Přejít na obsah

Breitling Avenger II Seawolf


Doporučené příspěvky

Ahoj všichni. Jsem na Chronomagu nový, zaregistroval jsem, poněvadž jsem fanouškem automatů, rád se o hodinkách dozvím nové věci a také bych chtěl znát Váš názor na některé kusy, mezi kterými se rozhoduju, že pořídím. Mojé první automaty (a zatím jediné) jsou Victorinox Airboss s ETA 2824. Nyní nadešel čas, pořídit si nějaký další přírůstek. Vžd jsem toužil po nějakých prémiových pilotkách (v letectví se denně pohybuji), nicméně s odstupem času jsem zjistil, že bych chtěl nějaké hldinky, které by byly bytelnější, univerzálnější, vlastně abych je prakticky nemusel nikdy sundat z ruky, ať dělám cokoliv (když pominu nějaké činnosti nebo sporty s velkými otřesy). Z těchto důvodů se mi začaly líbit potápěčské hodinky, a to rovnou prémiové značky. Mým největším favoritem jsou Omega Seamaster Planet Ocean s In-house Co-axial kalibrem, nicméně tyto hodinky bych rozhodně nechtěl nosit na veškeré činnosti, zkrátka mi b jich bylo líto a chtěl bych je mi jako svůj hlavní klenot. Rozhodně si ječasem pořídím.

 

V tuto chvíli se rozhoduji mezi dvěma modely od Breitlingu, a to Avenger II Seawolf a Superocean Automatic 44. Jsou hodně podobné (dle mého názoru), mají upravenou ETA 2824-2, avšak mírně se přikláním k Seawolfum, líbí semi jejich mohutnost a tím pádem i bytelnost, to vše i za cenu jejich hmotnosti.

 

Rád bych Vás poprosil o jakýkoliv názor, komentář, případně doporučení ohledně čehokoliv. ;-)

Už se tu v jedné diskuzi před pár lety srovnávaly, ale to byly starší modely.

Předem dík moc a rád se začlením do Vašeho koloběhu ohledně hodinek. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zároveň rád provozuju outdoorové sporty ve vyšších horách, takže by hodinky měly vydržet i nějaké horší podmínky např. v podobě vody... Což si myslím, že tyhle jednoznačně s jejich extrémní vodotěsností splňují. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítej Honzo,

 

přidám malou zkušenost, pokud máš ruku 17cm, tak na Avenger si myslím, že můžeš zapomenout, především jsou dost vysoké, já mám ruku 23cm a velikostně sice dobré, ale jsou z mého pohledu nepříjemně vysoké. SuperOcean 44 je proti nim ale dost down-grade. Jsou sice fajn, ale nemají "takové koule". Řešení bych viděl v provedení Avenger GMT - ty jsou o dost nižší, chce si zajít na obhlídku k AD a tam to vyzkoušet.                   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Seawolf na tahu je fakt kladivo. Pokud preferuješ těžší hodinky, tak žádný problém, kdykoli je můžeš fláknout na pohodlnou B gumu. Vysoké pouzdro ale na menším zápěstí může vyvolat dojem nepohodlnosti a nepřiměřenosti, ale je to subjektivní věc.  Na fotce je moje ručka ( 22 cm ) a Seawolfy.... 

post-10024-0-32927200-1462609289_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je kvůli tobě po dlouhé době před chvílí nasadil a nafotil. Pro představu, obvod ruky 17,5 cm. Jsou velký, což by mě tak neštvalo, Béčka mají být velký, ale jsou těžký jako kráva. Což je důvod, proč je moc nenosím a až mě to zase chytne, tak půjdou z baráku.

post-3846-0-69055000-1462609350_thumb.jpg

post-3846-0-06136600-1462609360_thumb.jpg

Upraveno uživatelem habadej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady a za názory a za fotky, které mi trošku poradí, zvlášť ty od habadeje, který má podobné zápěstí jako já. Byl jsem u Dušáka a zkoušel jsem si je. Bohužel jsem je neměl dotažené, protože tah byl samozřejmě delší než je obvod mého zápěstí. Težký byly dost, ale ne tolik, aby mi to bylo nepříjemný. Otázkou je, jakej na to budu mít názor např. po týdnu nošení vkuse...

Jsem rád, Sphinxxi, že jsi mimpotvrdil downgrade Superoceanu. Ty Avenger GMT byly vystavené hned vedle Seawolfu, ale nelíbily se mi tolik paradoxně práve kvůli tomu, že jsou nižší. :-) :-) A také kvůli jejich podstatně nižší vodotěsnosti... Ne že bych se hloubkově potápěl pravidelně, ale prostě se mi to líbí... Funkce GMT je samozřejmě zajímavá, především pak v letectví, ale asi bych bez ni dokázal žít.

Bohužel je těžký posoudit, jestli tak těžké hodinky mi pak nebudou na obtíž. Osobně si myslím, že nebudou... Ale třeba je to jenom tím, že jsem zaslepen jejich krásou a dokonalostí. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě si hodím na ruku ty GMTčka až se dostanu k AD... Ale názor, proč se mi líbí víc Seawolf, jsem už psal...

Nějaká podobná alternativa jako Seawolf Vás nenapadá (pokud vůbc existuje)?

 

Ale těžko se hledá alternativa, když je člověk posedlej jedním konlrétním modelem... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, Sphinxxi, že jsi mimpotvrdil downgrade Superoceanu. Ty Avenger GMT byly vystavené hned vedle Seawolfu, ale nelíbily se mi tolik paradoxně práve kvůli tomu, že jsou nižší. :-) :-) A také kvůli jejich podstatně nižší vodotěsnosti... Ne že bych se hloubkově potápěl pravidelně, ale prostě se mi to líbí... Funkce GMT je samozřejmě zajímavá, především pak v letectví, ale asi bych bez ni dokázal žít.

Bohužel je těžký posoudit, jestli tak těžké hodinky mi pak nebudou na obtíž. Osobně si myslím, že nebudou... Ale třeba je to jenom tím, že jsem zaslepen jejich krásou a dokonalostí. :-D

Honzo, pak nezbývá než si to projít sám a zjistit, jaké jaké jsou pocity z nošení, tím se člověk poučí asi nejvíc a třeba, pokud jsi do nich tak zakoukaný si je i necháš, těžko říct. S tímto pouzdrem, se bude těžko hledat alternativa. 

 

Pak už jen ty PO, ty sedí parádně, ale nemají takový "look", jako Breitling, jsou spíše usedlejší. Já jsem je měl a popravdě řečeno, pokud bych do nich měl jít znovu, tak aby pro mne byly alespoň trochu zajímavé, musel bych mít verzi "orange" a to včetně kůže :D . Ale já mám rád výraznější hodinky. Jsem zvědav, jak to dopadne s nákupem u Tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PO jsou jasná volba do budoucna, sice to chvíli ještě potrvá, ale vím, že jakmile na ně našetřím, tak neodolám. :-)

 

Každopádně pokud Seawolfy opravdu pořídím, tak se tady ihned pochlubím. :-)

 

Co jsem se tu dočetl, tak před koupí by mohlo být reálné vyjednat slevu u AD o 10-15 %, což je příjemné, pokud to tak opravdu je.

 

Jsem mimo ČR do konce května, tak pak se nějak rozhoupu.. Možná jsem udělal chybu, když jsem byl minulý týden na jednom blízkovýchodním letišti tranzitním prostoru v duty-free obchodě a zrovna ten den měli slevu 20% na většinu značek hodinek včetně Breitlingu a Seawolfy vycházely nové v přepočtu na cca 74 000 Kč!!! Což byla asi chyba, že jsem je nevzal, ale v tu chvíli jsem bohužel neměl moc času... Nocméně věřím, že se sleva bude opakovat i jindy a já se tam určitě ještě dostanu...

Což je můj poslední dotaz, zdali je mezinárodní záruka opravdu mezinárodní, resp. jestli nové Breitlingy, koupené v zahraničí, v případě nějakého problému, je možné reklamovat u AD v ČR..??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi udělal chybu, cena je to pěkná, ale třeba ji tam ještě vychytáš. Pokud jde o zemi původu, reklamace, respektive záruka je mezinárodní a tudíž uznatelná prakticky kdekoliv, v zásadě, pokud by je nechtěli vzít v AD u nás, což by bylo docela nestandardní, tak je určitě vyreklamují přes sběr ve Vídni, tedy v případě, že by s nimi něco bylo.

 

Zcela jasným standardem u značky Breitling, je dnes tzv. digitální karta, kde je uvedené datum prodeje, autorizovaný prodejce a samozřejmně modelová řada a číslo COSC, které se "nascanuje" z certifikátu COSC a v Breitling SA je tedy jasná evidence - kde a kdy byly hodinky prodány. Digitální karta slouží k uznání záruky, tudíž odpadá papírová knížečka, která je i tak obsahem balení. Pokud by ji při prodeji náhodou z nějakého důvodu prodejce nevystavil, hodinky bych nekoupil.

 

Vypadá takto:    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxxi, děkuji Ti za cenné a velmi užitečné informace. :-) O digitální kartě jsem do této chvíle nevěděl. U jakékoliv AD by se o to člověk nemusel pravděpodobně starat, ale vždy je dobré být připraven. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...