Přejít na obsah

Seiko SRP127K1


Tomqw

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

poměrně dlouho uvažuji o automatech Seiko. A konečně jsem se rozhodl , že koupím tyto Seiko SRP127K1.

Měl bych několik obecných dotazů:

Máte někdo zkušenosti s tímto modelem?

Jak ovlivňuje přesnost způsob odkládání mechanických hodinek? Mám na mysli jestli je možné říct když je dám na korunku hodinky půjdou rychleji nebo pomaleji atd.

Bude jim vadit plavání v mořské vodě nebo třeba teplá voda ve vaně?

Lze je čistit (jen pouzdro) v takovém to ultrazvukovém čističi na brýle?

Předem moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

ještě mě napadá jak je to s odolností proti nárazům u těchto hodinek? Zvládnou např jízdu na kole v terénu (lesní cesta atp.)? ještě jednou děkuji.

Dobrý den,

poměrně dlouho uvažuji o automatech Seiko. A konečně jsem se rozhodl , že koupím tyto Seiko SRP127K1.

Měl bych několik obecných dotazů:

Máte někdo zkušenosti s tímto modelem?

Jak ovlivňuje přesnost způsob odkládání mechanických hodinek? Mám na mysli jestli je možné říct když je dám na korunku hodinky půjdou rychleji nebo pomaleji atd.

Bude jim vadit plavání v mořské vodě nebo třeba teplá voda ve vaně?

Lze je čistit (jen pouzdro) v takovém to ultrazvukovém čističi na brýle?

Předem moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vezněme to postupně:

Máte někdo zkušenosti s tímto modelem? Zkušeností se Seiko 5 je tu spousta a většinou pozitivních. Za ty prachy dobrá volba.

Jak ovlivňuje přesnost způsob odkládání mechanických hodinek? To ti nikdo přesně nepoví a u tohodle nejlevnějšího strojku to nemá smysl řešit.

Bude jim vadit plavání v mořské vodě nebo třeba teplá voda ve vaně? No, potápky to nejsou. Já bych měl osobní problém s tim, že nemaj šroubovací korunku. Ale vydržet by to samo měly.

Lze je čistit (jen pouzdro) v takovém to ultrazvukovém čističi na brýle? Když vyndáš strojek, tak jo. Se strojkem je tam nedávej.

A kolo by zvládnout měly, pokud nepude o nějakej extrém. Ale stejně doporučuju koupit si na sport spíš nějaký levný digitálky,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj,

tak je mám cca měsíc doma a jsem moc spokojenej. Pokud je odkládám na noc ciferníkem nahoru zpožďují se cca 2-3s/den. Pokud je nechám na ruce zpožďují se cca 8s/den. Ještě jednou moc dík za konzultaci.

post-43072-0-41397800-1465681621_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Tomqw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj, tak mi po necelých 5 letech přestali jít. Dal jsem je na reklamací do Koskomu. Nakonec to vzali na tu prodlouženou záruku, ale co mě překvapilo, že prý takto levné kalibry neopravují, ale mění. Je to běžné, že 4R36 se neopravuje?. Tento Kalibr dává Seiko i o dost dražších modelů.

Odesláno z mého Redmi Note 9 Pro pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, transplantace strojku a jede se dál.

Vypadají dobře, hezky čitelně a na lunetě si člověk s sebou nosí kus světa.
Tachymetrické lunety se mi nelíbí , ale toto je něco jiného. Kapesní globus ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Datel napsal:

Jo, transplantace strojku a jede se dál.

Vypadají dobře, hezky čitelně a na lunetě si člověk s sebou nosí kus světa.
Tachymetrické lunety se mi nelíbí , ale toto je něco jiného. Kapesní globus ;o)

Bohužel to je fotka když byly hodinky takřka nové. Časem jsem poškrábal sklíčko, ale hlavně sklo které kryje lunetu popraskalo a vnitřní kruh je těžko čitelný. Zdaleka už nejsou tak elegantní jako v roce 2016:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a tak Onyx by to sklíčko uměl pořešit. (to asi i Koskom, copak o to)

Jestli teda do sebe hodláš investovat ;o) - já jsem měl stavební hodinky, a po ukončení stavby a oloupání malty jsem leštěním sklíčka kus času strávil
tehdy ještě hadřík a zubní pasta ;o) ale docela to prokouklo - vrypy zůstanou, ale to zašednutí a zmatnění se dá rozleštiti.
A luneta holt kopíruje postupné zabordelení planety

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...