky si tady o pilotkách povídáme, ale v této chvíli už jsou v podstatě vyprodané. Letos jich Junghans vyrobil cca 200 ks, teď zrovna končí jejich výroba. Většina z vyrobených je prodaná a další už letos nebudou :(

Rozhodně bych dokázal zařídit ukázku pilotek, ale nevím jak by to bylo s možností je ještě koupit, musel bych to ověřit v Německu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Na živo jsou ty junghans fakt výtečný, serie master diver a max bill handauzug jsou jedinečný nekompromisní retro, dotažený do konce včetně plastu, vlastně tak po všech stránkách perfektní, až nadčasový. Paráda.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Radimk: Rád bych něco napsal, ale zatím není v podstatě co, ve firmě Junghans je na info k těmto hodinkám absolutní embargo, proto mohu jen opakovat dřívější informace. Ano, chystá se nová řada digi hodinek Junghans, ale zatím není jasné kdy budou. Osobně to vidím na rok 2018. Co vše by mělo být nového? Určitě strojek, displej, pravděpodobně dojde k modernizaci designu pouzdra. A šeptanda říká, že by v nových digi měl být GPS modul a prý také solární napájení, ale to je opravdu zatím jen spekulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ja som bol prave dva tyzdne dozadu Junghans konecne skusat, Max Bill sa mi pacili dlhsie. Zvazoval som prave aj ten Driver, ale ked som ho videl vo vyklade tak ma prave vobec nezaujal a ani na ruku nesiel. Aj ked som povodne myslel, ze najviac sa mi bude zdat Max Bill s cislami, tak nakoniec ma ovela viac oslovila verzia bez. A uplne najviac na meshi. 

post-40832-0-85767200-1481366347_thumb.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ty piloty mi vrtaj hlavou :)

 

Dizajn je prej v reálu extrasupr dotaženej.

 

http://wornandwound.com/review/junghans-meister-pilot-chronograph-review/

 

Na uhrforu se diskutovalo, že za ty prachy tam měl bejt Valjoux 7750 a ne 2824-2 s Dubois Depraz 2030? 

 

Jsem jen poučenej laik. Je v tom pro běžnýho peóna velkej kvalitativní rozdíl? Co vím, tak DD se používá i v násobně dražších hodinkách.

 

post-39346-0-43705600-1484048887_thumb.jpg

post-39346-0-47243700-1484048899_thumb.jpg

 

post-39346-0-78793900-1484048423_thumb.jpg

post-39346-0-06070700-1484048391_thumb.jpg

 

 

 

Upraveno uživatelem Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...