Jump to content

Jaký fitness náramek s měřením tepu?


DaveG17

Recommended Posts

Kolegové drazí, časoměřičemi postižení...

Snažím se dát po nějakých zdravotních komplikacích trochu dokupy a už mi není 20 a nejde to samo. Procházím různá fóra, testy apod.

Ideální stav je fitness náramek, který:

1) kontinuálně měří tepovou frekvenci a není to úplně podle větru (hrudní pás mě obtěžuje a celý den ho nosit nehodlám)

2) pokud možno nevyžaduje nonstop spojení s telefonem (má vlastní paměť a pokud se spáruje jednou za den, stačí to)

3) má aplikaci na PC nebo Android

 

Řadím to podle důležitosti, přes 1 nejede vlak.

 

Vzhledem k tomu, že se asi těžko smířím s tím, že bych na levé ruce neměl některé ze svých oblíbených mechanik, hledám spíš náramek než fitness hodinky. Náramek údajně velmi dobře funguje i ve chvíli kdy není na ruce na zápěstí, ale nad loktem. Ideální stav.

 

Jinak uvítám i rady ohledně softu pro tohle "hlídání" (Windows / Android). Děkuji předem za všechny dobré rady, pánbůh vám to oplatí na dětech. Však víte, bude jich hodně a nebudou hezké... :-D

 

(fajn by byl např. Xiaomi Miband 1s - ale ten nemá kontinuální měření tepu)

Edited by DaveG17
Link to comment
Share on other sites

ked potrebujes presnejsie meranie tepu, tak zabudni na meranie v naramku/hodinkach. Aby si dosiahol co najpresnejsie vysledky musis ho mat velmi silno dotiahnuty, co v kombinacii s potenim nie je prijemne a vysledky aj tak vacsinou skacu hore-dole oproti meraniu cez hrudny pas

Tiez som si nevedel zvyknut na hrudny pas, ale zistil som ze nie je hruďák ako hruďák a o tych kvalitnejsich niekedy ani neviem, ze ho mam cely den na sebe (Polar, Suunto, Garmin...)

Link to comment
Share on other sites

Z vlastní zkušenosti Xiaomi Mi band 1S, kontinuální měření v současnosti nemá - údajně na tom pracují (neorigo soft už na to je, ale ten to neumí sdílet s  iHealth), každopádně je to hodně velký věštění v porovnání s hrudním pasem a nemyslím si, že to je daný cenou Xiaomi (kolegové mají řádově dražší náramky a taky žádná sláva s přesností oproti pasu).

 

Ta technologie na to není podle mě uzpůsobená - když jsem v klidu a přitisknu ho na pevno na ruku, tak z něj dostanu správnej údaj, ale při pohybu už to není žádná sláva.

Link to comment
Share on other sites

Je mi jasné, že pro rozumné měření musí být spodní část hodinek/náramku hodně pevně na ruce, jakékoliv světlo se tam dostane, okamžitě rozhodí měření. S tím počítám. Nechci to nosit nonstop, stačí mi pár "standardních dnů" (někdy chodím do posilovny, někdy na brusle, někdy na kolo, někdy po horách). Prostě ať to fakt změřím a vím, kolik mám jíst.

Fitbit Charge HR byl v hledáčku, stejně jako Mio FUSE. Zrovna Mio se prsí tím, že jejich senzory používá Adidas. Asi to nebude totál mimo.

Edited by DaveG17
Link to comment
Share on other sites

Nevím, jestli podprsenku. Ale jsou hodinky (a fitness náramky), které měří tep opravdu kontinuálně po dobu celého dne (Fitbit, Mio, Garmin, Polar...). A ty lepší z nich údajně při správném nošení (tj. fakt napevno na ruce, žádná vůle), měří srovnatelně s hrudním pásem. Proto se po tom pídím :)

A nesmysl to není - je přes den spousta činností, které si člověk ani neuvědomí a nezapočítá je do výdeje. Pak jí málo...a paradoxně třeba i tloustne.

Edited by DaveG17
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No, Xiaomi určitě nevydrží 30 dnů s kontinuálním měřením tepu. Ale i kdyby takhle zvládl jen dva dny, stačí to. Nic, objednal jsem ho, dám pak zprávu.

Edited by DaveG17
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tož mi Xiaomi Miband 1s dorazil a neměřil tep (firware senzoru bylo 0.0.0.0 - evidentně vadný). Vrátil jsem to prodejci. Poslal jiný, ten sice měl firmware senzoru s nějakým rozumným číslem, ale stejně neměřil. Vrátil jsem ho znovu.

Čekám na třetí a tím bude míra mé trpělivosti s touto značkou naplněna :-)

Link to comment
Share on other sites

Garmin Vivosmart HR, jednoznačně - zkusil jsem i fitbit charge HR, ale subjektivně lepší pocit (materiál, tvar, odolnost) mám z Garminu. Navíc má dobrou SW podporu (zde připouštím, Fitbit rovněž), což je u fitness náramků dost zásadní. Zkoušel jsem Razer Nabu green - velice pěkný, ale aplikace na nic, což deklasuje celé zařízení na kuriozní hodinky

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem vyzkoušel buzení vibracemi u dvou nových cajků a vypadá to, že vivosmart HR zůstane doma,i kdyby jen pro tento účel. Jediný strojek, co vibruje natolik, aby zvedl i člověka s kocovinou :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ja vlastnim MIO link a prozatim velka spokojenost s merenim i pohodlim. Prenos dat pres ant+ i BT4, takzle lze sparovat snad se vsim. Bohuzel pamet nema, ale je za par penez oproti hodinkam. Hrudni pas mi pri behu vadi. Tohle zatim nee. Pouzivam jen na sport a ne celodenni monitoring, takze baterii nabijim jednou tydne.

Link to comment
Share on other sites

Mladej pořídil taky Vivosmart, průměrnou TF měří stejnou jako klasický Garmin s tepákem, akorát to prý není prakticky použitelné ke sledování okamžité TF, na nějaké komplikované tréninky to asi vhodné nebude...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Čau, doporučil by mi někdo nějákej náramek? Četl jsem co jste tady psali a věřím, že to může bejt dobrý, ale zase 3000kč za to dávat nechci. Takže něco řekněme mezi 1000-1800kč?

Co od nej pozadujes presne? Mam garmin vivofit, asi jednicku. Skoro rok, jeste jsem nemusel menit baterku. V bile barve a spokojenost, lze ji sehnat uz okolo 900.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...