Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahojte, 

som tu nový a potreboval by som poradiť s kúpou nových hodiniek.

Chcel by som nejaké s priemerom okolo 44 mm, zafírové sklíčko, vodotesnosť min 10 ATM

proste hodinky na bežné nosenie, čo sa týka ceny, chcel by som niečo do max 600 euro.

Čo som si pozeral internetové stránky zapáčili sa mi:

  • Citizen AS4050-51E
  • Citizen AS4035
  • CERTINA C001.639.16.037.01 DS Podium GMT

?Bol by som rád ak by ste mi pomohli sa rozhodnúť medzi hore uvedenými, poprípade poradiť nejaké iné. 

Ďakujem za pomoc.

 
 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rámci Tebou uvedených bych šel zcela iracionálně do AS4050. Dlouho se mi zdály dost přeplácané na cifru, ale poslední dobou jim přicházím na chuť. Ale těch cca 12k co stojí v ČR bych za ně asi nedal.

 

Když DS Podia, tak bych šel do černo-žluté kombinace:

http://www.nosime-hodinky.cz/wp-content/uploads/Certina-DS-Podium-pedro-de-.jpg

 

Jen pro představu, jak velkou máš ruku? Myslím obvod zápěstí.

 

A možná by stálo za úvahu doplnit nějaké další preference, resp. zda hledáš pouze hodinky podobné těm, které jsi sám uvedl, anebo stojíš o radu i jiným směrem (potápky, pilotky, univerzály, ...). Protože v rámci budgetu šestset ojro už se dá vybírat z poměrně slušné základny.

 

P.S.: doufej, že si spojení slov vodotěsnost a 10ATM nevšimne krtenek, jináč ho nutně musí trefit šlak :D

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vitaj. Zodpovedz si najskor na otazky:

1. na aku cinnost budes hodinky pouzivat?

2. aky typ pohonu chces? za 600 EUR mas uz aj velmi dobre automaty

 

To vlakno od Maxela je presne to, co potrebujes. Potom sa pusunieme dalej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hľadám hodinky na denno denné nosenie, čo sa týka typu hodiniek chcem si nechať skorej poradiť od skúsenejších, lebo sa mi páčia rôzne štýly (hodinky ma musia proste niečim zaujať). Obvod zápästia mám 21. Čo sa týka pohonu, tiež by som si skôr nechal poradiť od vás, ale asi by som chcel skôr Automat.

Dnes som sa nudil a našiel som Seiko Mechanik SARB033, čo na ne vravíte??

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie SARB 033 sú fajn ale neviem či na tvoje zápestie nebudú trošku malé ? priemer 38mm , sú od seika aj vetšie napr SARX015 (40mm) . SARBov tu niektorý majú a veľmi kvalitný a oblúbený model, sám mám v pláne 035ku alebo 017. Na každodenné nosenie asi potrebuješ skôr univerzálky a tieto Seiká sú práve také. tie čo spomínaš v úvode by som nazval tak športovo elegantné ...

Upraveno uživatelem AKUC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třiatřicítky jsem měl. Skvělé hodinky, univerzály jak vyšité. Jen těch 38mm by mohlo být na Tvé ruce fakt málo. Ale nemuselo, je to o pocitu každého. Ideálně, kdybys je mohl zkusit - nějaký majitel poblíž. Jen pro ilustraci přikládám foto na ruce cca 17cm.

 

Pokud bys mohl lehce přitlačit na budget, cca ke 20kCZK, pak bych šel do Seiko SDGM003.

http://www.shoppinginjapan.net/sdgm003

 

Má je tu třeba člen matthias:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/92526-seiko-brightz-sdgm003-grand-cocktail/

post-37766-0-34092400-1463087990_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmi Sarby, něco málo už mi v této cenové kategorii prošlo rukama a Sarby jsou naprosto bez výhrad. Super pohodlná velikost, parádní pouzdro, díky kterému sedí dokonale na ruce, safír, WR 100, hacking a ruční nátah, lumi, průhled na strojek, rezerva nátahu 50 hodin atd, atd a to vše za výbornou cenu. Jako univerzály na denní nošení mají vše, co si jen můžeš přát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SARB033 jsem měl a SDGM003 stále aktuálně mám. Se SARB033 neuděláš chybu a za tu cenu jsou to vážně TOP hodinky, ale SDGM003 jsou ještě o kus dál a to jak cenou, tak zpracováním. Za mě určitě SDGM003, jestli ti to rozpočet umožní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlákna tohoto typu dokáží vskutku pobavit. Ani ne před dvěma dny dotaz ohledně výběru ze 3 quartz modelů a včera náhle obrat a už ne quartz, ale automat. Možná dneska bude jenom ruční nátah a zítra třeba sluneční :D

Pokud dobře čtu původní zadání, tak tam výslovně o quartzu nic není, jen odkaz na quartzové hodinky, které se tazateli vizuálně líbí. Vzhledem k počtu příspěvků a době registrace soudím, že o pohonu hodinek až tak nepřemýšlel a hodil do placu to, co se mu líbílo bez ohledu na to, jestli jde o quartz nebo mechaniku. Dále uvádí, že si nechá poradit i jiné než postované hodinky. Nevím, jak to bylo u Tebe, ale já taky přišel na forum s radou koupě bateriových hodinek a za dva dny jsem objednával mechaniky a myslím si, že to tak bylo u hodně nových členů. Takže s tím pobavením tak úplně nevím, dle mého názoru je to naprosto přirozený vývoj většiny lidí, kteří si sem přijdou pro radu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud už zúžím výběr na 3 modely (z nichž jeden je dokonce rádiem řízený) a pak najednou upřednostním automaty, tak to skutečně pobaví, protože vlastně vůbec nevím co chci a nemám ani základní představu o hodinkách. Asi jako když se v restauraci zeptám, jak mně udělají steak (raw/medium/well) a po obdržení odpovědi si objednám škubánky s mákem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...