Přejít na obsah

jaky nejvhodnejsi program pro kresleni ciferniku


Doporučené příspěvky

Luminiscenční barva na tisk se dělá. Zjistil jsem to když jsem řešil přetisk ciferníku na ZENO. Dokonce je firma v ČR která ji umí nanést. Podle vyjádření majitele stojí 1kg cca 12000,-kč a menší množství než 1Kg nemůže objednat. Zda to je pravda nebo se mně chtěl jen touto odpovědí zbavit, když zjistil že chci jen jeden ciferník nevím. Nakonec to řeším ručním nanesením a musím říct, že u starých hodinek je to autentičtější. Přikládám fotku ze zkoušek zatím jen na papír.

Luminiscenční barvy se samozřejmě dají koupit v malém množství, a to v obchodech s potřebami pro hodináře. Dokonce se dají koupit i ve formě prášku, který se rozmíchá v takovém pojivu s jakým chcete pracovat (třeba i v bezbarvém laku na nehty...)

O možnosti ručního nanesení jsem také uvažoval, ale zjistil jsem, že u hodinek o které se zde jedná by to bylo neautentické, originálně měly luminiscenční potisk. Ty hroudy luminoforu, které jsou vidět na fotce, tam napatlal nějaký můj předchůdce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Luminiscenční barvy se samozřejmě dají koupit v malém množství, a to v obchodech s potřebami pro hodináře. Dokonce se dají koupit i ve formě prášku, který se rozmíchá v takovém pojivu s jakým chcete pracovat (třeba i v bezbarvém laku na nehty...)

O možnosti ručního nanesení jsem také uvažoval, ale zjistil jsem, že u hodinek o které se zde jedná by to bylo neautentické, originálně měly luminiscenční potisk. Ty hroudy luminoforu, které jsou vidět na fotce, tam napatlal nějaký můj předchůdce.

Ale jen jestli se dají ty práškové barvy tisknout tamponem, tampon přenáší jen tenkou vrtvu barvy.Jediná možnost je,zkusit to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je NoctiLumina : http://noctilumina.com/

 

Pokud by nekdo (nejen diky tomuto threadu) si chtel objednat noctiluminu, rad se pridam (a myslim, ze by se jeste par lidi "svezlo" rovnez, jelikoz barvivo i cele sady jsou pomerne levne (a co jsem cetl, tak v pomeru k cene, delce a kvalite sviceni bezkonkurencni - asi mimo tritia :) ), nicmene shiping je pomerne drahy. Takze pokud by si objednalo nekolik lidi "hromadne", naklady na postovne by se rozpocitaly a bylo by to prijemnejsi. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dubraro, dej nějaký odkaz na ty obchody s hod. potřebami. Několik barev jsem už takto vyzkoušel, ale efekt je dost mizerný. Barva o které jsem mluvil já se s nimi nedá srovnat.

Něco je tady http://www.watch-tool.de/shop.php , http://www.cousinsuk.com/catalog/7/0/1132.aspx , něco mají i v Parexu.Jsou to ale samozřejmě hodinářské barvy, ne tiskařské.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Když si vybereš něco na tohle téma tak není problém to upravit.... samozřejmě tak aby to nevypadalo přesně jako přiložené ciferníky, protože ty už někdo nosí a určitě nechce aby kolovaly podobé...

for koblih69

Zdravím, prosím tě mohl bych se na tebe obrátit o úpravu jednoho ciferníku, který jsi zde vložil?

Upraveno uživatelem jas361
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Pokud by nekdo (nejen diky tomuto threadu) si chtel objednat noctiluminu, rad se pridam (a myslim, ze by se jeste par lidi "svezlo" rovnez, jelikoz barvivo i cele sady jsou pomerne levne (a co jsem cetl, tak v pomeru k cene, delce a kvalite sviceni bezkonkurencni - asi mimo tritia :) ), nicmene shiping je pomerne drahy. Takze pokud by si objednalo nekolik lidi "hromadne", naklady na postovne by se rozpocitaly a bylo by to prijemnejsi. :)

 

tů tiktaktiktak:

chci si objednat ne eBay toto: http://cgi.ebay.de/NoctiLumina-TM-Lume-Kit...VQQcmdZViewItem

 

Dej vědět, jestli máš zájem a budeme mít levnější poštovné. Jen upozorňuji na jedno riziko - mohou nám napařit clo. Někdy to projde bez cla a někdy ne.

 

Pošli mi info na SZ (nebo i případní další zájemci).

Upraveno uživatelem georg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže - pro Kirn to bude sada G7 a jaká to bude pro tiktaktiktak? Dej mi info co nejdříve.

Podle kalkulátoru je poštovné pro 3 sady 26 doláčů.

 

BTW, dnes jsem si byl na poště vyzvednout zásilku z USA (eBay, připojení IPOD k autorádiu místo CD changeru na Volvo) a musel jsem cvaknout CLO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neco jako je tohle by neslo pouzit?

 

http://www.ceske-tradice.cz/eshop/cz/p4145...-fluorescentni/

 

jsou to fluorescentni barvy na detinsky vyblbnuti se na voknech

 

dela to nekolik ruznych firem tohle byl jen prvni odkaz co jsem nasel... cena obvykle kolem 50kc

 

jak je to s vydrzi a svitivosti netusim a asi to nebude zadna slava jen to je takovy napad na levnejsi variantu, kdyz to drzi na okne tak snad i na tu folii by to slo

 

nezkousel to uz nekdo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neco jako je tohle by neslo pouzit?

 

http://www.ceske-tradice.cz/eshop/cz/p4145...-fluorescentni/

 

jsou to fluorescentni barvy na detinsky vyblbnuti se na voknech

 

dela to nekolik ruznych firem tohle byl jen prvni odkaz co jsem nasel... cena obvykle kolem 50kc

 

jak je to s vydrzi a svitivosti netusim a asi to nebude zadna slava jen to je takovy napad na levnejsi variantu, kdyz to drzi na okne tak snad i na tu folii by to slo

 

nezkousel to uz nekdo ?

něco takového tady mám na textil.Normálně to je fialové a ve tmě to zeleně svítí.Ale málo a jen chvíli,brzy to slábne.Na triko dobrý ale na číselníku by to skoro nebylo vidět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Kirn a tiktaktiktak - vážení, začněte oslavovat! Naše zásilka je na cestě do ČR a prodávající mi napsal, že skutečné náklady na poštovné byly nižší a vrátil mi 7 USD! Tak jsme ušetřili. :lol:

Reálně očekávám doručení v 1. týdnu 2008.

 

Včera mi barvičky dorazily, doplácel jsem DPH 344,- korun. Ozvěte se mi, ať dohodneme distribuci k vám. V pondělí a v úterý budu v Praze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...